Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #481

Uncanny X-Men #481

Uncanny X-Men #481

"Rise and Fall of the Shi'ar Empire" - Chapter 7: "Crossing the Rubicon"

Postacie
Zapowiedź

Xavier został schwytany, a Vulcan pustoszy imperium Shi'Ar. W tej sytuacji, X-Men mogą zwrócić się po pomoc tylko do Starjammers.

Cytat

Nightcrawler: "How do we catch your ship?"
Korvus: "That's what I was attempting to say Nightcrawler. You can't."

Streszczenie

W Pałacu Trellari Lilandra Neramani poszukuje Arakiego, oznajmiając swej dwórce Karandzie iż nadeszła pora aby przejęła ponownie swe obowiązki. Cassandra Nova praktycznie zniszczyła jej umysł, lecz Lilandra została wreszcie wyleczona po tym jak Araki zabrał ją z Ziemi [New X-Men #133]. Teraz ponownie przejmie władzę w Imperium. Tymczasem Araki kończy rozmowę z K'torem, mówiąc, iż część planu związana z uwolnieniem Deathbird poszło doskonale, i tak jak uzgodniono nie uczynił tego nikt z Shi'ar. Teraz kolej na część należącą do Arakiego. Araki przypomina K'Torowi, iż jest jedynie wicekanclerzem, po czym bierze broń i strzela do strażników Lilandry. Ogłosza ją ciosem kolby, oznajmiając, iż dał w ten sposób Imperium szansę na prawdziwą wielkość.


Gdzieś w przestrzeni Warpath ma wyraźny problem z zaufaniem Korvusowi. Havok uspokaja go gdy dochodzi prawie do bójki, mówiąc iż ufa Rachel która przeskanowała jego mózg i stwierdziła iż Korvus miał za zadanie zabić ją, do czego został zmuszony. Ponadto Korvus jest ich jedyną szansą na odnalezienie Xaviera. Korvus wyjaśnia, iż nie ma nadziei na dogonienie jego porwanego statku, albowiem nie musi on korzystać z bram skokowych, gdyż jest w stanie wykonać skok samodzielnie. Jednakże przy pomocy Polaris i Havoka oni także będą mogli skoczyć. Krążowniki starego typu, takie jak ten, dysponują silnikami skokowymi, które wyszły z użycia po zbudowaniu bram. Będą musieli jedynie go uruchomić, czego dokonają dzięki mocy Havoka, Rachel oraz jego. Polaris dzięki polom magnetycznym będzie go kontrolować, aby nie rozpadł się pod wpływem energii mutantów. Będzie to jednak wyczerpujące. Zakładając, że porywacze Xaviera skoczyli zgodnie z zaprogramowanymi w statku Korvusa koordynatami, nawet jeśli ich dościgną, będą zbyt wyczerpani podtrzymywaniem silnika aby walczyć. Stąd też potrzebują wcześniej jakiegoś miejsca aby odpocząć. Bądź pomocy. Kurtowi przychodzą natychmiast do głowy Starjammers, których ostatnie znane miejsce pobytu Xavier zaprogramował w danych nawigacyjnych. Gdy Korvus dowiaduje się, że Corsair jest ojcem Alexa, stwierdza, iż być może szczęście ich nie opuściło.


Statek Korvusa wyskakuje z nadprzestrzeni przy olbrzymim pojeździe Najwyższej Rady Shi'ar. Skanery wykrywają brak na pokładzie miecza oraz Rook'shir, a Aerie gotowi są zniszczyć statek, lecz obaj Shi'ar kontaktują się z Radą, mówiąc, iż schwytali Xaviera. Oczekują na decyzję, niepewni swego losu, wiedząc, iż mogą zostać zabici, lecz po chwili otrzymują polecenie zadokowania. Darwin wciąż tkwi uczepiony kadłuba.


Na pokładzie krążownika Lorna stwierdza, iż radzi sobie coraz lepiej z mocami otrzymanymi od Apocalypse'a, które prawie zastąpiły jej te utracone w Dniu M. Alex jest przybity, obwiniając się o to, że pomimo złych przeczuć nie zapobiegł uprowadzeniu Xaviera. Teraz gdy spotka się z własnym ojcem będzie miał dlań jedynie złe wieści, przede wszystkim dotyczące syna o którym nie miał pojęcia, zamierzającego zniszczyć Imperium. Nieopodal Kurt i James obserwują Korvusa naprawiającego silnik, który wyjaśnia, iż poznał ich budowę jako niewolnik Imperium. Zostawiają go samego, a Warpath mówi, iż wciąż mu nie ufa, bowiem jest w nim coś nieuchwytnego, co go niepokoi. Kurt stwierdza, iż bardziej powinni obawiać się o Rachel, w której znalazła się cząstka mocy Phoenix, co może być niebezpieczne dla nich wszystkich.


Tymczasem Rachel budzi się snu, w którym widziała niewolniczą przeszłość Korvusa. Oczy rozbłyskują jej na niebiesko i udaje się do niego, mówiąc, iż jest w jego głowie. Podobnie dzieje się z Korvusem, najwyraźniej ich wspomnienia połączyły się częściowo, gdy dotknęła miecza. Korvus wyjaśnia czym jest miecz, przed Jean grey Phoenix połączyła się z dwoma innymi osobami i za każdym razem kończyło się to tragedią. Jedną z nich był Rook'shir, którego opętała moc zwana przez nich jako Phal'kon. Moc była z nim jedynie przez kilka dni, lecz zdążył zabić wielu i zniszczyć światy. Gdy po zabito, echo tej mocy, jej cień, pozostało w jego mieczu. Nawet ten cień chce być używany i nauczył Korvusa gdy chwycił za miecz jak to robić. Teraz Korvus zbliżają się do siebie, przyciągani jakąś dziwną siłą. Po chwili oboje zaczynają się całować.


K'tor torturuje Xavier, który mówi co czeka go za to z ręki Lilandry. K'tor uderza Xaviera, polecając nazywać się wicekanclerzem, mówiąc, iż nie wierzy że utracił on swą moc. Chwilę później w mózg Xaviera wbija się igła urzadzenia torturującego, a K'tor stwierdza, iż Xavier za chwilę straci swe moce. Lilandra mu nie pomoże, bowiem jest tak samo bezsilna jak on. Shi'ar, którzy schwytali Xaviera odchodzą nie mogąc patrzeć na tortury. Cieszą się z otrzymanej nagrody. Wówczas z sufitu spada Darwin. Szybkim ciosem łamie szczękę jednemu z nich, drugiemu wytrąca blaster i oznajmia, iż pomogą mu uwolnić jego nauczyciela.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #481 Uncanny X-Men #481

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.