Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #187

X-Men #187

X-Men #187

"The Blood of Apocalypse" - epilog "The Future"

Postacie
Zapowiedź

Apocalypse przyszedł i wstrząsnął światem, ale jak zwykle to X-Men muszą posprzątać bałagan po nim. Innymi słowy - pora zmierzyć się ze skutkami powrotu En Sabah Nura. Odkryjemy też kolejne tajemnice, kiedy jeden z JeĽdĽców podejmie decyzję, mogącą zaważyć o życiu lub śmierci.

Cytat

Pulse: "[...] There's nothing that time, whiskey, and the novels of Virginia Woolf won't heal."

Streszczenie

Wewnątrz pagody dwóch byłych jeźdźców Apocalypse'a toczy ze sobą pojedynek, którego wynik zadecyduje o ich tożsamości. Gambit wciąż pozostaje lojalny wobec Apocalypse'a, podczas gdy Sunfire zgoła przeciwnie. Shiro udaje się jednak przekonać LeBeau, że żaden z nich nie jest już jeźdźcem. Z X-Men też nic już ich nie łączy. Dlatego też odtąd muszą trzymać się razem, a ich pierwszym zadaniem będzie odnalezienie ostatniego żyjącego sługi Apocalypse'a. Najpierw jednak muszą przejść przez oczyszczający wszystko ogień, którym wypełnia się wnętrze pagody.

Instytut Xaviera. Alex i Hank udają się do skrzydła szpitalnego, z którego dobiegł ich krzyk Lorny. Dla McCoya miał on jednak mało ludzki charakter. Już na miejscu Emma Informuje ich, że Polaris przebudziła się niespodziewanie. Była zdezorientowana i wystraszona, dlatego zaczęła krzyczeć. Frost nie ma pewności, co spowodowało taką reakcję. Trójka wchodzi do pokoju dziewczyny, która skulona siedzi w rogu pomieszczenia. Budynkiem za chwilę wstrząsa eksplozja i następna. W jej wyniku Lorna ląduje na najwyższym piętrze, skąd na rękach z powrotem znosi ją Bobby. Emma nie potrafi tego wyjaśnić. Fizycznie ciało dziewczyny wydawało się wracać do jak najlepszego zdrowia, jednak nie było pewności co do jej psychiki i spustoszenia, jakie poczynił w jej umyśle Apocalypse. Wszyscy opuszczają pokój, w którym pozostają tylko Alex i Bobby. Drake dziękuje Summersowi za to, co ten zrobił dla Polaris wewnątrz statku Apocalypse'a. Alex odpowiada, że nie było to nic nadzwyczajnego i sam z pewnością postąpił by tak samo.

Pulse tymczasem stara się pocieszyć zmartwioną stanem Gambita Rogue. Za chwilę pomiędzy tych dwoje wchodzi Mystique. Na stronie pyta Augustusa, czy zdążył się już oświadczyć. Ten odpowiada, że cały czas nad tym pracuje. Z kolei w Rogue stara się rozbudzić jakieś głębsze zainteresowanie chłopakiem.

Na zewnątrz tymczasem ktoś eliminuje pilnujących szkołę strażników.

Po kilku testach Emma i Hank dochodzą do wniosku, że nowe moce Polaris uzyskała dzięki inżynierii Apocalypse'a, a nie w wyniku działania genu x. Dyskusję przerywa pojawienie się Gambita i Sunfire'a, którzy przyszli po Dane. Na drodze stają im jednak Havok i Iceman. Dochodzi do pojedynku, który przerywa niespodziewane ponowne przebudzenie się Lorny. Ta informuje zebranych, że nie należy ani do jednych ani do drugich. Widocznie zaskoczony tą deklaracją Shiro łapie Remy'ego i obaj w pośpiechu opuszczają budynek.

Później. Alex i Val sprawdzają teren wokół szkoły w poszukiwaniu tajemniczego napastnika, gdy niespodziewanie pojawiają się Hank i Bobby w towarzystwie Polaris. Ta pomimo licznych sprzeciwów postanowiła się trochę przejść. Oznajmia tez wszystkim, że ma zamiar opuścić instytut, i tym razem chce zrobić to sama.

Wieczorem przy pełni księżyca Pulse w rozmowie z Rogue stwierdza, że teraz, gdy Gambit usunął się w cień, nic już nie stoi na przeszkodzie pomiędzy nimi. Dziewczyna gwałtownie wyrywa swe dłonie z rąk Augustusa. Miłość jej życia dopiero co patrząc jej prosto w oczy próbowała ją tego życia pozbawić, w związku z czym Rogue nie chce na razie wikłać się w żadne romanse. Nie wie, czy kiedykolwiek jeszcze będzie potrafiła. Przysłuchująca się z boku całej rozmowie Mystique gratuluje Pulse'owi wyczucia czasu. Ten każe jej zniknąć i zamienić się w kogoś innego.

Później w pagodzie Gambit i Sunfire zastanawiają się, co też mają teraz począć, gdy zostali zupełnie sami, odcięci każdy z nich od dotychczasowego życia. Niespodziewanie tajemniczy głos informuje ich, że wcale nie są sami. Wyłaniający się z cienia Mr Sinister oznajmia obu, by pozostawili za sobą swoją przeszłość, gdyż on wskaże im ich przyszłość.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #187 X-Men #187

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.