Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #104

Ultimate Spider-Man #104

Ultimate Spider-Man #104

"Clone Saga" - part 8

Postacie
Zapowiedź

Zanim ta opowieść dobiegnie końca, pokonany i pobity Spider-Man musi jeszcze przeżyć pojedynek z Doctorem Octopusem. jeśli wyjdzie z tego cao, bdzie mógł wrócić do swojego życia, które zmienio się na zawsze.

Streszczenie

Budynek Baxtera. Reed Richards i Franklin Storm próbują pomóc Mary Jane korzystając z badań doktora nad Ozem. Dziewczyna odzyskuje przytomność i widząc Bena przestrasza się i zmienia w czerwonego stwora. Fantastyczna Czwórka próbuje ją obezwładnić, ale bez powodzenia. Zniszczenia w laboratorium powodują, że Scorpion zostaje uwolniony. Mary Jane zauważa go i, tak jak poprzednio, na widok twarzy Petera uspokaja się i wraca do ludzkiej postaci.

Dach szpitala. Sue mówi Richardowi, żeby spojrzał na swoje dłonie, które wyglądają na znacznie starsze, niż powinny być. Mówi mu, że tak naprawdę jest klonem Petera, który został postarzony i któremu dano wspomnienia jego ojca, ale nie jego umiejętności, dlatego nie potrafił pomóc May, kiedy miała atak serca. Richard nie chce się z tym pogodzić, ale czuje, że starzeje się coraz szybciej, musi zaakceptować prawdę. Wiedząc, że zostało mu już bardzo mało czasu, prosi Sue, aby była przyjaciółką jego "syna", po czym umiera.

Laboratorium OsCorpu. Henry Gyrich i jego ludzie zostają zatrzymani przez Fury'ego, który nie chce wpuścić FBI do środka, gdzie Spider-Man i Spider-Woman walczą z Doctorem Octopusem. Peter i jego klon mają problemy z Octaviusem, ponieważ nie mogą stosować starych sztuczek, jak chwytanie siecią macek przeciwnika, ponieważ tym razem nie są one połączone z resztą jego ciała. Otto mówi, że w zasadzie nie musi ich wytwarzać na nowo, ale przez ten długi czas się do nich przyzwyczaił i dobrze nimi włada. Krzyczy do Spider-Mana, aby pogodził się z przegraną i poddał się mu, ale on i Spider-Woman nie mają zamiaru rezygnować. Para młodych ludzi manewruje pomiędzy latającymi wokół nich kawałkami metalu, wreszcie ustawia się w dogodnej pozycji i oboje jednocześnie uderzają Octaviusa w twarz, nokautując go. Peter zamierza dotrzymać słowa i poddać się Fury'emu, nie chcąc już uciekać, a dziewczyna decyduje się spróbować szczęścia. Parker wychodzi na zewnątrz z pokonanym Octopusem i mówi Fury'emu, że Spider-Woman uciekła, a reszta klonów nie żyje. Gyrich dziękuje mu za pomoc, czym denerwuje Petera, który uważa go za złoczyńcę, którego działania prawie zrujnowały mu życie. Nagle pojawia się Johnny Storm i pomimo protestów Nicka zabiera Parkera do Budynku Baxtera. Tam Peter dowiaduje się, że Reed i Franklin stworzyli antidotum na Oz i usunęli go z organizmu Mary Jane, ale będą musieli ją obserwować, aby mieć pewność, że nie będzie żadnych ubocznych efektów. Peter przeprasza dziewczynę za wszystko, co się stało tego dnia, mówi jej, że źle zrobił zrywając z nią i że ją kocha. Richards oznajmia chłopakowi, że jego również mogą wyleczyć i jeżeli chce, nie musi już być Spider-Manem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #104 Ultimate Spider-Man #104

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.