Avalon » Serie komiksowe » Irredeemable Ant-Man » Irredeemable Ant-Man #7

Irredeemable Ant-Man #7

Irredeemable Ant-Man #7

"Uninvited"

Postacie
Cytat

Ant-Man: "My 'ant-senses' are telling me that sounds unmistakably not unlike a shower running. I must go immidately... to investigate!"

Streszczenie

Ant-Man siedzi w torebce Ms. Marvel, zupełnie nieznanej mu super-bohaterki. Zastanawia się, czy to dobry pomysł iść z nią, biorąc pod uwagę, że jest ścigany przez S.H.I.E.L.D.. Stwierdza, że mógłby ukraść jej pieniądze i wyskoczyć z torebki. Wtedy mógłby nawet zapłacić komuś, żeby obrabował jakąś ładną kobietę, którą mógłby „uratować”. Zaczyna przeszukiwać torebkę, ale znajduje jedynie karty kredytowe. Ponieważ nie ma zamiaru wycofywać się z pustymi rękoma, decyduje się zostać i ukraść coś z kwatery głównej Ms. Marvel, bo przecież wszyscy bohaterowie trzymają w nich jakieś fajne rzeczy, po czym zasypia.

 

Wstrząs budzi Erica, która zaczyna się rozglądać po pomieszczeniu, w którym się znalazł. Jest ono pełne kartonów i wygląda, jakby ktoś się do niego wprowadził. Nagle słyszy odgłos odkręcanej wody i domyśla się, że Ms. Marvel bierze prysznic, spieszy więc, żeby ją podglądać. Szybko mu się to nie nudzi i stwierdza, że choć wcześniej o niej nie słyszał, teraz Carol Danvers jest jego ulubioną super-bohaterką. W pokoju pojawia się agent S.H.I.E.L.D., ale Ms. Marvel każe mu nie przeszkadzać. Przestraszony Ant-Man zaczyna się rozglądać i stwierdza, że znajduje się na Minicarrierze i zaczyna się obawiać, że w ten sposób może trafić w ręce organizacji, która go ściga. Nie może się wydostać w tej chwili i zaczyna się zastanawiać, co zrobić dalej. Będzie musiał ewentualnie znaleźć coś do jedzenia. Będzie musiał wypatrywać okazji do ucieczki. I, co najważniejsze, będzie musiał znaleźć aparat przed kolejnym prysznicem Ms. Marvel i zrobić jej kilkaset fotek. W ten sposób przynajmniej będzie czuł, że ta cała eskapada nie odbyła się na darmo. Ponadto, jeżeli ona kiedykolwiek zostanie sławna jak Thor albo Kapitan Ameryka, jej nagie zdjęcia będą na pewno wiele warte. Żałuje, że nie wie tyle o super-bohaterach, co Chris, ponieważ przydałoby się znać jej możliwości, ale jeżeli do tej pory go nie wykryła, to chyba nie ma czego się obawiać. Nagle Ant-Man zauważa, że Carol opuszcza Minicarrier i udaje się na spotkanie Avengers, więc postanawia skorzystać z okazji i wydostać się z pułapki. Kto wie, być może któryś z nich ma lepiej wyposażoną kwaterę główną.

 

Niedługo później, Mighty Avengers wyruszają na pierwszą wspólną misję. Widząc potwory Mole Mana, z którymi przychodzi im walczyć, Ant-Man postanawia opuścić ich towarzystwo. Nagle omal nie zostaje trafiony przez bezwładnie lecącego Wonder Mana, który rozbijając się niszczy parkometr. Eric postanawia skorzystać z okazji i powiększa się, aby pozbierać monety. W tym samym momencie ze sklepu jubilerskiego ze skradzionymi klejnotami wybiega Black Fox. Zauważając Ant-Mana, wydaje mu się, że to Spider-Man w nowym kostiumie, więc wyciąga pistolet i krzyczy, że tym razem nie da się schwytać, po czym strzela do Erica. Ten mówi, że złodziej się pomylił, ale Black Fox i tak ma zamiar go unieszkodliwić, aby nie przeszkodził mu w ucieczce. Eric zaczyna szarżować na niego, ale chwilę później pomniejsza się i znika złodziejowi z oczu. Ten jest bardzo zdziwiony tym, co się stało, ale nie aż tak bardzo jak potężnym ciosem w krocze, który chwilę później otrzymuje. Kiedy pada na ziemię, z worka wysypują mu się skradzione klejnoty. Eric postanawia wykorzystać okazję i zbiera je, po czym wrzuca worek do plecaka, który zabiera Black Foxowi. Następnie zauważa wystający z kieszeni przestępcy portfel i jest przekonany, że taki stary człowiek nie ufa za specjalnie bankomatom, więc powinien mieć ze sobą gotówkę. Rzeczywiście, znajduje kilkaset dolarów. Nagle słyszy wołanie dziewczynki o pomoc dobiegające spod gruzów. Po chwili zastanowienia, rusza jej na pomoc. Pomniejsza się i przedostaje się między kawałkami ścian. Odnajduje uwięzioną dziewczynkę i pyta się, czy może się ruszać. Słysząc, że tak, Eric mówi, że podniesie na chwilę kawał ściany, a wtedy niech ona wyczołga się spod niego. Powiększa się i tak robi, ale dziewczyna stwierdza, że nie może ruszać nogami. Nie mając innego wyboru, Ant-Man podrzuca mur do góry, łapie dziewczynkę i w samą porę wyskakuje z nią spod spadającego odłamku. Po chwili słyszy, że ktoś gratuluje mu dobrze wykowanej roboty. Eric ogląda się za siebie i widzi grupę ludzi, których przywódca przedstawia ich jako Damage Control. Pierwszą myślą, która się nasuwa Ant-Manowi, jest oczywiście: „Kim oni są?”.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Irredeemable Ant-Man #7 Irredeemable Ant-Man #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.