Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #19

New Avengers #19

New Avengers #19

"The Collective" part 3 of 4

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy Avengers wciąż zmagają się z istotą zwaną Collective, SHIELD wykonuje nieprzewidziany manewr i postanawia... aresztować Spider-Mana. Czyżby teraz Jonah Jameson został dyrektorem agencji?

Cytat

Logan: "Just keeps getting better."

Streszczenie

Lecący w kierunku Collective'a Iron Man kontaktuje się ze Spider-Manem. Ten przebywa właśnie w siedzibie S.H.I.E.L.D.. Peter zauważa , że wyświetlone na ekranach nazwiska pokrywają się z listą mutantów, którzy utracili swoje moce w wyniku House of M, o czym informuje teraz Starka. Tony stara się go jednak uciszyć. Parker nie zdaje sobie sprawy, że S.H.I.E.L.D. posiada grupę agentów-telepatów. Iron Man rozkazuje mu jak najszybciej ewakuować się stamtąd wraz z Visionem. Na to jest już jednak za późno, gdyż obaj zostają aresztowani. Spider nie daje za wygraną i próbuje uciec. Szybko jednak zostaje powstrzymany przez agentkę, która telepatycznie wprowadza go w stan letargu. Peter zasypia i spada z sufitu, do którego był podwieszony. Pozostali agenci w tym czasie wyłączyli Visiona tak, że teraz przypomina marmurowy posąg. Collective natomiast nieprzerwanie zbliża się do Ziemi. Na jego drodze staje teraz Iron Man, który informuje Avengers o uwięzieniu Spider-Mana i Visiona. Sam natomiast mając w pamięci poprzednie spotkanie z Michaelem zdążył się odpowiednio przygotować na powitanie gościa z kosmosu. Collective widząc go nawet nie zwalnia, tylko uderza w Starka z maksymalną prędkością. Ku zaskoczeniu obserwujących przedstawienie Avengers Iron Man wydaje się być nie uszkodzony. Podobnie zresztą jak i Collective, który teraz przygotowywuje się do ponownego uderzenia, do którego zresztą nie dochodzi, gdyż w całą sprawę zdążył się już wmieszać Sentry. Nie przerywając walki Tony wyjaśnia wszystkim zagadkę ich adwersarza. Otóż Collective to skumulowane w jednym organiźmie supermoce wszystkich mutantów, którzy utracili swoje zdolności w wyniku interwencji Scarlet Witch. Zniknięcie całej tej energii w jednym miejscu, spowodowało jej pojawienie się w zupełnie innym. Stark przypuszcza, że Michael jest mutantem zdolnym absorbować energię zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy. Problem w tym, że tyle różnych wzorów mocy w jednym ciele nałożyło się na siebie, tworząc zupełnie nowe, całkiem zabójcze kombinacje. Energia ta wydaje się być również całkiem żywa. Jedna z hipotez Iron Mana zakłada, że nieznane im bliżej pole energii pozbawione swej cielesnej formy zaczęło kolejno przejmować napotkanie źródła energii, teraz uwięzione w ciele Michaela.

Quinjet Avengers zbliża się tymczasem do kwatery głównej S.H.I.E.L.D..

Wewnątrz Peter budzi się w zamkniętej celi. Ma też założone kajdanki. Siedząca obok Maria Hill ma tylko jedno pytanie. Czym jest House of M.

W trakcie przesłuchania Spider-Mana pozostali członkowie New Avengers bezskutecznie próbują przedostać się przez pilnującą wejścia do środka grupę agentów.

Parker wykręca się jak może od udzielenia odpowiedzi na pytanie, na co jednak komandor Hill była całkowicie przygotowana. Ku zaskoczeniu Petera kajdany zostają zdjęte, a on odzyskuje wolność dosłownie i w przenośni, gdy za chwilę Luke Cage wybija ścianę w jego celi. Maria Hill informuje Spider-Mana, że liczyła się z brakiem współpracy z jego strony, dlatego też siedzący w pokoju obok agent-telepata wyczytał wszystkie interesujące ją informacje wprost z jego mózgu, czym Parker jest głęboko wstrząśnięty i nie kryje swego oburzenia. Podobnie Captain America, który o całej sytuacji zamierza poinformować prezydenta. Komandor Hill nie zamierza mu tego utrudniać i podaje mu swój służbowy telefon.

Analizujący teraz informacje dotyczące Collective'a agenci natrafiają na coś interesującego, natychmiast też nakazują Iron Manowi i Sentry'emu zaprzestanie walki. Z przekazów wynika, że celem Michaela jest Wanda Maximoff.

Iron Man łapie Sentry'ego i obaj ewakuują się z pola walki. Pozostawiony sam sobie Collective przygląda się z góry Ziemi, po czym udaje się bezpośrednio do Genoshy.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #19 New Avengers #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.