Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #40

Ultimate Fantastic Four #40

Ultimate Fantastic Four #40

"Devils" - part 2

Postacie
Cytat

Ben Grimm (do przeciwnika atakującego halabardą): "It's rude to point, pal. Born in a barn, much?"

Streszczenie

Reed zagląda przez teleskop na druga stronę bramy i ustala, że rzeczywiście jest to Mediolan w drugiej połowie piętnastego wieku. Tłumaczy Johnny’emu, że jest to istotne, ponieważ chcą uniknąć uszkodzeń w strumieniu czasu. Zaczyna się kłócić z chłopakiem, że powinni się najpierw przygotować, kiedy ten chce ruszać ojcu i dziewczynie na ratunek już teraz. Reed uważa, że nie powinni nie doceniać Diablo tylko dlatego, że pochodzi ze średniowiecza biorąc pod uwagę, że jest w stanie otworzyć bramę czasową. Na pytanie Lumpkina, jak Richards chce zamaskować Bena, ten odpowiada, że muszą wziąć parę rzeczy z jego laboratorium i odwiedzić sklep z kostiumami.

 

Enid Richards budzi się w pracowni Diablo. Alchemik mówi jej, że oprócz tego, że razem z pozostałymi porwanymi stanowi przynętę, ona posłuży mu również jako ważny składnik.

 

Paulus przybywa do domu Vecchiata, który w tym właśnie momencie sprowadza Stranzę za pomocą czarów z Rzymu. Nowo przybyły drwi sobie, że Vecchiato obiecał, że Diablo nie wydostanie się z więzienia. Ten odpowiada, że jeszcze tego nie zrobił, ale na pewno coś planuje. Podpala magiczny proszek i w dymie ukazują się postacie Fantastycznej Czwórki.

 

Przez bramę czasową do piętnastowiecznego Mediolanu wkracza, przebrana za wędrowny cyrk, Fantastyczna Czwórka w towarzystwie Lumpkina i jego oddziału. Reed każe pozostawić jeden z wozów, w którym znajduje się przenośny generator, koło bramy, aby przedłużył jej działanie, jeżeli zacznie ona zanikać. Z drugiego wozu żołnierze uwalniają latające sondy, które pomogą przybyłym zbadać miasto.

 

Trzech alchemików zauważa przybyszów z przyszłości i uznają ich za demony. Paulus mówi, że jest ich czworo, tyle samo, ile żywiołów zostało użytych do zamknięcia Diablo w wierzy. Vecchiato uważa, że najpierw powinni porozmawiać z przybyłymi zanim ich zaatakują, ale pozostali mają inne zdanie na ten temat.

 

Reed mówi, że licznik Geigera pomoże im odnaleźć porwanych, ale poleca pozostałym mieć oczy otwarte na dziwne zjawiska. Ben zauważa wyładowania energii wychodzące z wieży.

 

Enid próbuje się bronić przed Diablo, ale ten łatwo radzi sobie z oporem. Za pomocą zdobytej władzy nad pierwiastkami chemicznymi wiąże dziewczynę łańcuchami zrobionymi z powietrza. Umieszcza ją w ognistym kręgu i mówi, że energie wydzielane przy wytwarzaniu eliksiru nieśmiertelności są zbyt wielkie, a dziewczyna pomoże mu się jej pozbyć. Enid odgraża się, że jej brat wkrótce przybędzie jej na pomoc, ale Flores stwierdza, że właśnie na to czeka.

 

Reed chce, żeby tłum gapiów odsunął się od grupy i nie przeszkadzał im w ewentualnej walce. Johnny zapala się, co odstrasza mediolańczyków. Reagują na to strażnicy i atakują przybyszów z przyszłości. Czwórka i żołnierze Lumpkina bronią się starając się nie robić miejscowym krzywdy, żeby nie doprowadzić do zmian w przeszłości. Między Fantastyczną Czwórką a wieżą Diablo stoją już tylko trzej alchemicy. Vecchiato wylewa zawartość fiolki do zbiornika wodnego, a wodę z kolei pod nogi Czwórki. W efekcie każdy z nich zostaje zaatakowany przez kilku swoich sobowtórów. Reed każe Johnny’emu wysuszyć wodę płomieniami. To powoduje, że napastnicy znikają. Vecchiato przywołuje zasłonę dymną, ale Ben klaśnięciem dłoni rozwiewa chmurę i jednocześnie powala alchemika na ziemię. Vecchiato błaga go, żeby przestał, ale Grimm przebija się przez mur i dostaje do wieży.

 

Diablo wyczuwa, że jego więzienie zostało zniszczone. Kontynuuje wytwarzanie eliksiru, kiedy do komnaty wkracza Ben. Flores używając swojej mocy zmienia ciało Grimma w szkło. Ben przewraca się na podłogę i rozbija na wiele kawałków. Diablo wraca do pracy i tłumaczy Enid, że potężne niszczące energie, które powstają w wyniku procesu muszą zostać odprowadzone, inaczej on zginie. Pozostaje mu więc tylko wydalić je na zewnątrz i zniszczyć jeden ze światów. Używając Enid jako przewodnika, Diablo wysyła strumień przez bramę w dwudziesty pierwszy wiek, do Nowego Jorku.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.