Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #94

X-Men #94

X-Men #94

"Hidden Lives" - part 2: "Pandora's Box"

Postacie
Cytat

Z dziennika Destiny: "The Twelve will gather in darkest hour."

Streszczenie

Sunfire atakuje płomieniami, wykrzykując iż Mystique zabiła jego przyjaciela, za co zapłaci. Rogue unika płomieni, a po chwili walki chwyta Shiro i wyrzuca go na zewnątrz. Dopiero gdy trafia nim w wodę, udaje isę go przekonać iż powinni porozmawiać, bowiem ona nie jest Raven. Ta nie potrafi zduplikować mocy, jedynie wygląd.


Raven śpi w swym apartamencie, podczas gdy Kitty rozgląda się po pokoju. Spogląda na maskę Destiny i myśli o tym, kim naprawdę była Irene Adler, ogląda zdjęcia. Gdy ogląda jedno z nich uszkadza ramkę odstawiając je na miejsce. Gdy spogląda na nią, ze zdumieniem widzi iż po drugiej stronie ktoś kto podpisał się jako D. zostawił wiamość dla Kota-Cienia X, by sięgnął do wewnątrz. Kitty dostaje gęsiej skórki, orientując się iż Destiny przemawia do niej zza grobu. Sięga do wnętrza obrazu, skąd wyciąga ukryty tam jeden z tomów jej dzienników. Nie ma pojęcia czemu Irene go jej pozostawiła.


Shiro wyjaśnia, iż ktoś dokonał infiltracji japońskich instalacji, a sposób był tak doskonały, iż jasne stało się że dokonać musiał tego jakiś metamorf. Następnie zaczęto mordować agentów, którzy podążali tropem metamorfa. Zebrane ślady doprowadziły do tego apartamentu, gdzie jak się okazało pod jedną ze swych tożsamości ukrywała się Mystique. Rogue protestuje mówiąc, iż nie sądzi aby kogoś ona zabiła, lecz Sunfire stwierdza iż nie zna ona jej tak dobrze, jak sądzi. Rogue pokazuje mu zdjęcie w magazynie. Ronnie Lake, którą Mystique stworzyła, była przez cały miesiąc w Szwajcarii na wakacjach - co zgadza się z opowieścią Raven. Uświadamia mu, iż Mystique została przez kogś wrobiona, kto być może teraz ich obserwuje. Rozwścieczony Sunfire uświadamia sobie, iż Jakiba została wykorzystana.


Kurt spogląda na roztrzęsioną Polaris, która wydaje się być ogarnięta obsesją, iż jest przez kogoś ścigana. Lorna przekonuje go swej teoeii, iż Alex żyje, mówiąc iż gdyby zmarł, to ożyłby Living Monolith z którym był symbiotycznie związany [baaaardzo dawne dzieje, gdzieś tak około Uncanny X-Men #60]. Achmet Abdul żył dzięki energii Alexa, więc w chwili śmierci Havoka powróciłby do życia dzięki jej uwolnieniu, a wówczas X-Men już dawno o tym by usłyszeli.


Sunfire i Rogue kierują swój wzrok w stronę miejca które wskazuje teleskop. Mastermind i Mesmero orientują się, iż zostali wykrycie. Ten ostatni wpada w panikę, mówiąc iż teraz ich mistrz ich pozabija, a Mastermind nakazuje ewakuację całej instalacji.


Shadowcat przegląda dziennik Destiny, pisany dziwacznym językiem pełnym rysunków i niepojętych odniesień. Zwraca uwagę na powtarzające się nazwisko Xaviera, liczbę 12, oraz stwierdzenie iż początkiem Armageddonu będzie zdradzenie Xaviera i zabicie przez Śmierć, tego który jest Śmiercią. Kitty zastanawia się co trzyma w ręku, mając nadzieję iż okaże się to jakimś złym snem. Dziennik rzecz, iż nadchodzi najczarniejsza z godzin, w której zbierze się Dwunastu.


Sunfire i Rogue atakują instalację, gdzie czeka na nich już wielki obcy. Termowizja Shiro nie daje się jednak nabrać na iluzję, a zdumiona Rogue widzi zmarłego na wirusa spuścizny Masterminda [Uncanny X-Men Annual #17]. Dla Sunfire jasne jest, iż walczą ze zmiennokształtnymi. Znajdujący się w niej osobnicy rozpoczynają ostrzał, a Mesmero krzyczy w przerażeniu aby przestali, bowiem Sunfore nie może zostać zraniony. Mastermind oświadcza, iż już go to nie obchodzi i rzuca się do ucieczki, na co Mesmero zabija go strzałem z pistoletu. Oznajmia, iż muszą postąpić zgodnie z wolą mistrza i uruchamia autodestrukcję bazy. Sunfire i Rogue uchodzą cudem z wybuchu, zastanawiając się co mogło popchnąć Mesmero do tak szalonego czynu. Pewne jest, że byli częścią czegoś większego, a wiedząc iż Mystique odkryła ich obecność, obwinili ją o swe dokonania. Obserwujący rozmowę na monitorach dowódca Jakiby stwierdza, iż choć Shiro wyjasnił zdarzenie, jest mutantem, co oznacza iż nie można mu ufać. Jest tylko bronią, której używac będą ludzie.


W apartamencie Shadowcat zastanawia się czy słowa Destiny mogą być prawdą. Nie pojmuje dziwnych zdań o przebudzonym trzynastym na powrót którego zbierze się Dwunastu, o zdradzie, o poświęceniu i upadku gdy dwóch stanie się jednością. Tymczasem Kurtowi udało się uspokoić Lornę w jej mieszkaniu i wychodzi. Polaris zamyka drzwi, mówiąc do kostiumu Alexa iż jest pewna że wciąż żyje. Ktoś obserwuje ją przez okno.


Rogue, Raven i Kitty spacerują po parku. Mystique znika w pewnym momencie, nie dziękując za pomoc, a Kitty wyznaje Rogue jak przeraziło ją to, co przeczytała w jednym z dzienników Destiny.


...albowiem nadszedł czas najczarniejszej z godzin...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #94

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.