Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #185

X-Men #185

X-Men #185

"The Blood of Apocalypse" - "Love And Death"

Postacie
Zapowiedź

No i wszystko wskazuje na to, że Apocalypse jest bliski zwycięstwa. Tym razem nawet członkowie X-Men stają po jego stronie! Tylko czy nie zmienią zdania, gdy okaże się, że ich nowy idol zamierza zabić 90% populacji ludzi? Szykują się wstrząsające przeżycia.

Cytat

Death: "Love Master?"
Apocalypse: "An emotional response with some limited evolutionary benefit."

Streszczenie

X-Men z niedowierzaniem przyglądają się nowemu jeźdźcowi Apocalypse'a imieniem Śmierć. Największy problem z akceptacją wiadomości, że to właśnie Remy nim został, ma Rogue, która w akcie rozpaczy atakuje En Sabah Nura. Szybko jednak zostaje powstrzymana przez brutalne wejście nowego jeźdźca. Jego z kolei atakuje Bobby, którego jednak Rogue prosi, by nie robił Gambitowi krzywdy. Atakujący teraz Apocalypse'a Alex rozbija kadzie z krwią wiecznego mutanta będącego antidotum na zarazę, którą ten planuje rozpuścić nad światem.


Instytut tymczasem zostaje zaatakowany przez Wojnę. Ten przebija się przez ścianę do środka budynku, gdzie żąda wydania mu innego jeźdźca znanego jako Głód.


Statek Apocalypse'a przygotowywuje się do drogi, w trakcie której będzie się regenerował po doznanych zniszczeniach. Ozymandias informuje X-Men, że mają trzydzieści sekund na opuszczenie go.


Rogue bezskutecznie stara się przemówić do świadomości Remy'ego by przypomnieć mu, kim tak naprawdę jest. Nagle wokół dziewczyny pojawia się duszący gaz wydzielany przez Śmierć. Mystique atakuje jeźdźca, a zaraz za nią to samo czyni Pulse.


Z powrotem w szkole. Emma samotnie walcząca z Wojną otrzymuje wsparcie ze strony Cyclopsa i Colossusa. Za chwilę do pojedynku przyłącza się również Shiro, który wykrzykuje, że już nie jest jeźdźcem Apocalypse'a. Podstawiony pod ścianą Wojna wycofuje się wybijając w dachu dziurę, przez którą ucieka.

Osłabiony Sunfire mdleje, a podtrzymująca go Emma widząc stan chorego zastanawia się, czy ten przeżyje.


X-Men tymczasem ewakuują się ze statku Apocalypse'a po lodowej zjeżdżalni utworzonej przez Bobby'ego. Na pokładzie pozostaje Ozymandias, który zapewnia Alexa, że jakoś poradzi sobie z En Sabah Nurem. Pojazd ma tyle kryjówek, że na pewno uda mu się znaleźć jakieś bezpieczne schronienie. Również Remy na razie pozostanie pod opieką wiecznego mutanta.


Na statku tymczasem dochodzi do małej konfrontacji pomiędzy Apocalypsem a jego nowym jeźdźcem, który w niewyjaśniony sposób oparł się transformacji i pozostała mu resztka świadomości i pamięci o postaci, którą był wcześniej. Na razie jednak Apocalypse nie ma czasu się tym zajmować. Po zniszczeniu zapasów jego krwi-antidotum musi podjąc pewne działania alternatywne, które mają zapewnić mu realizację jego planów.


Manhattan. Organizacja Narodów Zjednoczonych. W trakcie posiedzenia członków organizacji niespodziewanie na sali obrad pojawia się Apocalypse. Szybko pozbywa się przybyłej na miejsce ochrony i zajmuje miesce na mównicy. Informuje zgromadzonych o swoich planach wypuszczenia śmiercionośnego wirusa i zniszczeniu przez X-Men antidotum. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniema jakie widzi En Sabah Nur, jest eliminacja dziewięćdziesięciu procent mieszkańców Ziemi, inaczej Apocalypse wypuści wirusa, który zniszczy całą populację. Na realizację tego celu wieczny mutant daje ludziom tydzień.


Nowy Meksyk. Baza Sentinel O*N*E*. Valerie Cooper informuje mutantów o ultimatum postawionym przed homo sapiens przez Apocalypse'a, a ponieważ trudno przewidzieć, jaka zostanie podjęta decyzja, trzeba zastosować pewne środki prewencyjne, wyprzedzające realizację celów zawartych w ultimatum. Dlatego właśne teraz Val przedstawia X-Men dwa prototypowe Sentinele.


Tymczasem na statku Apocalypse'a jego właściciel testuje swojego nowego jeźdźca, którym jest Zaraza. Mając w pamięci wpadkę ze Śmiercią woli mieć pewność, że nowy sługa En Sabah Nura pozbawiony będzie tej skazy i ze swego poprzedniego życia Polaris nie będzie pamiętać nic."Horsemen of The Apocalypse" - part 4 "Riddles of The Sphinx"


Scenariusz: Peter Miligan

Rysunki: Paul Pelletier


Podczepiona do aparatury transformacyjnej na statku Apocalypse'a Polaris nie kryje swego przerażenia. Wieczny mutant uspokaja ją jednak i zapewnia, że nie ma się czego obawiać, poza dawką czystego bólu oczywiście. Jest to jednak cena konieczna, jaką dziewczyna musi zapłacić, by odzyskać swe utracone moce. Początkowa Lorna nie była przekonana co do intecji i możliwości Apocalypse'a, jednak En Sabah Nurowi udało się skutecznie ją przekonać, że będzie to z korzyścią dla wszystkich i że jej utracone zdolności naprawdę powrócą po transformacji. Polaris pyta o Leper Queen, co się z nią stało po tym, jak Apocalypse porwał je obie wtedy w lesie. Wieczny mutant odpowiada, że nią zajmie się później. Poza tym, tylko jedna z nich może zostać jego nowym jeźdźcem - Zarazą. Podczas gdy Polaris była nieprzytomna, En Sabah Nur przeprowadził z Queen mały wywiad, po którym jej kandydatura została odrzucona. Wyrażała co prawda wolę, bardzo silną nawet, stania się jeźdźcem, jednak chciała tego zbyt mocno. Polaris natomiast okazała się być idealną kandydatką.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #185

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.