Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #182

X-Men #182

X-Men #182

"The Blood of Apocalypse" - "The Messiah"

Postacie
Zapowiedź

Apocalypse powraca, by oswobodzić swoją rasę z ucisku i opresji oraz zrealizować swoją wizję przyszłości, w której przetrwają tylko najsilniejsi. Tym razem ma po swojej stronie nowych JeĽdĽców, w bardzo zaskakującym składzie!

Cytat

Apocalypse: "[...] in the name of set do something about your personal hygiene. Just because we're ancient doesn't mean we have smell it."
Ozymandias: "Yes, master..."

Streszczenie

Orbita okołoziemska. Gazer opuściwszy stację kosmiczną spaceruje wśród gwiazd. Ma świadomość nieuchronności swej śmierci i jest gotów na spotkanie ze swym stwórcą. Nagle dostrzega światło lśniące dużo jaśniej niż jakiekolwiek znane mu źródło mogłoby wydzielać. Jego promień porywa Gazera.


W innym miejscu. Kulący się przed Apocalypsem Gazer drży ze strachu. Mutant przedstawia swemu gościowi pana Fostera - egiptologa. Obu oznajmia, iż któryś z nich dostąpi zaszczytu służenia mu jako jeden z jego jeźdżców - Wojna. Jednak decyzja który, należy do nich samych. Rozstrzygnięcie ma przynieść pojedynek, którego stawką będzie ich życie. Sam Apocalypse nie ma czasu na oglądanie walki. Życzy sobie jedynie, by Ozymandias poinformował go o rozstrzygnięciu.


Waszyngton. Laboratorium WHO. Zmasakrowane ciała naukowców ścielą podłogi korytarzy i poszczególnych pomieszczeń. Jeździec Apocalypse'a zwany Zarazą, przeszukuje budynek w poszukiwaniu śmiertelnych wirusów, które siały spustoszenie wśród gatunku ludzkiego w różnych etapach jego historii. Zebrawszy je wszystkie kontaktuje się ze swym mistrzem, który na następny cel wyznacza mu Afrykę.


Tymczasem Gazer i Foster toczą swój śmiertelny pojedynek. Obserwujący ich Ozymandias nie ukrywa swego poirytowania z powodu przedłużającej się walki. Wykorzystując brak skupienia Gazera dr Foster przeprowadza skuteczny atak i szykuje się do zadania ostatecznego ciosu. Nie udaje mu się to jednak. Ostrze noża trzymanego przez Ozymandiasa przebija mu serce. Takim obrotem sytuacji zaskoczeni są zarówno umierający Foster, jak i odnoszący dzięki temu zwycięstwo w pojedynku Gazer. Ozymandias uświadamia go jednak, że to była przysługa, za którą już niedługo przyjdzie mu się zrewanżować.


Siedzący tymczasem na swym tronie Apocalypse zastanawia się, jak zwerbować swego następnego jeźdźca. Z zadumy wyrywa go Ozymandias. Przybył tu z propozycją wyeliminowania całej ludzkości. Apocalypse zapowiada mu, że jego zarozumiałość nie pozostanie bez kary, po czym znika.


Aspen. Luksusoway dom na wgórzu. Leżącego Shiro odwiedza Masanori Kuzuya - specjalista w dziedzinie protez. Chce mu zaproponować najnowocześniejsze sztuczne nogi. Zrozpaczony Yoshida nawet nie chce o tym słyszeć. W pomieszczeniu niespodziewanie pojawia się Apocalypse. Rozprawiwszy się z rozstawionymi po pokoju ninja podchodzi do łóżka Shiro i prosi o pomoc w zachowaniu od zagłady rodzaju ludzkiego. W zamian obiecuje przywrócić mu jego utraconą potęgę.


Instytut Xaviera. Rogue i Augustus siedzą na gałęzi drzewa. Dziewczyna stara się wmówić swemu rozmówcy, jak szczęśliwa czuje się przy Gambicie, dlatego nie potrafi zrozumieć, dlaczego Mystique przyprowadziła go tu ze sobą. Pulse ma do całej sprawy zupełnie inne podejście. Mystique jest trochę staroświecka ze swymi metodami, Augustus natomiast nie zamierza się wtrącać w relacje panujące pomiędzy Rouge a Gambitem.


Na ringu Mystique ściera się z Gambitem. W trakcie pojedynku bokserskiego prowadzą ostra wymianę zdań. Mystique tłumaczy Remy'emu, że umięjętności Augustusa polegają na wyłączaniu mocy mutantów, dzięki czemu jest on jedynym mężczyzną, który może zbliżyć się do Rogue w dosłownym tego słowa znaczeniu. Pyta też LeBeau, czy kocha dziewczynę na tyle, by pozwolić jej być prawdziwie szczęśliwą.


W swej twierdzy Apocalypse przygotowywuje Gazera do bolesnej i pełnej cierpienia przemiany w swojego jeźdźca.


Instytut. Przed budynkiem szkoły X-Men witają powracającego Alexa. Dla obu stron tak rychły powrót jest dużym zaskoczeniem. Jeszcze większym jest fakt zniknięcia Lorny. Bobby nie może mu tego darować i rzuca się na Summersa. Tylko Rogue staje pomiędzy walczącymi. Pozostali jak zahipnotyzowani wpatrują się w coś ponad ich głowami. Wszyscy stoją teraz w cieniu rzucanym przez olbrzymią konstrukcję sfinksa o twarzy Apocalypse'a. 

 


 

 

 

"Horsemen of The Apocalypse" - part 1 "Riddles of The Sphinx"

Scenariusz: Peter Miligan

Rysunki: Aaron Lopresti


Bezradny Shiro zmaga się z więżącymi go łańcuchami. Czuje się oszukany przez Apocalypse'a.


W innej części Gazer przechodzi nieludzkie katusze podczas transformacji. Dozorujący cały proces Apocalypse rozkazuje swemu słudze Ozymandiasowi przygotować następnego jeźdźca.


Zrezygnowanego Shiro odwiedza Ozymandias. Gdy zdejmuje więżące Yoshidę kajdany, ten rzuca się na Ozymandiasa, który po chwili leży nieprzytomny u stóp Shiro. Podciągając się rękami wzdłuż monstrualnych rozmiarów korytarza podejmuje próbę ucieczki.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #182 X-Men #182

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.