Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #9

Black Panther vol. 4 #9

Black Panther vol. 4 #9

"Wild Kingdom" part 4

Postacie
Zapowiedź

Zakończenie crossovera z X-Men. Black Panther, X-Men i grupa zmutowanych zwierząt próbują dostać się do dr Paine, ale na drodze stają im Dragon Man oraz Red Ghost i jego super-małpy.

Cytat


Rogue: "That Black Panther... kind of arrogant, ain't he?"
Storm: "Indeed"
Rogue: "Kind of hot too, huh?"
Storm: "One might say..."

Streszczenie

Afryka. Niganda. Ulicami ponownie wstrząsają zamieszki. Tym razem na tle religijnym. U ich podłoża leży osoba Ororo, która przez jednych uważana za boginię, dla innych stanowi zwykłą śmiertelniczkę, w dodatku Amerykankę, co nieuchronnie prowadzi do konfliktu pomiędzy stronami.


W międzyczasie. Przemierzający korytarze fabryki X-Men natrafiają na Red Ghosta. Ten szybko znika im z oczu stając się niewidzialnym. Pościg za nim zostaje przerwany, gdy budynkiem wstrząsa nieludzki krzyk. Mutanci kierują się w stronę jego źródła. Wchodząc do obszernej hali zastają T'challę walczącego z olbrzymim, latającym potworem, który w dodatku zionie ogniem z paszczy. Wolverine nie zastanawiając się długo przyłącza się do konfrontacji.


W innej części fabryki. Trzy zmutowane małpy trzymają w swych rękach dużą fiolkę z wirusem, który ma zgładzić całą ludzką rasę. Brakuje im jeszcze tylko wiedzy, jak go uwolnić. Słysząc głos wzywającego ich Kragoffa zastanawiają się, czy go usłuchać, czy też raczej zignorować rozkaz przedstawiciela gatunku, który już niedługo przejdzie do historii. Przenikając przez ścianę Red Ghost pojawia się w pomieszczeniu. Jest wściekły tą niesubordynacją. Nie ma jednak okazji wymierzyć stosownej kary, gdyż niespodziewanie pojawia się Rogue i serwuje mu nokautujące uderzenie.


Gdy po chwili Havok budzi nieprzytomnego Kragoffa, ten okazuje się być otoczony przez wszystkich X-Men. Ci proponują mu umowę, która dotyczy dr Ericha Paine'a.


Kilka minut później mutanci prowadzeni przez Red Ghosta odnajdują pokój Paine'a, z którego monitorował całą fabrykę. Rozpoczyna się szalony pojedynek, w którym stawką jest życie uwięzionej Polaris. Z drugiego pomieszczenia do walczących przebijają się Logan, Black Panther i olbrzymi potwór, który teraz okazuje się być po stronie swych niedawnych wrogów. T'challa biegnie do komputera sterującego klatką, w której uwięziona jest Lorna i otwiera więżące ją kajdany. Starcie tymczasem pomimo nadwyżki sił po stronie X-Men, nieuchronnie zmierza do triumfu Paine'a. Mutanci ponownie leżą u jego stóp pokonani, a doktor upaja się swym zwycięstwem. Radość ta nie trwa jednak długo. Kragoff zachodzi go od tyłu i wyrywa mu z piersi wciąż bijące serce. Natychmiast też opuszcza pomieszczenie fazując przez podłogę. X-Men i Black Panther ruszają w pogoń za zbiegiem.


Na dachu fabryki tymczasem małpy zamierzają zrzucić fiolkę z wirusem na zebranych poniżej ludzi. Niespodziewanie pojawia się Red Ghost, który rozkazuje małpom oddać mu fiolkę. Te jednak nie chcą go już słuchać i zrzucają ją z dachu. Podmuch wiatru w ostatniej chwili chroni fiolkę przed rozbiciem. Storm łapie ją i wraca na dach, gdzie znajdują się jej towarzysze. Tam Iceman zamraża wirusa, tak samo jak chwilę wcześniej zamroził trzy zbuntowane małpy.


Już na ziemi X-Men powoli zbierają się do powrotu do domu. Nie wszyscy jednak. Na specjalne zaproszenie Black Panthera Ororo postanawia pozostać w Afryce, jednak nie z nim, a w spokoju i na osobności pragnie przemyśleć wszystko, co do tej pory wydarzyło się w jej życiu. Na pożegnanie namiętnie całuje jeszcze T'challę i odlatuje ku przestworzom.


Fabryka. Zmutowany pawian siedzący na gruzach laboratorium wykrzykuje, że to jeszcze nie koniec.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #9 Black Panther vol. 4 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.