Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #39

Ultimate Fantastic Four #39

Ultimate Fantastic Four #39

"Devils" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Kiedy ich bliscy nagle zaczynają znikać i okazuje się, że zostali przeniesieni w czasie, Fantastic Four bez wahania ruszają w przeszłość, do roku 1483. Oczekuje tam na nich pewien alchemik, który chciałby zmienić, a może i zdobyć świat. Poznajcie Diablo.

Cytat

Reed Richards: "Let's go wage war on the Fifteenth Cetury. At least we know we'll have them outgunned."

Streszczenie

Sue Storm budzi Reeda Richardsa, który znów zasnął w swoim laboratorium. Przypomina mu o cotygodniowym spotkaniu z doktorem Stormem i generałem Rossem. Reed tłumaczy się, że jego prace nad budową sześcianu postępują znacznie do przodu, ale dziewczyna przypomina mu, że trzy tygodnie temu mówił to samo. Mówi, że powinien odpocząć. Reed odpowiada, że zrobi to jak skończy, ponieważ to jest zbyt ważne, żeby przerywać w trakcie.

 

Mediolan, rok 1493. Czterech alchemików próbuje uwięzić piątego, Menendeza Floresa, zwanego Diablo w jego wieży. Alchemik przywołuje kamień, na którym zbudowane są fundamenty Niebieskie, a który ma mu dać władzę na pierwiastkami chemicznymi , ale atak na jego siedzibę dekoncentruje go i następuje wybuch, który uszkadza mu twarz. Diablo udaje się pierwsza część czaru. Jego sługa, Peppone zauważa, że zostali zamurowani, ale Flores twierdzi, że to jeszcze nie koniec. Na zewnątrz, jeden z czterech alchemików, Cesare, poświecił życie, żeby zbudować warstwę, która więzi Floresa. Paulus i Stranza pytają się Vecchiato, czy Diablo na pewno się nie wydostanie. On uważa, że tak. Ich zjednoczona moc jest większa od niego, cztery żywioły stoją na straży murów, a żaden śmiertelnik ich nie zniszczy. Uspokaja również towarzyszy, że Flores nie będzie w stanie ponownie spróbować wytworzyć kamienia.

 

Na przedmieściach Nowego Jorku pani Grimm ma gościa: jej syn Ben po raz pierwszy odwiedza ją od wypadku, który przemienił go w skalnego stwora. Tłumaczy się, że wojsko nie pozwalało mu opuszczać Budynku Baxtera, a poza tym nie wiedział, czy będzie mile widziany po kłótni z chłopakiem matki, Carlem. Pani Grimm mówi, że już z nim nie jest. Kiedy widziała Bena w telewizji podczas walki z Namorem, wydawało się jej, że wygląda bardzo groźnie, ale teraz z bliska widzi, że wciąż jest jej synem. Mówi, że martwiła się o niego. Ben odpowiada, że niepotrzebnie, ponieważ w tym nowym ciele nic nie jest w stanie zrobić mu krzywdy. Matka pyta się go, czy jest szczęśliwy i czy tego chce.

 

Grimmowie są obserwowani przez Diablo. Tłumaczy Peppone, że to są obrazy z przyszłości. Mury postawione przez Vecchiato i jego towarzyszy zabraniają mu wyjść, ale nie przeszkodzą sięgnąć do czasu, w którym już zdążą runąć. Diablo mówi, że ma wiele czasu, żeby przeszukać przyszłość i odszukać w niej cztery żywioły, które pozwolą mu się wydostać z więzienia.

 

Johnny Storm i jego dziewczyna Donna siedzą w kinie. Chłopak zauważa, że jego towarzyszka wydaje się na niego zdenerwowana. Tłumaczy, że nie mógł do niej zadzwonić, ponieważ przebywał w innym wymiarze. Donna mówi, że kiedy go nie ma, zdradza go z innymi. Johnny jest zaskoczony, ale dziewczyna mówi, że tak naprawdę jeszcze tego nie robi, ale ostrzega go, że może zacząć. Dodaje, że ma uczucie, jakby byli obserwowani.

 

Mediolan, rok 1499. Mineło szesnaście lat od uwięzienia Diablo w jego wieży. Do Vecchiato przybiega chłopiec i mówi mu, że jakiś dźwięk dobiega z siedziby Floresa. Alchemik wygląda przez okno i zauważa światło wychodzące z wieży. Każe chłopcu znaleźć Paulusa i Stranzę i powiedzieć im, że diabeł się obudził.

 

Pani Grimm mówi synowi, że wcale nie jest brzydki i nie powinien się tym przejmować. Ben odpowiada, że do tej pory uważał się za super-siłacza i wygląd mu nie przeszkadzał, ale ostatnio w innym wymiarze wiele osób pokonało go fizycznie i wcale nie czuł się taki potężny. Potem zaczął się zastanawiać i doszedł do wniosku, że tu też jest wielu bohaterów, których zdolnością jest wielka siła i okazało się, że nie jest taki wyjątkowy. Pani Grimm tłumaczy mu, że jego zmarły ojciec też nie uważał się za wyjątkowego, ale mylił się, i Ben również nie ma racji. Nagle kobieta zaczyna znikać na oczach syna, aż w końcu nie ma po niej śladu. W tej samej chwili znikają również Donna, doktor Storm, a w domu Richardsów, siostra Reeda, Enid.

 

W Mediolanie, Diablo cieszy się ze zdobyczy i każe Peppone wskoczyć do paleniska. Ogień poniesie go przez strumień czasu, aby mógł przekazać wiadomość Floresa do przyszłości.

 

Budynek Baxtera. Ben zmierzając do laboratorium Reeda, przebija się przez drzwi nie czekając aż się otworzą . Wbiega tam i chce powiedzieć, że jego matka zniknęła, ale zauważa latającego płonącego człowieka. Ten łamaną angielszczyzną oznajmia, że jego panem jest Menendez Flores, znany jako Diablo i wyzywa Fantastyczną Czwórkę na pojedynek. Otworzy im bramę czasową do Mediolanu w roku 1499. Jeżeli Czwórka nie przybędzie, ich bliscy zginą. Powiedziawszy to, eksploduje w płomieniach. Reed mówi Benowi, że dziewczyna Johnny’ego i doktor Storm również zostali porwani. Porucznik Lumpkin woła Richardsa, ponieważ jest do niego telefon. To jego ojciec, którego głos się rwie i Reed nie może zrozumieć o co mu chodzi, prosi więc, żeby oddał słuchawkę matce. Johnny nie może doczekać się na spotkanie z Diablo, ale Ben słusznie zauważa, że najpierw będą musieli go znaleźć. Sue stwierdza, że ten problem już się rozwiązał i pokazuje przez okno – na ulicy zmaterializowała się brama. Reed mówi, że jego siostra Enid również została porwana. Uważa, że samo wyzwanie nie ma sensu, więc Diablo ma pewnie jakiś plan. Lumpkin mówi, że gdziekolwiek Czwórka się wybierze, jego oddział będzie im towarzyszył. Reed decyduje, że nie mają wyboru i wybiorą się do piętnastego wieku.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.