Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #112

X-Factor #112

X-Factor #112

"Wreaking Havok" - part 1: "Unnecesary Evil"

Postacie
Cytat

Havok: "Japan? What I am doing in Japan?"
Scarlett: "I hope you're not trying to kill yourself"

Streszczenie

Na lotnisku w Tokio wybucha chaos i panika. Samolot który właśnie wylądował wybucha a metal topnieje w oczach. Wytacza się z niego mający omamy Havok.


Kilka godzin później w Tokio pojawia się nowy skład X-Factor poszukujący Alexa. Z dachu skaczą na nich cyber-samuraje klanu Tatsu'o [X-Factor #61-62]. Forge usiłuje wytłumaczyć napastnikom, iż poszukują jedynie swego przyjaciela, lecz cybersamuraje atakują, bowiem nie życzą sobie w swym kraju gaijinów. Ku ich zaskoczeniu nowy rekrut X-Factor w postaci Wild Childa okazuje się szybszy. Podobnie Mystique, którą atakujący lekceważą, bowiem jest kobietą. Gdy Mystique zmienia się w Tatsu'o bez problemu radzi sobie z zaskoczonymi samurajami. Polaris ma dość bezsensownej walki i używa swej magnetycznej mocy, aby powstrzymać napastników. Atak ten wywołuje niespodziewanie skutki, bowiem prowadzi do przeciążenia systemów wojowników, gdyż ich systemy nerwowe połączone są z cyber-zbrojami. Raven wykorzystuje ten fakt i grozi jednemu z samurajów nożem, żądając odpowiedzi, lecz Forge powstrzymuje ją nim ma szansę zmienić swe słowa w czyn. Cyber-samuraj nie ma pojęcia z jakiego powodu zaatakował X-Factor, wie jedynie iż Tatsu'o został poproszony przez kogoś o pomoc w wyeliminowaniu czwórki mutantów. Aby nie tracić czasu X-Factor wyruszają tropem Havoka wgłąb Tokio.


Policja jest już na tropie tajemniczego terrorysty, który zniszczył samolot na lotnisku. Szuka go także mutantka imieniem Fatale. Havok tymczasem wędruje w okolicach dworca i odzyskuje świadomość dopiero, gdy omal nie wpada pod nadjeżdżający pociąg. O dziwo czeka tam już nań Scarlett, kobieta z jego przeszłości która zginęła na jego oczach [Wolverine/Havok: Meltdown]. Umysł Alexa odrzuca jej obecność, lecz po chwili Havok przypomina sobie iż to przez nią znalazł się w samolocie, gdy rzucił się do ucieczki po zniszczeniu zapory [X-Men Prime]. Spotkał ją, a ona zabrała go ze sobą. Jak wyjaśnia Scarlett obudził się zbyt wcześnie, bowiem lecieli do Genoshy. Havok wykrzykuje, iż Scarlett nie żyje, zaś jego umysł płata figle, bowiem jego ciało nie daje sobie rady z asymilacją kosmicznych energii. Rzuca się do ucieczki.


W USA Random odbiera dziwny telefon. Po usłyszeniu głosu w słuchawce aparat wypada mu z ręki, zaś sam Random traci stałą konstrukcję rozpływając się w kałużę protoplazmy.


W siedzibie klanu Tatsu, Tatsu'o przeprasza Fatale za nieudolność swych oyabunów, którzy nie zdołali zatrzymać X-Factor. Fatale wyjaśnia, iż nigdy nie liczyła że im się powiedzie, chciała jedynie opóźnić działania X-Factor. Zamierza odnaleźć Alexa Summersa jako pierwsza i wyrwać go z łap Scarlett Mac Kenzie.


Raven zmienionej w policjanta udaje się uzyskać informację od innego funkcjonariusza, iż Havoka widziano w pobliżu stacji. Lecz ma już dość wykonywania rozkazów Forge'a i przypomina, iż nie należy do X-Factor. Indianin przywołuje ich umowę, zawartą po schwytaniu Raven w Dakocie. Jeśli nie odpracuje swych win w X-Factor pójdzie do więzienia. Mystique próbuje przemienić się i wmieszać w tłum, lecz Forge od razu ją odnajduje. Uświadamia Raven, iż po schwytaniu wszczepił jej implant pozwalający na namierzenie jej w każdym miejscu. Raven przemienia się w Ororo i zgodnie ze swym zamiarem złości Indianina.


Polaris i Wild Child poszukują Havoka, kierując się jego śladem. Lorna dziękuje Kyle'owi iż przyłączył się do nich aby odszukać porwanego ze szpitala przez nieznaną osobę Alexa, choć jako członek Departamentu H będący akurat w Waszyngtonie nie musiał tego czynić.


Havok wpada do dyskoteki, gdzie powodując zamieszanie zaczyna nieświadomie rozładowywać swą energię. Obserwuje go Fatale, ciesząc się iż trafiła na jego ślad. Wówczas pojawia się Scarlett, a jednocześnie przybywają X-Factor usiłując przedrzeć się przez uciekający w panice tłum. Otumaniony Alex nie jest w stanie rozpoznać Lorny, ani też jej zaufać, oznajmia jej że nawet jego kostium nie pomaga utrzymać mu energii. Wild Child skacze na Alexa chcąc go obezwładnić, lecz zostaje trafiony wiązką plazmy. Wówczas od tyłu uderza Fatale.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #112

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.