Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #101

X-Factor #101

X-Factor #101

"Afterlives"

Postacie
Cytat

Kelnerka do Havoka: "You look like you just lost your best friend"

Streszczenie

W padającym śniegu Havok opuszcza cmentarz Arlington i grób Madroxa. Rozmyśla nad sensem życia i szalejącym po świecie wirusie spuścizny, a przede wszystkim o decyzji jaką podjął. Niewieleby się zmieniło, gdyby postąpił inaczej, bowiem wirus i tak zabiłby Madroxa ponieważ Xavierowi pomimo starań nie udało się znaleźć lekarstwa na zarazę Stryfe'a. Alex wchodzi do kafejki mieszczącej się nieopodal i zamawia czarną kawę.


W padającym śniegu Havoka poszukuje Polaris. Nie chce aby pozostawał w tych smutnych chwilach sam, a ona także czuje się winna. Wiedziała o chorobie Jamiego, lecz nie poinformowała nikogo, a potem było już za późno. Przybita Lorna wchodzi do bazy X-Factor i niespodziewanie znajduje się w letnim pejzażu. To holograficzny system zaprojektowany przez Forge'a jak wyjasnia obecna wewnątrz Ororo. Jak zauważa smutno Lorna, ten piękny krajobraz nie jest rzeczywistością, która czeka na zewnątrz, smutna i szara. Storm wyjaśnia, iż gdy leci na wietrze i staje się częścią natury, czuje że codzienność to coś więcej niż pozory twardej rzeczywistości. Lorna pragnęłaby w to uwierzyć, bowiem w tej chwili jest w stanie jedynie myśleć o śmierci Jamiego i tego jak bardzo go brakuje.


Rahne mówi do Guido, iż śmierć Jamiego nastąpiła z jej winy. Wiedząc bowiem iż Haven ją wyleczyła, naciskała na Alexa aby podjął taką samą decyzję w stosunku do Jamiego. Guido słucha przybitej Wolfsbane dochodząc do wniosku, iż za bardzo się smuci. Podrzuca ją więc wraz z ławką wysoko do góry, na co Rahne reaguje krzykiem, nazywając go głupcem który w chwili śmierci przyjaciela myśli jedynie o zabawie. Widząc, że go dotknęła przeprasza, a Guido nie daje po sobie poznać czy zrobiło mu się przykro. Do obojga podbiegają bawiące się nieopodal dzieci, pytając czy są superbohaterami, a Guido zaczyna żartować.


Do kafejki w której siedzi Havok wpada bandyta. Przystawia kelnerce do głowy broń żądając pieniędzy. Alex unosi się z miejsca, lecz opryszek radzi mu aby usiadł, bowiem to co chce zrobić nie jest tego warte. Havokowi staje przed oczami Haven i spoglądając na bandytę zasłaniającego się kobietą przyznaje mu rację. Gdy patrzy jednak na niego, jak wycofuje się z zakładniczką Alex stwierdza, iż nie ma wyjścia. Trafia go swą plazmą, wściekły krzycząc iż ma już dość odpowiedzialności. Niszczy szybę w kafejce i wychodzi, myśląc o tym że Forge za nią zapłaci, a także iż nikt już nie zginie z jego powodu, ani z jego ręki.


Forge płaci należność Randomowi, który domaga się wyłączenia hologramu, bowiem nie podoba mu się siedzenie nad przepaścią. Forge proponuje mu stałe miejsce w X-Factor po śmierci Madroxa, lecz najemnik odmawia, mówiąc iż skoro Forge był w Wietnamie, powinien zrozumieć iż mądry człowiek nie toczy wojen, tylko pojedyńcze bitwy. Gdy Random opuszcza budynek, zaczepia go Lorna pragnąc wiedzieć co przydarzyło mu się w twierdzy Haven, gdy zmienił się w kałużę protoplazmy. Random odchodzi mówiąc Lornie, aby nigdy o to nie pytało i bąkając pod nosem iż przykro mu z powodu Madroxa. Wkrótce pojawiają się Charles i Moira, która przybyła po rzeczy Jamiego. Mówi iż czuje w niech jego obecność, a Xavier pokazuje jej telepatycznie iż Jamie jest wciąż obecny, bowiem pozostał telepatyczny rezonans. Moira płacząc stwierdza, iż pragnie pozostać sama.


Forge rozmyśla o słowach Randoma, przekonując siebie iż powinien zaakceptować śmierć Jamiego tak jak zaakceptował śmierć swych przyjaciół w Wietnamie.Uruchamia hologram Afryki i podchodzi doń Storm. Całuje go pomagając zapomnieć mu o tym, co się wydarzyło.


Alex stoi nad grobem Madroxa myśląc o tym, że zawiódł. Uwierzył w marzenie, lecz marzenie go przerosło i jest już martwe. Rzuca na grób swą legitymację X-Factor i odchodzi.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #101

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.