Avalon » Serie komiksowe » Rogue vol. 3 » Rogue vol. 3 #11

Rogue vol. 3 #11

Rogue vol. 3 #11

"Forget Me Not" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Podczas starcia z Lady Deathstrike i jej tajemniczą pracodawczynią, Rogue i Sunfire muszą zdecydować się na krok, który przyniesie wielkie konsekwencje. Odbiją się one echem w X-Men #171.

Cytat

Rogue: "I hate the X-Men!"

Streszczenie

Po incydencie w Tokio, Mystique wyraźnie dała do zrozumienia Blindspot, że ich współpraca dobiegła końca. Zdawało się bardziej niż oczywiste, że zrobiła to ze względu na Rogue, ponieważ obawiała się, że straci całkowitą kontrole nad nią. W tej sytuacji, Blindspot usunęła część wspomnień Mystique i Rogue, aby zatrzeć wszelkie ślady swojego istnienia. Tej samej nocy natknęła się także na Destiny ze strzelbą. Irene jednak pozwoliła jej odejść, wiedząc, że już nigdy się nie spotkają. Kilka lat później, dowiedziała się, że Lord Dark Wind wydał na nich wyrok śmierci za nieudaną próbę kradzieży jego formuły. Blindspot wiedziała, że nikt jej nie wytropi, ale postanowiła zadbać o bezpieczeństwo wspólników. Udała się więc do Japonii, gdzie złożyła wizytę Shiro i jego wujowi, ale gdy chciała zająć się także Lordem, okazało się, że on już nie żyje. Okazało się jednak, że schedę po Oyamie przejęła jego szalona córeczka - Yuriko. Było to jeszcze zanim stała się Lady Deathstrike, więc usunięcie również jej wspomnień nie stanowiło problemu. Wtedy nie pomyślała o konsekwencjach, ale gdy Yuriko w jakiś sposób odzyskała pamięć i wpadła na jej trop, postanowiła ratować własną skórę i dlatego wysłała zdjęcie do prasy.


Blindspot skończyła swoją opowieść, przepraszając Rogue za to, że wciągnęła ją w to wszystko. Liczyła, że to Mystique połknie przynętę i załatwi sprawę, ale tak się nie stało i wszystko się zagmatwało. W tej chwili, do pokoju wchodzi Deathstrike, która przez cały czas obserwowała i podsłuchiwała rozmowę. Wyjaśnia, że system diagnostyczny jej mózgu wykrył anomalię w strukturze pamięci i zrekonstruował ją, obchodząc w ten sposób efekt zdolności Blindspot. Ujawnia też, że zmusiła ją do usunięcia części wspomnień Silver Samuraia, co było częścią planu pohańbienia Sunfire. Potem zamierzała odnaleźć Rogue i zabić ich oboje, w czym również Blindspot okazała się pomocna. Skoro jednak okazało się, że przez cały czas kłamała w sprawie formuły, by uratować własne życie, nie pozostaje nic innego, jak zabić ich wszystkich.


Jednak kiedy Lady opowiadała o swoim planie, tętno Shiro systematycznie rosło i w tej właśnie chwili obudził się, by wyzwolić falę ognia, która wyrzuca Deathstrike za drzwi. Ledwie mówiąc, prosi Rogue, żeby się zbliżyła, ale ona jest przykuta do łóżka. Blindspot zauważa, że nie zdołają uciec, jeśli nie uwolnią się i nie zdobędą jakiejś broni. Sunfire proponuje, żeby Rogue przejęła jego zdolności. Jest świadom, że to go zabije, ale woli umrzeć honorowo, niż jako zhańbiony kaleka. Rogue zgadza się, ale zamierza dotknąć go na krótko i skraść tylko tyle energii, by się uwolnić, ale kiedy zbliża się, by go pocałować, Blindspot przyciska ją do Shiro.


Deathstrike zdołała się ugasić, wrócić do centrum kontroli i przeprowadzić diagnostykę. Widząc na kardiogramie Shiro płaską linię, zamierza wrócić i dokończyć, co zaczęła. Gdy podchodzi do drzwi, te wylatują, pod wpływem ognistej salwy, a Rogue, przemawiając głosem Shiro, obiecuje jej szybki i bolesny koniec.


Yuriko wyskakuje przez okno i zaczyna uciekać uliczkami Tokio, ale Rogue ściga ją, rzucając ogniste kule. Blindspot postanawia zostawić Shiro i udać się za nimi. Pościg przenosi się na zatłoczone ulice, lecz to nie przeszkadza Rogue, która chce, aby egzekucja Deathstrike odbyła się przy świadkach. Tymczasem, wysoko nad Tokio pojawia się X-wing z X-Men na pokładzie. Gambit wciąż zarzuca Havokowi, że pozwolili Rogue zniknąć na tak długo, ale w odpowiedzi słyszy tylko, że powinni szanować jej prywatność. Alex kontaktuje się z Emmą, ale ona twierdzi, że zgubiła sygnał Rogue. W chwili, kiedy zaczynają tracić nadzieje, na jej szybkie odnalezienie, poniżej wybucha ogromna ognista kula.


Rogue po kolei topi bioniczne części Deathstrike, zaczynając od nóg. Yuriko błaga o łaskę, ale w odpowiedzi słyszy, że powinna umrzeć, jak wojownik. Przez tłum gapiów przeciska się Blindspot, krzycząc, by Rogue zatrzymała się i przypomniała sobie, kim jest. Teraz jednak dominującą osobowością jest Shiro, który zamierza ukarać ją za to, że doprowadziła do tego wszystkiego. Zanim jednak wystrzeli w jej kierunku, nad polem walki zawisa samolot, z którego X-Men wzywają swoją towarzyszkę. Rogue zaczyna się szamotać, próbując przejąć kontrolę, ale osobowość Shiro zdaje się silniejsza. W tej sytuacji, Blindspot postanawia odzyskać swoją najlepszą przyjaciółkę i używa na niej swoich zdolności. Następuje wybuch płomieni, ale potem Rogue zdaje się być znowu sobą. Nie rozpoznaje jednak X-Men, a gdy ci przypominają, kim są, zaczyna ich atakować. Dotyka Havoka, a następnie uderza w pozostałych energią plazmy, pytając Blindspot, gdzie podziewa się Mystique. Tamta uśmiecha się tylko. Jej sztuczka przyniosła pożądany efekt - wyczyściła wspomnienia Rogue do wieku siedemnastu lat.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Rogue vol. 3 #11 Rogue vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.