Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #5

Ultimate Fantastic Four #5

Ultimate Fantastic Four #5

"The Fantastic" - part 5

Postacie
Cytat

Ben Grimm: "God in Heaven, do you smell bad!!"

Potwór: "GGYYAARRGGH!!"

Ben Grimm: "No, I'm pretty sure it's you."

Streszczenie

Ben, Reed, Johnny i doktor Storm z niedowierzaniem patrzą przez okno, jak ogromny potwór, który wyszedł spod ziemi, niszczy budynki. Johnny pod wpływem emocji traci na chwilę kontrolę nad swoimi mocami i nieświadomie roztapia szybę. Ostrzeżenie ojca przychodzi za późno: chłopak wypada przez dziurę, którą właśnie zrobił. Spadając na ulicę Johnny zapala się i tuż nad asfaltem udaje mu się zmienić kierunek lotu. Według Reeda, chłopak lata, ponieważ jego zapalona forma jest lżejsza od powietrza. Johnny, mimo próśb ojca, zaczyna latać wokół potwora, zwracając jego uwagę. Ben, uznając, że najpewniej jest w śpiączce i ma zwariowany sen, postanawia zagrać w nim bohatera. Zeskakuje na ulicę, ale nie bierze pod uwagę swojej masy, więc wbija się w asfalt. Zanim udaje mu się wydostać z zagłębienia, potwór łapie go i chce pożreć, ale Grimm powstrzymuje go przed zamknięciem paszczy. Doktor Storm wzywa pomoc, a Reed decyduje się dołączyć do przyjaciół. Zwija się w kulę, turla się przez okno, odbija od asfaltu i ląduje na głowie potwora. Następnie rozciąga się i wiąże monstrum swoim ciałem, umożliwiając Benowi ucieczkę. Reed mówi Johnny’emu, żeby spróbował rzucać płomieniami. Storm nie wie, jak się za to zabrać. A tymczasem unieruchomiony potwór próbuje trafić Bena ogonem i po kilku próbach posyła go z powrotem do Budynku Baxtera. Grimm szybko jednak wraca do walki: upewniwszy się, że Reed trzyma stwora, rzuca się na niego z okna i trafia go w paszczę potężnym ciosem. Po kolejnych dwóch oszołomiony potwór spada do dziury, którą wydostał się na powierzchnię.

 

Trzej przyjaciele zostają otoczeni przez policjantów, którzy myślą, że Ben jest złym mutantem. Tłumaczenia nie pomagają i policjanci otwierają ogień. Kule jednak nie robią Grimmowi żadnej krzywdy. Generał Talbot każe wstrzymać ogień i zaczyna się kłócić z policjantami, a jeden z żołnierzy mówi do Reeda i reszty, żeby wrócili do Budynku Baxtera. Richards uważa jednak, że jeszcze mają coś do zrobienia. Reed mówi, że nigdy nie widział podobnego stwora, Johnny zastanawia się, czy to na pewno nie była Sue, a Ben postanawia podążyć za potworem w głąb ziemi i zeskakuje do krateru. Reed i Johnny podążają za nim.

 

W drodze na dół Reed zauważa znaki na ścianach, które pozostawiła jakaś nieznana cywilizacja. Johnny ma złe przeczucia co do tej całej sprawy. W końcu zatrzymują się na dnie krateru. Reedowi wydaje się, że coś słyszał i każe Johnny’emu zaświecić jaśniej. Wtedy trzej bohaterowie zauważają, że otaczają ich setki potworów stworzonych przez doktora Molekevica.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.