Avalon » Serie komiksowe » Silent War » Silent War #5

Silent War #5

Silent War #5

Act 5: "The Hero"

Postacie
Zapowiedź

W czasie trwania Zimnej Wojny, potęgi nuklearne zasugerowały teorię twierdzącą, że jeśli dwa super mocarstwa posiadają siłę ognia wystarczającą, aby zmieść z powierzchni ziemi te drugie, nigdy nie uciekną się do wojny. Nazywało się to Wzajemne Zagwarantowane Zniszczenie (Mutual Assured Destruction - MAD). Teraz, raz jeszcze dwa super mocarstwa stawiają sobie czoła. Po jednej stronie - Sentry, po drugiej - Black Bolt. Totalne szaleństwo – MAD!!

Cytat

Ares: "What is this?"
postać z koszmaru: "This is the blood of all those you have slain in combat."
Ares: "Ha! Was it so few?!"

Streszczenie

Inhumans bez problemu przedzierają się przez broniących Pentagonu żołnierzy. Ustami Karnaka Black Bolt przekazuje rozkaz, by nie okazywać ludziom litości. Crystal doradza pośpiech, gdyż żołnierze wkrótce mogą otrzymać wsparcie. Jak na zawołanie nad ich głowami pojawiają się Avengers. Bohaterowie natychmiast atakują Inhumans, jedynie Sentry zawisnąwszy w powietrzu zastanawia się nad sensem tej bitwy. Nie zwraca uwagi na ponaglenia innych, wydając swojemu osobistemu komputerowi polecenie skanu sytuacji wewnątrz Pentagonu.

Pilnujący cel uwięzionych Inhumans odchodzą, wezwani do walki na zewnątrz. Przy drzwiach zostaje tylko jeden strażnik. Mężczyzna zauważa dziwny kształt w metalowych drzwiach. Nie jest to jednak jego odbicie, lecz Dewoz, podróżujący przez lustrzane powierzchnie Inhuman. Jego ręka chwyta strażnika za gardło. Ten pada bezwładnie na podłogę, a Woz może bez problemu podłożyć ładunek wybuchowy pod drzwi. Następuje eksplozja i Inhuman znajduje się naprzeciw cel swoich pobratymców. Poganiany przez Jolena Dewoz łączy się telepatycznie z Malą, która jest attilańskim odpowiednikiem hakera i włamuje się do systemu, który obsługuje więzienie. Po chwili czwórka Inhumans jest wolna. Nahrees chce obudzić Gorgona, który jest pod wpływem środków uspokajających. Jolen stwierdza, że ludzie zmienili ich dowódcę w bestię [patrz: Silent War #2 - Jaro]. Gorgon słysząc to chwyta go za rękę i silnie ją wykręca, przypominając mu dobitnie, kto tu dowodzi. Oznajmia, że nie opuszczą tego miejsca bez kryształów. Woz każe im iść za sobą. Wie, gdzie są kryształy, a dzięki pomocy Mali systemy obronne Pentagonu nie wykryły ich ucieczki.

C.L.O.C., komputer Sentry'ego, kończy zdawać relację z sytuacji w Pentagonie. Pyta, czy ma powiadomić Iron Mana o ucieczce Inhumans. Sentry odmawia, dalej wisząc nieruchomo w powietrzu i nie włączając się do walki. Tymczasem na dole Somnus atakuje Aresa, zsyłając na niego koszmar. Bóg pogrąża się w nim i zostaje wyłączony z walki. Ms. Marvel każe Wasp natychmiast uśpić Somnusa. Walka dalej wre. Otoczony przez czterech przeciwników Iron Man po raz kolejny wzywa pomocy Sentry'ego. Bohaterowi włączenie się do walki doradza również komputer. Reynolds pyta go o to, co się stanie po jego interwencji, C.L.O.C. nie jest jednak w stanie tego wykalkulować. Sentry, pomimo coraz ostrzejszych ponagleń ze strony Iron Mana, patrzy tylko na Black Bolta i zastanawia się nad konsekwencjami swojego wejścia do walki. W końcu pyta komputer, czy Inhumans wewnątrz Pentagonu odnaleźli kryształy. C.L.O.C. oznajmia, że napotkali pewne problemy.

Grupa Gorgona w domniemanym miejscu przechowywania kryształów nie znajduje niczego. Wściekły dowódca rozbija komorę, w której poddano go ponownej Terrigenezie. Niespodziewanie słychać głos, nakazujący mu się uspokoić. Z ciemności wyłania się na wózku inwalidzkim profesor Cartwright, oznajmiając, że ma przy sobie kryształy Terrigenu. Oddaje je Gorgonowi. Gdy Nahrees pyta o intencje naukowca, ten stwierdza, iż ludzie pomylili się, zabierając Inhumans ich największą świętość. Jolen zastanawia się, czy otrzymali teraz wszystkie kryształy, lecz Nahrees dochodzi do wniosku, że muszą zaufać starcowi. Dziękuje mu, ale on każe im po prostu odejść. Kiedy zostaje sam, ściąga z głowy kaptur, odsłaniając potwornie zdeformowaną twarz. Życzy Inhumans, by kryształy przyniosły im śmierć.

W Attilanie Medusa prowadzi Lunę do celi Maximusa. Tłumaczy jej, że brat Black Bolta jest chory, a jej zdolności mogą mu pomóc. Dziewczynka zastanawia się, czemu król nie zabrał Medusy ze sobą na Ziemię. Kobieta próbuje coś powiedzieć, lecz przerywa jej głos Maximusa, który zza krat woła Lunę do siebie. Podchodzą do celi i Medusa każe małej skupić się na szaleńcu i powiedzieć, co widzi. Przerażona dziewczynka dzięki swym zdolnościom dostrzega w jego głowie czarny, przypominający ośmiornicę kształt, uwięziony przez diamentopodobną strukturę. Luna tłumaczy, że coś strasznego zostało uwięzione w Maximusie. Ten mówi, że to Pacifiers, istoty, które wytłumiają zdolności Inhumans. Dziewczynka jednak twierdzi, że Pacifiers trzymają tę okropność w zamknięciu, nie pozwalając jej się wydostać. Medusa stanowczo nakazuje jej pozbyć się wpływu Pacifiers, twierdząc, że popełnili błąd. Luna jest wystraszona, gdyż dzięki swym mocom widzi mrok spowijający głowę królowej. Ta atakuje ją swoimi włosami i zmusza do "wyleczenia" Maximusa. Dziewczynka obserwuje aurę szaleńca i widzi, jak pękają więzy tłamszące czarną ośmiornicę z jego głowy. Maximus uśmiecha się i macki zaczynają się powiększać.

Wyraźnie poirytowana Ms. Marvel po raz kolejny wzywa Sentry'ego, by dołączył do walki, tym razem grożąc mu wyrzuceniem z zespołu. On tymczasem wciąż nieruchomo zastanawia się nad sensem walki z Inhumans. Ms. Marvel stwierdza, że bez Reynoldsa i wcześniej wyłączonego z gry Aresa Avengers nie mają szans na wygraną. Przekonuje Iron Mana, by zużył swoje zapasy energii, by odepchnąć otaczających ich napastników. Tony uwalnia impuls, rozbijając szyki przeciwnika. Karnak zarządza przegrupowanie, a Crystal nakazuje Lockjawowi teleportować ich do domu. Stark i Danvers uznają to za zwycięstwo, Sentry tymczasem pyta komputer o pozycję grupy Gorgona. Okazuje się, że byli więźniowie czekają na coś przy zachodniej ścianie Pentagonu. Iron Man kontaktuje się z Marią Hill, która ostrzega go przed manewrem, jaki wykonali Inhumans, Zna go już z Genoshy, gdy na placu bitwy pozostał jedynie Black Bolt i użył swojego głosu. Radość Avengers zmienia się w przerażenie, gdy fala uderzeniowa wywołana przez władcę Inhumans zmiata ich z nóg. Jedynie Sentry wytrzymuje ten atak, dalej nieruchomo unosząc się w powietrzu i obserwując sytuację. Avengers zostają unieszkodliwieni. Pozbawiony hełmu Stark próbuje strofować Sentry'ego, a zupełnie ogłuszona Black Widow obserwuje wyłom w ścianie Pentagonu, jaki zrobił głos Bolta. Pojawia się w nim Gorgon i podaje swojemu królowi odzyskane kryształy, przepraszając za swą nieudolność. Black Bolt kładzie rękę na jego ramieniu na znak, że spisał się dobrze. Iron Man oznajmia Sentry'emu, że jego zbroja wymaga resetu. Każe mu zaatakować Inhumans, lecz Robert nie chce tego zrobić. Tony przypomina mu, że Bolt właśnie użył swojego głosu. Sentry stwierdza, że to był jedynie szept, nic w porównaniu z pełną mocą władcy Inhumans. Mając nadzieję, że to koniec, pozwala im odejść z kryształami.

Dzień później Tony rozmawia z Marią Hill na pokładzie Helicarriera. Prezydent nakazał atak odwetowy na Attilan. Hill dziwi się, Avengers wciąż przecież dochodzą do siebie po starciu z Black Boltem. Stark wyjaśnia jej, że tym razem życzeniem prezydenta jest użycie do ataku bardziej zdyscyplinowanej grupy. Dzięki badaniom nieżyjącego już profesora Cartwrighta USA mogą wysłać na Księżyc swoich Marines.

Dowódca oddziału zagrzewa do walki swoich żołnierzy. Grupa Marines przekształconych przez proces Terrigenezy odpowiada mu okrzykami bojowymi, wyrażając swoją gotowość do walki.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Silent War #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.