Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #61

Ultimate X-Men #61

Ultimate X-Men #61

"Magnetic North" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Zielone włosy i magnetyczna osobowość? To może być tylko Lorna Dane! A wszyscy wiemy, że tam, gdzie jest Lorna jest też Alex Summers... i Magneto... i Emma Frost... i SHIELD... Oj, będzie się działo!

Cytat

Profesor X: "I once dated a young woman who went by that name."
Wolverine: "Mystique? What was she, a stripper?"

Streszczenie

Profesor X rozmawia z Wolverinem w bibliotece Instytutu. Logan zastanawia się, dlaczego Charles nazwał swojego kota Mystique. Xavier wyjaśnia, iż spotykał się kiedyś z kobietą o tym imieniu, po czym dodaje, że nie o jego przeszłości mieli przecież rozmawiać. Profesora interesuje sprawa Lady Deathstrike. Charles jest bardzo zadowolony, iż Logan nie zajął się nią w sposób, jakiego można by się po nim spodziewać i darował jej życie. Co więcej, poprosił generała Fury o pomoc w przetransportowaniu dziewczyny z Kanady do USA w celu uwięzienia jej w Triskelionie, na co szef S.H.I.E.L.D. zgodził się bez wahania, naruszając tym samym traktat o ekstradycji między oboma państwami i ryzykując własnym stanowiskiem. Fakt ten bardzo zastanawia Charlesa. Xavier dowiedział się jedynie, iż w ten sposób Nick odwdzięczył się Loganowi za niedawną przysługę, ale chciałby poznać bliższe szczegóły. Wolverine woli jednak zostawić ten temat na jakiś czas.


Tymczasem romantyczne chwile, spędzane przez Warrena i Dazzler w pokoju rozrywki, przerywa nagłe pojawienie się wściekłej Kitty, która szuka Bobby'ego. Dziewczyna dowiaduje się, że jej chłopak przebywa aktualnie w Sali Ćwiczeń. Tam właśnie, wraz ze Storm, Colossusem i Nightcrawlerem stawia on czoła komputerowej symulacji Magneto. Kurt ma jednak szczerze dość dziesiątej już w tym miesiącu potyczki z Mistrzem Magnetyzmu. Ororo wyjaśnia iż powinni trenować tak długo, aż zdołają go w końcu pokonać, bowiem na te dziesięć prób nie zwyciężyli choćby raz. Iceman staje po stronie Wagnera. Według niego rozsądniej byłoby walczyć z przeciwnikami, którzy mogą stanowić dla nich realne zagrożenie. Magneto do takich się nie zalicza, gdyż jest zamknięty w celi w Triskelionie. W tym momencie przez ścianę Danger Roomu fazuje Kitty, zdenerwowana po tym jak dowiedziała się, że Bobby od jakiegoś czasu mailuje z Rogue. Ten z kolei ma za złe Shadowcat, że włamała się na jego konto pocztowe. Rozpoczyna się kłótnia, więc Ororo zatrzymuje program treningowy. Panna Pryde oświadcza, że ma dosyć bycia tylko zabawką dla Roberta do czasu, aż na horyzoncie znów pojawi się Rogue. Całą sytuację obserwują z pokoju kontrolnego Scott i panna Grey. Cyclops nie potrafi zrozumieć jak to jest, że Kitty i Bobby w jednej chwili skaczą sobie do gardeł, a następnie godzą się tylko po to, żeby za jakiś czas pokłócić się ponownie. Jean stwierdza, że ich pierwsze miłosne związki wyglądały przecież bardzo podobnie. Scott milczy, więc mutantka niepewnie pyta, czy spotykał się z innymi dziewczynami zanim poznał ją. Summers odpowiada krótko, że tylko z jedną.


Chicago. Zielonowłosa piękność wita w tzw. Akademii Jutra jej nowego ucznia - Roberto DaCostę. Kilka dni wcześniej otrzymał on pocztą bilet lotniczy i zaproszenie na dzień otwarty szkoły. Do Lorny Dane dołącza jej chłopak, Alex Summers. Wśród wielu studentów Roberto zauważa znanego z telewizyjnego show Douga Ramseya i zastanawia się, czy on również jest mutantem. W tym momencie pojawia się dyrektor Akademii, Emma Frost, która wyraźnie nie przepada za określeniem "mutant". Kobieta wyjaśnia, iż woli mówić o swoich uczniach jak o "wybitnie uzdolnionych" młodych ludziach. Jej szkoła jest otwarta dla wszystkich takich osób. W odróżnieniu od X-Men, studenci Emmy nie są żołnierzami. Ich zadaniem jest działanie na rzecz pokojowych stosunków pomiędzy ludźmi a homo superior poprzez przekonanie tych pierwszych do siebie. Ludzie powinni się nauczyć, że mutanci nie stanowią dla nich żadnego zagrożenia, a wręcz przeciwnie - czasem mogą okazać się niesłychanie pomocni. Rozmowę przerywa nagłe pojawienie się Jean-Paula Beaubier, który informuje pannę Frost o pożarze, jaki wybuchł w jednym z budynków w centrum miasta. Alex i Lorna natychmiast decydują się udać na miejsce zdarzenia z nadzieją, że ich zdolności mogą się przydać w opanowaniu ognia. Emma zaznacza, aby interweniowali jednak tylko wówczas, gdy zostaną poproszeni o pomoc.


Chwilę później samochód prowadzony przez Summersa zatrzymuje się w pobliżu wieżowca, którego cztery ostatnie piętra toną w ogniu. Strażacy niechętnie, ale decydują się poprosić mutantów o wsparcie w obawie, że sami sobie nie poradzą. Alex zleca Polaris, aby wzmocniła stalową konstrukcję budynku, gdyż istnieje możliwość jego zawalenia. Dziewczyna koncentruje się na powierzonym jej zadaniu, wówczas jednak, niespodziewanie także dla niej samej, samochód którym przyjechali unosi się w powietrze ,a następnie gwałtownie ląduje na jednym ze strażaków i roztrzaskuje się o ziemię. Wszyscy wokół, łącznie z Havokiem, patrzą na Lornę z przerażeniem. Ona sama nie ma pojęcia co się dzieje. Krzyczy, że nie jest w stanie kontrolować własnych mocy, podczas gdy wóz strażacki na ich oczach rozpada się na setki ostrych, metalowych kawałków, które chwilę później masakrują ciała zebranych w pobliżu strażaków. Zdezorientowana dziewczyna ze łzami w oczach prosi Alexa, aby powstrzymał ją za wszelką cenę, nawet jeśli musiałby ją zabić. Po chwili wiązka plazmy pozbawia Polaris przytomności.


Samolot S.H.I.E.L.D., 6 km nad terytorium Genoshy. Nick Fury otrzymuje telefon od porucznika Dugana, który informuje swojego przełożonego o incydencie z Chicago. Dugan wyjaśnia, iż Lorna Dane jest w tej chwili nieprzytomna, ale nie ma pewności, że po przebudzeniu dziewczyna nie zacznie szaleć ponownie. Natomiast jedyna cela, która mogłaby ją powstrzymać, jest już niestety zajęta. Tymczasem w swoim plastikowym więzieniu w Triskelionie Magneto gra w szachy. Właśnie wykonał pewien ruch, który zdecydowanie przybliża go do zwycięstwa...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #61 Ultimate X-Men #61 Ultimate X-Men #61

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.