Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #25

New Avengers #25

New Avengers #25

"New Avengers: Disassembled" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Iron Man myślał, że stworzył plan doskonały i ma nad wszystkim kontrolę. Przeliczył się. Teraz musi stawić czoła konsekwencjom, które rozstrzygną o przyszłości Avengers.

Cytat

Kenny: "Cincula Tempest Mupon."

Streszczenie

Miasto Nowy Jork, wieża Avengers. Kenny, kiedyś przyjaciel i bliski zaufany Tony'ego Starka przy pomocą palmtopa wyłącza zbroję stojących przed wejściem do budynku strażników. Przez nikogo nie zatrzymywany wchodzi do środka, gdzie oszukuje system identyfikacji gości podając się za właściciela posiadłości. Tu spotyka Jarvisa, który na widok Kenny'ego próbuje włączyć system alarmowy budynku. Kenny powstrzymuje jednak kamerdynera strzałem z pistoletu. Następnie klęka przy zakrwawionym ciele Jarvisa i przeprasza za to, co zrobił. Nie miał jednak wyjścia. Niespodziewanie za jego plecami staje Iron Man. Zanim jednak zdążył cokolwiek zrobić, Kenny wyłącza komendą zbroję i Tony pada niczym rażony piorunem.

Statek-baza SHIELD. Tysiąc stóp nad Waszyngtonem. Agenci dostali informację od policji miasta Nowy Jork, że pilnujący wieży Avengers strażnicy SHIELD zostali zdjęci. Maria Hill jest tym wyraźnie zaskoczona. Każe połaczyć się z nimi by wyjaśnić powód zaistniałej sytuacji. Strażnicy odpowiadają, że wszystko jest w porządku i że już są na posterunku. Jednak wyjaśnienie to nie w pełni satysfakcjonuje panią komandor. Każe wycelować satelitę w budynek i dać maksymalne zbliżenie. Za chwilę na ekranach pojawia się powiększony obraz, na którym widać, że strażnicy SHIELD leżą na ulicy w całkowitym bezruchu. Maria Hill łączy się z nimi ponownie, w odpowiedzi jednak słyszy, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Każe im w takim razie stawić się u siebie. Strażnicy po raz kolejny stwierdzają, że u nich wszystko gra, a pani komandor ma już pewność, że jest zupełnie odwrotnie i stawia na nogi wszystkie jednostki nakazując ich mobilizację. Za chwilę kordon odrzutowców odlatuje w kierunku miasta.

Miasto Nowy Jork, wieża Avengers. Pochylony nad leżącym Iron Manem Kenny wylewa na niego wszystkie swoje frustracje. Nie mógł pozwolić Starkowi tak tego zostawić. Tony pewnie nie zdawał sobie sprawy, że Kenny myślał o całej tej sprawie, że myślał o niej Rhodes i wielu innych również. Poświęcili swoje życia pomaganiu ludziom, Iron Manowi, Avengers. Wszystko to z powodu ideałów w które wierzyli. A po tym wszystkim Stark odwraca się do nich plecami i każe atakować Captaina America. Kenny nigdy nie mógłby tego zrobić.

Miasto Nowy Jork. Agenci Shield przywracają sprawność strażnikom, z których relacji wynika, że ich zbroje się po prostu wyłączyły. Wszyscy teraz patrzą na wieżę Avengers, do której nie mogą się w żaden sposób dostać czy nawet skontaktować z kimś wewnątrz. Nie dysponują również żadnymi planami budynku, które mogłyby pomóc w znalezieniu jakiegoś wejścia. Maria Hill postanawia sama dostać się do środka przy pomocy sprzętu, którym SHIELD dysponują tu na miejscu.

Miasto Nowy Jork, wieża Avengers. Kenny tymczasem dzieli się z Iron Manem swym spostrzeżeniem. Od czasu wybuchu wojny domowej Tony cały czas chodzi w zbroi. Może wstydzi się tego, co zrobił, a może jako Iron Man ma możliwość robienia co chce i komu chce, bo wszystko co się wokół niego dzieje nie jest prawdziwe. Kenny uświadamia mu, że to wszystko jednak dzieje się naprawdę, i chce, żeby Stark to zobaczył i poczuł, kiedy to się już stanie. Teraz zdejmuje mu maskę i wyciąga z wnętrza swej kurtki generator antymaterii, którym się wcześniej zajmował, jednak Tony zabronił mu kontynuować pracę. W każdym razie Kenny ukończył swe dzieło tak czy siak. Stark z trudem próbuje mówić, jednak ciężar wyłączonej zbroi znacznie mu to utrudnia. Kenny wyjaśnia mu, że po uruchomieniu tego urządzenia, cała wieża i wszystko co się w niej mieści pozostanie tylko wspomnieniem, po czym uruchamia generator. Stark tłumaczy mu, że w ten sposób niczego nie osiągnie. Nikt nie będzie wiedział, dlaczego Kenny to zrobił, a Iron Man zostanie męczennikiem, który umarł za sprawę, za którą walczył. Kenny wyjaśnia mu, że wszystko zapisał w blogu, który wysłał w odpowiednie miejsce. Zrezygnowany Stark pyta, co takiego zrobił Kenny'emu. Ten wściekły wykrzykuje, że Tony ukradł mu jego pracę. Iron Man tłumaczy, że za wszystko zapłacił. Kenny jest jednak innego zdania. Był przyjacielem i bliskim zaufanym Tony'ego, jednak ten go zdradził. Wynajął Kenny'ego, by ten stworzył coś jednorazowego, a Stark zamienił jego wynalazek w morderczą zbroję i wydał wojnę wszystkim ideałom, w które Kenny wierzył. Iron Man próbuje swej ostatniej szansy i wypowiada komendę uaktywniającą zbroję, jednak nic się nie dzieje. Kenny przewidział to i zdemontował wszelkie kody i komendy. Siada teraz na zbroi i czeka na nieuniknione.

Tymczasem Maria Hill wyposażona we wszystko co agencja ma najlepsze przedostaje się do wnętrza wieży Avengers. Tutaj przemierza olbrzymie korytarze i pomieszczenia, by ostatecznie trafić do tego jedynego, w którym uwięziony w swej zbroji całkowicie bezradny Iron Man i siedzący na nim Kenny czekają na uaktywnienie się generatora antymaterii. Pani komandor bez wachania strzela do Kenny'ego, a następnie rzuca jeden z wynalazków agencji w kierunku generatora. Sama rzuca się na Starka, chroniąc go przed efektem głuchej eksplozji. Za chwilę w pomieszczeniu pojawiają się agencji SHIELD i Avengers.

Dziewięć godzin póżniej, wieża Avengers. Maria Hill odwiedza Starka. Ten w dalszym ciągu nie ukrywa swej niechęci do pani komandor, z powodu jej nominacji na to stanowisko, gdy było tylu lepszych jego zdaniem kandydatów. Maria też ma wątpliwości. Sama zastanawia się, jak taki szeregowy agent bez żadnych koneksji i powiązań dostaje schedę po Nicku Furym. Ostatecznie dochodzi do wniosku, że nie jest odpowiednią osobą na tym stanowisku i że jest ktoś, kto lepiej będzie wypełniał obowiązki komandora. Tony patrzy na nią pytająco. Maria Hill oświeca go, że to on jest tą osobą.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #25 New Avengers #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.