Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #20

New Avengers #20

New Avengers #20

"The Collective" part 4 of 4

Postacie
Zapowiedź

Pora wreszcie ostatecznie rozprawić się z upiorami House of M, kiedy Avengers stawiają czoła panu Kolektywnemu w Genoshy. Czy powinniśmy się obawiać tego, co sugeruje okładka?

Cytat

Vision: "My files on this Xorn are incomplete."
Logan: "Xorn's files on Xorn are incomplete."

Streszczenie

Genosha. W jednym z niewielu stojących budynków przy stoliku nad kartką i z piórem w ręku siedzi starszy mężczyzna. Powoli zapełnia papier swoimi przemyśleniami, które zaczyna od przedstawienia się jako Eric Magnus Lehnsherr, znany lepiej jako Magneto. Pozbawiony swych mocy nie jest już w stanie poprowadzić mutantów na należne im miejsce przewodniego gatunku na Ziemi. Minie kilka pokoleń, zanim homo superior odrodzą się w swej niedawnej liczbie. On już tego nie zobaczy, dopiero jego dzieci. Życie pełne sukcesów i porażek zakończyło się. Eric utknął tu na tym zdewastowanym cmentarzysku. Nagle pióro wymyka się z dłoni piszącego i bez niczyjej pomocy unosi się w powietrzu. Magneto wyglądając przez okno dostrzega potężne wyładowania energetyczne, oplatające swymi pazurami całą wyspę, a w jej centrum rzucające się konwulsyjnie ciało Michaela Pointera.

Ze swej kwatery całe zjawisko obserwuje Maria Hill. W rozmowie telefonicznej z prezydentem Stanów Zjednoczonych pani komandor przedstawia zarys sytuacji. Wobec realnego zagrożenia jakie stanowi Collective, amerykański przywódca wyposaża dyrektor Hill we wszelkie możliwe uprawnienia, na mocy których Maria bez żadnych konsekwencji może zmieść całą wyspę z powierzchni Ziemi. Pani komandor nie chce posuwać się do tak ostatecznych rozwiązań. Na wyspie wylądowali już Avengers, a oddział S.H.I.E.L.D. jest właśnie w drodze.

W Genoshy tymczasem Mściciele przygotowują plan działania. Nagle ku zaskoczeniu wszystkich Logan wyczuwa znajomy zapach.

Lewitujący wśród wyładowań energetycznych Magnus słyszy dobiegający ze źródła głos. Ten oferuje Ericowi siebie i moc, jaką posiada, a dzięki której mógłby pomścić wszystkich mutantów. Magneto pyta, kim on jest. Tajemniczy głos odpowiada Lehnsherrowi, że doskonale wie, kim jest jego rozmówca. Musi to jednak powiedzieć sam. Kostium mistrza magnetyzmy układa się na jego ciele, a sam właściciel przerażony wykrzykuje przeklęte imię Xorn. Ciało w którym przebywał było tylko tymczasowym, jednak i tak zbyt trudno było utrzymać je w stabilnym stanie. Ale teraz, mając takiego nosiciela jak Magneto, wszystko się zmieni. Na wyspę przybyły wrogie im siły, dlatego też Ericowi potrzebna bedzie armia, by ich pokonać. Ziemia drży i za chwilę zaczynają się spod niej wydobywać ciała pogrzebanych tu ludzi. Te otaczają Avengers, by za chwilę zaatakować. Sentry wyrywa się z kotła i leci w kierunku Magneto, ten jednak szybkim atakiem powala go na ziemię.

Maria Hill tymczasem otrzymuje rozkaz z samej góry zniszczenia wyspy. Długo stoi z ręką na przycisku, by ostatecznie zrezygnować z tego rozwiązania.

Do Genoshy dobijają w końcu oddziały S.H.I.E.L.D.. Captain America rozkazuje przybyłej Daisy Johnson wywołać w mózgu Magneto mały wstrząs, po którym Ms Marvel przejmuje pozostawioną bez opieki energię Xorna, a tą z kolei Iron Man zamyka w polu siłowym, z którym Sentry udaje sięwprost w kierunku słońca.

Po pokonaniu Xorna pora na Michaela Pointera, który wydaje się być całkowicie przytłoczony swoją sytuacją. Zupełnie nie zdawał sobie sprawy z faktu posiadania mutacyjnych zdolności. Agenci S.H.I.E.L.D. zabierają go ze sobą. Biorą też na siebie odpowiedzialność za jego edukację w zakresie korzystania z supermocy.

Nieprzytomny Magneto zostaje natomiast aresztowany i postawione mu są zarzuty popełnienia zbrodni przeciwko ludzkości. Jednak helikopter chwilę po wystartowaniu eksploduje i po ciele więźnia nie pozostaje żaden ślad.

Tony tymczasem w krótkiej rozmowie z komandor Hill przeprasza ją za pochopny osąd i dziękuje, że nie puściła ich wszystkich z dymem. Stark podsłuchiwał wszystkie jej rozmowy w kwaterze głównej.

Później w swoim biurze Maria Hill przegląda notatki zapisane przez Erica Magnusa Lehnsherra. Jeszcze długo po ich przeczytaniu analizuje zawarte tam informacje.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #20 New Avengers #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.