Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #163

X-Men #163

X-Men #163

"Heroes And Villains" - part 3: "Foreshadowing"

Postacie
Cytat

Juggernaut do odkopanego Xorna: "You okay, Xorn?"
Xorn: "I don't breathe, so yes, I'm fine. I was using the time to meditate."

Streszczenie

Annie pospiesznie wyjeżdża z Instytutu, starając się uniknąć trudnych pożegnań, chociaż syn zwraca jej uwagę, że niegrzecznie jest wyjeżdżać bez pożegnania. Tego samego zdania jest Northstar, który staje im na drodze. Jean-Paul przyszedł się pożegnać z najlepszą przyjaciółką i kiedy tak ściskają się, mówiąc jak bardzo będą za sobą tęsknić, nagle Carter oświadcza, że ktoś właśnie zabił Sammy'ego i teraz zamierza wymordować wszystkich w Szkole.


W tym czasie, ślepy Gambit siedzi w ambulatorium i zabawia się ładowaniem kart, nawołując Annie, żeby powiedziała my, czy robi to jak należy. Ponieważ nie otrzymuje odpowiedzi, postanawia zdjąć bandaże i spojrzeć na świecącą kartę. Jakież jest jego zdziwienie, gdy dostrzega na niej proroczy obraz nadchodzących przeciwników.


Bractwo stoi właśnie na skarpie ponad Instytutem. Sabretooth pyta o plan ataku, ale Exodusowi jest wszystko jedno - najważniejsze jest, aby ci, którzy są winni śmierci jego pana, Magneto, zapłacili za to życiem.


Przez jakiś czas Gambit błąkał się po omacku po budynku szkoły, nie mogąc znaleźć nikogo, z kim mógłby podzielić się swoją rewelacją, aż w końcu trafił na Mindee - jedną z Kukułek - grającą na fortepianie. Niezbyt delikatnie nakłonił ją do wyjrzenia przez okno, by potwierdziła jego obawy. Kiedy dziewczyna wreszcie spełnia jego prośbę, przez okno wpada do środka jeden ze studentów, a zaraz za nim zjawia się Sabretooth. Creed od razu wyczuł Cajuna i zamierza podręczyć go, biorąc Mindee jako zakładniczkę. Gambit rzuca na oślep kartami, aż w końcu Kukułka wskazuje mu telepatycznie kierunek i kolejna karta wybucha w otwartej paszczy Victora. Po chwili, uwolniona Mindee odpłaca się napastnikowi, zasypując go nadzwyczaj skuteczną serią ciosów. Potyczkę kończy Remy, kiedy kolejny wybuch wyrzuca Creeda przez ścianę na zewnątrz, gdzie akurat Exodus i Avalanche zajmują się niszczeniem budynków. Avalanche szybko ich zauważa i postanawia przytrzymać w miejscu, póki Sabretooth nie dojdzie do siebie, jednak kiedy Victor odzyskuje zmysły i szykuje się do ataku, nagle gdzieś znika. Mindee wykorzystuje zdziwienie przeciwnika, by zaatakować go telepatycznie.


Okazuje się, że to Northstar porwał Creeda, bo ma ochotę zmierzyć się z nim sam na sam. Ale kiedy Victor wspomina o Jeanne-Marie, sprawa staje się nagle wyjątkowo osobista. Sabretooth nie ma ochoty podzielić się informacjami o miejscu pobytu Aurory, więc Northstar tak długo rzuca nim po drzewach, aż traci przytomność. Następnie, postanawia udać się na poszukiwanie swoich kolegów z X-Men.


Wolverine i Polaris właśnie znaleźli ciało Sammy'ego i chociaż leży zmiażdżone wśród gałęzi, podejrzewają, że to sprawka Juggernauta. Z błędu wyprowadza ich Nocturne, która właśnie wyskoczyła z krzaków, gdzie się ukrywała. Logan rozpoznaje ją (bo spotkali się wcześniej w Exiles #28-30 - Gil), a wtedy Talia wyjaśnia, że Cain próbował powstrzymać Bractwo i pomóc chłopakowi. Mówi też, że dała się oszukać Exodusowi, przez co mogła przyczynić się do śmierci X-Men.


Tymczasem, bez przerwy kłócący się Iceman i Juggernaut, próbują wydostać z pod ziemi Havoka i Xorna. Cain znajduje Alexa, a ten, kiedy tylko dochodzi do siebie, mówi, że Xorn powinien być gdzieś niedaleko i zaczyna kopać.


Black Tom rozwala budynki szkoły swoimi korzeniami, podczas gdy Gambit i Mindee próbują uciec przed spadającymi odłamkami. Remy pyta, czy nie można powstrzymać ich telepatycznie, ale okazuje się, że jest to niemożliwe. Nagle oboje wpadają na Exodusa.


Nieopodal Tom zostaje zaatakowany przez Rogue, która szatkuje jego pnącza, używając pazurów Logana. Okazują się one jednak bezużyteczne, bo Tom produkuje pędy nadzwyczaj szybko i wkrótce Rogue zostaje całkowicie opleciona. Tom zapowiada, że za chwilę podzieli los Sammy'ego i zaczyna ją ściskać.


Juggernaut dochodzi do wniosku, że przekopywanie terenu jest mało efektywne, więc uderzeniem w ziemię sprawia, że grunt na brzegu uskoku obsuwa się, odsłaniając Xorna. Na szczęście, Chińczyk nie musi oddychać, więc nie stała mu się krzywda. W tej chwili zjawia się Northstar, informując o ataku na szkołę, a zaraz za nim także Wolverine i Polaris z wiadomością o śmierci Sammy'ego. W tej sytuacji Havok decyduje, że napastnicy muszą zostać powstrzymani za wszelką cenę.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men #163

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.