Avalon » Serie komiksowe » New Avengers: Illuminati » New Avengers: Illuminati #2

New Avengers: Illuminati #2

Postacie
Zapowiedź

Pamiętacie, co się działo, kiedy Thanos pierwszy raz położył łapę na Infinity Gems? No, to wyobraĽcie sobie, ze on wcale nie był pierwszy. Illuminati wcześiej wpadli na pomysł zebrania Klejnotów, a co z tego wyszło, zobaczycie tylko tutaj.

Cytat


Namor: "The Infinity Gauntlet?! You have The Infinity Gauntlet?"
Xavier: "And two more Infinity Gems?"
Iron Man: "Reed, when were you planning on telling us you were collecting The Infinity Gems?"
Mr. Fantastic: "Uh, now."

Streszczenie

Kilka miesięcy temu...


Reed Richards pokazuje zebranym Illuminati jeden z Klejnotów Nieskończoności. Istnieje w sumie sześć takich kamieni, każdy pozwalający na władanie mocą określonego typu. Zebrane razem dają osobie je kontrolującej nieskończoną władzę nad przestrzenią, czasem i materią. Klejnot Mocy, w którego posiadaniu jest Mr. Fantastic, został przywieziony na Ziemię przez She-Hulk. Stark nie może uwierzyć, że jeden z przeciwników Shulkie wszedł w posiadanie kamienia. Richardsowi z kolei nie daje spokoju fakt rozproszenia klejnotów po całym wszechświecie. Za każdym razem, gdy Thanos lub ktoś inny próbował je zebrać, Ziemia stawała w obliczu olbrzymiego zagrożenia, które udawało się zażegnać tylko dzięki szczęśliwemu trafowi. Richards stwierdza, że muszą zapobiec niebezpieczeństwu zgromadzenia klejnotów przez kogoś naprawdę niebezpiecznego. Proponuje, by jak najszybciej i jak najdyskretniej sami odnaleźli brakujące kamienie, po czym otwiera swoją walizkę. Zaskoczeni Illuminati widzą Rękawicę Nieskończoności i dwa kolejne klejnoty. Mr. Fantastic wyjaśnia, że po otrzymaniu Klejnotu Mocy rozpoczął poszukiwania i odkrył, iż kamienie właściwie "mówią" jeden do drugiego, mogą być nawet żywe. Dzięki temu odnalazł pozostałe dwa, lecz wraz z kolejnym odnalezionym zlokalizowanie następnego stawało się coraz trudniejsze. Mówiąc o tym, zakłada rękawicę i umieszcza w niej klejnoty, co powoduje oburzenie i wściekłość Namora. Reed tłumaczy, że dla dobra wszystkich klejnoty powinny być zabezpieczone przez Illuminati. Używając mocy rękawicy ustala, gdzie znajduje się Klejnot Umysłu i Klejnot Rzeczywistości. Nie może jednak zlokalizować Klejnotu Czasu, lecz wydaje mu się, że będzie to możliwe, gdy tylko zacznie kontrolować resztę. Stark poprawia go: gdy zaczną kontrolować resztę. Skonsternowany Reed oczywiście się z nim zgadza.


Szkoła Xaviera, sala Cerebry. Namor nie rozumie, dlaczego znajduje się tutaj, a nie w laboratorium Richardsa. Charles stwierdza sarkastycznie, że dla moralnego wsparcia, książę słusznie jednak podejrzewa, iż Mr. Fantastic po prostu chciał trzymać go z daleka od swojej żony. Xavier i Strange przystępują do przeniesienia ich na obszar Zbiorowej Podświadomości Wszechświata, gdzie powinien znajdować się Klejnot Umysłu. Otacza ich białe światło i pojawiają się na dziwnej błękitnej powierzchni zawieszonej pośród pustki. Wszystko wskazuje na to, że Klejnot Umysłu nie znajduje się w Zbiorowej Podświadomości, lecz sam nią jest.


Baxter Building, laboratorium Reeda Richardsa. Mr. Fantastic i Iron Man obserwują Black Bolta zamkniętego w specjalnej komorze. Tony zastanawia się, czy to, co robią jest bezpieczne i czy musieli się rozdzielać. Według Richardsa jest to konieczne. Skoro odnalezienie jednego klejnotu czyni odnalezienie następnego trudniejszym, najlepszym rozwiązaniem jest odszukanie dwóch w jednym czasie. Stark ma dalsze wątpliwości, Reed jednak prosi, by skupili się na ich zadaniu. Daje znak Black Boltowi, który używa swojego głosu wewnątrz urządzenia. Wskaźniki energii osiągają niesamowite wartości i cały budynek zaczyna się trząść. Eksperyment się powiódł, dzięki czemu została utworzona wyrwa w rzeczywistości. Iron Man sięga ręką w głąb niej.


Strange zachwyca się ogromem i pięknem Klejnotu Umysłu. Xavier uważa, że kamień jest tak olbrzymi tylko dzięki temu, iż myśleli o Zbiorowej Podświadomości jak o miejscu. Nagle powierzchnia pod ich stopami zaczyna poruszać się jak woda. Namor w ostatniej chwili chwyta Xaviera i wszyscy unoszą się w górę, ratując się przed olbrzymią paszczą bestii, która niespodziewanie wynurzyła się z powierzchni klejnotu.


Stark trzyma w dłoni Klejnot Rzeczywistości, gdy zbroja alarmuje go o naruszeniu swojej struktury. Upuszcza kamień na podłogę, lecz jest już za późno. Jego ciało zaczyna się rozpadać.


Namor stawia Xaviera na powierzchni i zaczyna walczyć z potworem. Strange próbuje go powstrzymać. Książę jest jednak przekonany, że pojawienie się bestii jest winą jego wyobrażeń i rzuca się w głąb jej paszczy. Widząc zatrzaskujące się szczęki, Strange rzuca potężne zaklęcie.


Iron Man znika. Richards prosi Black Bolta, by chociaż on się ratował. Władca Inhumans gestem podpowiada mu, by użył rękawicy. Mr. Fantastic zakładając ją krzyczy do Bolta, by ratował siebie i jego rodzinę.


Namor wyrywa się z paszczy bestii. Wspomagany zaklęciami Strange'a okłada ją potężnymi ciosami.


Zrozpaczony Reed używa mocy Rękawicy Nieskończoności. Rozbłyska oślepiające światło. Po chwili niknie, a pośrodku laboratorium pojawia się oszołomiony Tony Stark. Przyjaciele spoglądają na rękawicę i klejnoty. Iron Man ma nadzieję, że druga grupa miała lżejszą przeprawę.


Później, Namor podaje Reedowi Klejnot Umysłu. Ten zadowolony umieszcza go w rękawicy, coś jednak jest nie tak. Richards w ekspresowym tempie się postarzał, pozostali zaś cofnęli do wieku dzięcięcego. Xavier każe Reedowi zdjąć rękawicę, lecz powala ich oślepiający błysk, po czym wszystko wraca do normy i ich oczom ukazuje się Klejnot Czasu. Mr. Fantastic wyjaśnia, iż przywoływał tylko ostatni z kamieni, po czym mimo protestów towarzyszy umieszcza go w rękawicy. Iron Man wyraźnie nakazuje mu zdjąć artefakt, jednak Richards patrzy w klejnoty jak zahipnotyzowany. Nagle tuż za nim pojawia się Uatu, który stwierdza, że spodziewał się więcej po osobie pokroju Reeda. Kontynuuje, mówiąc jak często łamał zakaz ingerowania przez siebie w losy Ziemian. Robił to wszystko tylko dlatego, gdyż wierzył w nich, wierzył, iż jeśli tylko otrzymają szansę, mogą osiągnąć wszystko. Teraz jednak jest zawiedziony. Tłumaczy Reedowi, że człowiek nie jest w stanie ogarnąć mocy, jaką dają Klejnoty Nieskończoności, a nie panując nad nią, zniszczy wszystko, co istnieje. Mr. Fantastic próbuje nakazać rękawicy przestać istnieć, lecz nie udaje mu się. Chce przekazać ją Watcherowi, ten jednak nie może jej przyjąć. Żadna istota we wszechświecie nie powinna posiadać wszystkich klejnotów. Słysząc to, Reed rozdziela kamienie pomiędzy wszystkich Illuminati. Zapowiada, że każdy z nich będzie od tej pory odpowiedzialny za swój klejnot, mając za zadanie ukryć go przed światem. Nigdy nie mogą ich użyć, a żaden z nich nie może wiedzieć, gdzie ukryte są pozostałe. Uatu boi się o to, co będzie, jeśli ktokolwiek odkryje fakt posiadania klejnotów przez nich. Jest jednak zadowolony z tego, że Mr. Fantastic okazał się na tyle silny, by nie ulec pokusie kontrolowania Rękawicy Nieskończoności. Słysząc to, reszta Illuminati spogląda na niego w milczeniu.

Autor: Jaro

Galeria numeru

New Avengers: Illuminati #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.