Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #172

X-Men #172

X-Men #172

"Bizarre Love Triangle" - part 2: "Temptations"

Postacie
Zapowiedź

W Instytucie Xaviera pojawia się nowa postać. Ale cóż to za postać! Ponętna, ostra i... wyjątkowo zainteresowana Gambitem. Jak Rogue to wytrzyma?

Cytat

Nightcrawler: "But not as disconcerting as sitting alone contemplating the vast emptiness of space and time. An endless ocean of nothingness..."
Iceman: "You should really get cable installed in your room, Kurt."

Streszczenie

Gambit budzi się gwałtownie. We śnie zgodził się na niedwuznaczną propozycję Foxx [Patrz ostatni numer - dop. Idanow]. Rozbudzona Rogue pyta go, czy wszystko jest w porządku i czy to czasem jej obecność mu nie przeszkadza. Remy stwierdza, że to tylko koszmar, a jeśli wspólne zamieszkanie miałoby pomóc w ich "problemie", to nie ma nic przeciwko temu. Rogue chce żeby Remy opowiedział jej swój sen, lecz Cajun wymiguje się mówiąc, że prysznic dobrze mu zrobi.


Podczas kolejnej telepatycznej sesji para zakochanych może bez przeszkód się dotykać. Remy jednak zaczyna rozmawiać z Rogue jakby miał przed sobą Foxx i mówi jej, że nawet jeśli się z nią prześpi to nie będzie oznaczało, że ją kocha. Rozwścieczona Anna przerywa połączenie, przez chwilę Gambit widzi ją jako swoją nową uczennicę. Emma radzi im, żeby dali sobie spokój na dziś. W sumie nie jest pewna, czy są oni gotowi na taki stopień telepatycznej interakcji. Według Rogue to Remy jest problemem, z Foxx zapewne nie miałby żadnych kłopotów. Gambit pod nosem rzuca, że z nią nie musiałby uciekać się do telepatii. Jeszcze bardziej zdenerwowana Rogue wychodzi z gabinetu Emmy. Frost informuje LeBeau, że podczas tych telepatycznych sesji ona widzi wszystko, co się dzieje i pyta, czy nie chciałby jej o niczym powiedzieć. Remy zbywa ją mówiąc, że ma zajęcia plenerowe ze swoją klasą, dobrze mu zrobi wyrwanie się z Instytutu choć na kilka godzin.


Remy zabrał uczniów nad mały wodospad. Stojąc nad pluskającymi się w wodzie dzieciakami przypomina im, że to nie jest Sala Ćwiczeń, w której można wyłączyć niebezpieczne elementy. Foxx komentuje, że lubi ryzyko. Reszcie uczniów nie podoba się flirtowanie "nowej" z nauczycielem, zwłaszcza kamieniopodobnemu Onyxxowi.


W sali Cerebry Emma rozmawia z siostrami Stepford. Cała czwórka wyczuwa, że coś jest nie tak, coś zakłóca telepatyczne tło Instytutu. Rozmowę przerywa im Rogue, podsłuchała wcześniejszą rozmowę Emmy z Gambitem i przyszła się dowiedzieć, co takiego zobaczył Remy.


Do rozpalającej ognisko Foxx dołącza Bling. Dziewczyna mówi "nowej", że psuje całą dynamikę drużyny swoim zachowaniem. Zdaniem Foxx Bling ma coś do niej, bo podoba się Onyxxowi. Bling przyznaje, że coś do niego czuje, ale nie o to jej chodzi. Ona przybyła do Instytutu, żeby czegoś się nauczyć i nie pozwoli tego zepsuć małolacie, która napaliła się na nauczyciela. Foxx stanowczo stwierdza, że to co robi z Gambitem to jej sprawa. Speszona Bling mówi, że ktoś powinien poinformować o tym Emmę albo Rogue. Niespodziewanie Foxx łapie ją za gardło mówiąc, że ją to nie obchodzi. Bling wystrzeliwuje ze swojej kamiennej skóry małe pociski, które sprawiają, że niebieskowłosa zwalnia uścisk. Obie dziewczyny staczają ze zbocza wciąż walcząc. Do tej pory Bling myślała, że to tylko zwykłe zadurzenie, ale teraz widzi jak bardzo Foxx lubi Gambita. Napastniczka ze złowieszczym uśmiechem odpiera, że nie zadawałaby sobie tyle trudu, gdyby tylko lubiła Gambita.


Remy z dala od obozu rozmyśla nad tym, dlaczego nie może przestać myśleć o Foxx. Spotkał już wiele pięknych kobiet, a problem z kontaktem fizycznym z Rogue nie jest niczym nowym. Kontemplację przerywa mu Onyxx, który naciera krzycząc, że Gambit wykorzystuje swoją nauczyciela romansując z Foxx. Remy unika uderzenia kamiennego olbrzyma, nie nadużył swojego stanowiska, a jeśli nawet to Onyxx nie miałby nic to tego. Flubber i Rain Boy są innego zdania, mówią zaskoczonemu ich obecnością Gambitowi, że są tutaj, żeby pomóc koledze z zespołu. Chcą go ochronić przed brutalnym mentorem, są pewni, że nie tego oczekiwali ich rodzice kiedy posyłali ich do Instytutu. Obok Gambita pojawia się Foxx, oferuje swoją pomoc w poradzeniu sobie z tymi "buntownikami". Remy odpiera, że to nie będzie konieczne. Podoba mu się to, że stanęli w obronie kolegi i jeśli natychmiast zejdą mu z oczu to nie dojdzie do eskalacji.


W stołówce Rogue przeprasza Bobby"ego i Lornę, że próbowała ich przypalić [Ostatni numer - dop. Idanow]. Wyjaśnia, że ostatnio żyje w dużym stresie. Iceman zaczyna dopytywać się o nowe zdolności Rogue, więc Lorna wysyła go, żeby przyniósł im wody. W tej samej chwili przy ich stoliku materializuje się Nightcrawler. Kurt wyjaśnia, że od samotnego kontemplowania tajemnic wszechświata stanowczo lepsze spędzanie czasu w towarzystwie przyjaciół. Iceman prosi go, żeby dawał znać, że się pojawi, bo przed chwilą ugryzł się w wargę. Tak szybko jak się pojawił Kurt znika w kolejnej eksplozji siarki. Po chwili wraca jednak z wodą, bo zauważył, że zebranym przydałaby się dolewka. Kurt próbuje nawiązać rozmowę na temat tego co w kosmosie zobaczyła Lorna. Polaris natychmiast pyta, czy za tym stoi Alex. Kurt zaprzecza, żartuje, że Havoka nie obchodzą egzystencjalne problemy duszy. Przez okno Rogue zauważa, że Gambit i jego zespół wrócili z wycieczki. Remy dziękuje Foxx, że stanęła po jego stronie, ale musi pamiętać, że to musi zostać między nimi.


Emma mówi wyraźnie zdenerwowanemu Gambitowi, że nic nie powiedziała Rogue. Gdyby chciała to mogłaby zobaczyć co się dzieje podczas ich telepatycznych spotkań, ale nie zniżyłaby się do tego poziomu. Wcześniej powiedziała, że coś widziała, bo zauważyła, że Cajuna coś trapi. W takim wypadku Remy nie wie, dlaczego Rogue nie zjawiła się na umówione spotkanie w gabinecie Emmy.


Kurt przemierza z Alexem korytarze Instytutu, wyjaśnia, że nie miał okazji zapytać Lornę co widziała. Ciekawi go, dlaczego Havok tak się tym interesuje, to niemal obsesja. Ich rozmowę przerywa Gambit, który szuka Rogue. Koledzy z drużyny nie dają mu satysfakcjonującej odpowiedzi, wiec Remy rusza na zewnątrz kompleksu.


Odnajduje ją obserwującą zachód słońca w ogrodzie. Rogue przeprasza za skrytość, ale wolała usunąć z jego pokoju swoje rzeczy bez jego obecności. Wprowadziła się do niego, gdyż według Emmy miało to pomóc, tak się jednak nie stało. Remy obiecuje, że będzie się bardziej starał podczas sesji u Emmy, lecz Rogue trudno w to uwierzyć. Anna też nie może mu niczego obiecać, oprócz bolesnej śmierci jeśli poddaliby się swoim pragnieniom. Według niej powinien spróbować swoich sił z Foxx, nie będzie mu miała tego za złe. Remy stanowczo zapewnia Rogue, że nie pragnie Foxx ani żadnej innej kobiety, co więcej udowodni jej to.


Gambit informuje Foxx, że przeniesie ją do drużyny Havoka. Foxx mówi mu, że chce się jej pozbyć, ponieważ go pociąga. Gambit wyzwala się z uścisku próbującej go pocałować dziewczyny, ona nie wie czego on pragnie. Nagle ku przerażeniu Remy"ego Foxx zaczyna się zmieniać. Stojąca teraz przed Cajunem Mystique wyjaśnia, że stworzyła Foxx żeby go uwieść. Uderzająco piękna i niezwykle seksowna była idealna dla niego. Zaszokowany Remy nie może uwierzyć w szaleńczy plan przybranej matki Rogue. Raven chce tylko pomóc, choć idea przespania się z Gambitem także ją odrzuca. Nie jednak dalej patrzeć na swoją córkę tkwiącą w tym toksycznym związku. Sytuacja mogłaby się zmienić gdyby jedno z nich dało upust fizycznym żądzom. Mystique zmienia się w Rogue i zbliża się do coraz słabiej protestującego Gambita. Nie dał się uwieść Foxx i tym zdobył jej szacunek, teraz stoi przed nim Rogue i to wcale nie będzie zdrada.

Autor: Idanow

Galeria numeru

X-Men #172

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.