Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #113

Ultimate Spider-Man #113

Ultimate Spider-Man #113

"Death Of A Goblin" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn - Green Goblin uciekł z Triskelionu. Ponieważ wie on, kim jest Spider-Man, Peter Parker musi spieszyć się, aby uratować ciocię May przed szaleńcem. Ale Osborn nie jest jedynym, z którym musi poradzić sobie Pająk - Electro również ma ochotę się nim zająć.

Cytat

Carol Danvers w rozmowie z prezydentem: "Well, Nick Fury didn't excatly leave me with an instruction manual and I'm doing the best I can with what I have."

Streszczenie

Norman Osborn stoi w milczeniu, zamkniety w swojej specjalnej celi w Triskelionie. W myślach prowadzi monolog skierowany do Fury'ego. Uważa, że jeśli dotychczasowe upokorzenia i nałożone na niego kary, to wszystko co Nick potrafi to już pora aby go zniszczyć. Osborn zdaje sobie sprawę, że Nick chce wydobyć z niego Formułę Oz, która mogłaby dać początek nowym super żołnierzom, jednak do tej pory nie udało mu się gdyż, w ciele Osborna dochodzi do ciągłej ewolucji. Ponieważ naukowcy S.H.I.E.L.D. nie byli w stanie wydobyć z niego formuły i nie potrafili zrozumieć jego ciągłych przemian, Nick postanowił zamknąć go w celi i faszerować narkotykami. Teraz przyszła kolej na jego ruch. Temperatura ciała Osborna podnosi się, a z kamer umieszczonych w celi lecą iskry, po czym wybuchaja. Norman staje cały w płomieniach. Po chwili następuje wybuch, a za nim kolejne, wysadzając w ten sposób dużą część Triskelionu. Osborn już pod postacią Green Goblina opuszcza to co pozostało z jego celi. W jego ślady idą inni oswobodzeni więźniowie. Z okazji do ucieczki skorzystała również blondwłosa dziewczyna.


Ze zgliszczy więzienia wychodzi Otto Octavius. Norman myśli że Octavius przyłączy się do niego, ten jednak atakuje jedną ze swoich macek i dodaje że sprzedał jego formułę władzom. Goblin jest wściekły, chociaż Otto mówi że naukowcy wciąż nie mogą jej rozgryźć. W momencie gdy dwójka łotrów walczy ze sobą, nad Triskelionem pojawiają się Ultimates. Green Goblin obrywa w starciu z Octopusem, ale ratuje go Electro, pozbawiając Otta przytomności. Dillon mówi Normanowi, że będzie potrzebował jakiegoś źródła utrzymania na wolności. Ten odpowiada, aby skontaktował się z nim za parę dni, robota będzie czekać. Obaj złoczyńcy uciekają, każdy w swoją stronę. Za Goblinem rusza pościg helikopterów. Osborn pozoruje rannego i wpada do wody. Gdy helikoptery mijają  go, wylatuje tuż za nimi i trafia ich swoimi ognistymi pociskami. Następnie niszczy kokpit każdego z nich. Maszyny spadają na przystań powodując ogromne zniszczenia. Green Goblin znikł. Kapitan Danvers kieruje kolejny oddział śmigłowców w pościg za Electro.

Na przystani roi się od ekip ratunkowych. Osborn w swojej ludzkiej formie, korzystając z zamieszania wtapia się w tłum i odchodzi.

 

Norman odwiedza swojego znajomego, który trzyma dla niego pieniądze na czarną godzinę. Przy okazji pożycza jego ubrania i każe zadzwonić do swojego wydawcy.

Stacje telewizyjne podają nowe informacje na temat ucieczki ze specjalnego więzienia dla super łotrów. Pościg za wieloma z nich wciąż trwa, chociaż niektórych udało sie już złapać. W jednej ze stacji, Patsy Walker rozpoczyna wywiad z naocznym świadkiem całego wydarzenia, Normanem Osbornem, który zamierza wyjaśnić tajemnicę związana z jego kilkumiesięcznym zaginięciem.

W Triskelionie, Carol Danvers telefonicznie zdaje raport prezydentowi na temat odniesionych strat. Jeden z agentów przerywa jej rozmowę pokazując przekaz telewizyjny z Normanem Osbornem w roli głównej.

Osborn w rozmowie z dziennikarką opowiada o tym jak został zatrzymany, tylko za to że chciał służyć swoją wiedzą temu krajowi. W zamian za to Nick Fury aresztował go, osądził bez procesu sądowego, zabrał mu majątek, firmę i syna, po czym faszerował nietestowanymi narkotykami które zamieniły go w potwora. Do tej pory siedziałby w swojej celi gdyby nie masakra spowodowana przez Octaviusa, dzięki której udało mu się uciec. Dziennikarka pyta dlaczego Nick Fury miałby powstrzymywać go od produkcji serum super-żołnierza? Osborn odpowiada, że gdyby jego serum zadziałało, mogłoby doprowadzić do zakończenia wszelkich wojen, ale bez nich Nick Fury i jego super-bohaterowie straciliby pracę. Norman zaczyna płakać, udaje emocjonalne załamanie, chociaż w myślach cieszy się z tego jak właśnie pogrążą Nicka Fury. Pamięta również o Peterze Parkerze i jego sekrecie i nie zamierza go teraz ujawniać. Chłopak wciąż jest mu potrzebny, gdyż jest żyjącym dowodem jego geniuszu.

Peter i Mary Jane spacerują ulicą, rozmawiając o możliwości spotkania z Johnnym Stormem i jego dziewczyną. Peter jest temu przeciwny. Ich rozmowa ustaje gdy zatrzymują się przed jednym ze sklepów z telewizorami, a na każdym z nich widnieje zapłakana twarz Normana Osborna.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #113 Ultimate Spider-Man #113

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.