Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #75

X-Factor #75

X-Factor #75

"The Nasty Boys"

Postacie
Cytat

Shaffran: "These rampages are sanctioned by the government, supported by tax dollars that could very well be funding some secret sinister agenda"
Mr Sinister: "Now there's a man who knows a good soundbite"

Streszczenie

Media pokazują awanturę pod ruinami pomnika, gdzie Steven Shaffran żąda aresztowania X-Factor. Telewizję ogląda grupa mutantów, w której jest Slab, osiłek pokonany przez Guida który uciekł z miejsca walki. Slab zaczyna się kłócić z Hairbagiem, który wyrzuca mu iż dał się tak łatwo pokonać. Wówczas do pomieszczenia wchodzi ten który zebrał tę grupę, Mr Sinister. Nakazuje im się uciszyć, bowiem jego plan działa bez zarzutu. Dopytuje się gdzie są pozostali członkowie grupy, Ruckus i Ramrod. Essex spogląda na ekran, gdzie Shaffran daje wyraz swym antymutancim uczuciom, domagając się izolacji homo superior, a przede wszystkim aby rząd przestał na nich wyrzucać pieniądze. Uśmiecha się, wiedząc iż Shaffran nie zdaje sobie sprawy, z kim zawarł umowę aby ośmieszyć X-Factor, bowiem Sinister ma swój własny cel.


X-Factor uspokajają Guida, który został oskarżony o zniszczenie pomnika, wkutek czego policja zdjęła mu odciski palców. Baldrick, asystent Val pojawia się z informacjami od Moiry, potwierdzającymi słowa Madroxa. Oznacza to, iż Multiple Man, który dołączył do X-Factor jest duplikatem.


W jednym ze sklepów Ruckus i Ramrod odmawiają zapłaty za towar, a sprzedawca wzywa policję. Ta zostaje jednak ogłuszona sonicznym wrzaskiem Ruckusa.


X-Factor kontaktują się z Moirą, której zdaniem Multiple Man jest duplikatem, bowiem raczej mało prawdopodobne jest aby ktoś założył mu mentalne blokady. Jest rozzłoszczona, że Jamie zamiast powiedzieć iż chce opuścić wyspę pozostawił duplikat. Val odprowadza do samochodu Edmonda, żegnając się z nim a ten odjeżdżając uśmiecha się dziwnie do siebie. Tymczasem Madrox spogląda z wyższością na Multiple Mana i asymiluje uwięzionego. X-Factor proponują mu, aby do nich dołączył, ten zaś obiecuje iż się nad tym zastanowi. Opuszcza budynek, gdzie w samochodzie czeka nań Edmond, czy też raczej Mr Sinister.


Lekarze kończą badania Quicksilvera i stwierdzają iż w ich mniemaniu nic mu nie dolega. Osłabienie spowodowane ma być stresem, w co Pietro nie chce zbytnio uwierzyć.


Madrox dołącza do grupy Sinistera, z którą związany był od początku. To on jest duplikatem, który uniezależnił się od Madroxa, a teraz przejął nad nim kontrolę. To on dokonał zamachu na Jamiego, pragnąc pozostać jedynym, co osiągnął dopiero teraz. Sinister przedstawia grupie Shaffrana, dla którego pracują. Ten dziękuje im za to, bowiem dzięki nim zostanie prezydentem. Po wyjściu Shaffrana Ruckus dopytuje się czemu pracują dla kogoś takiego, na co otrzymuje silny cios od Sinistera, który każe go za napad w sklepie. Jak oświadcza Essex wszystko jest częścią szerokiego planu, którego nie musi znać. Madroxowi niespodziewanie zaczyna kręcić się w głowie.


Szalony profesor Vic Chalker przerobił wreszcie mecha bojowego, tym razem ma jednak inny problem. Nie jest w stanie go poruszyć.


Lorna usiłuje wyciągnąć z Rahne przyczynę jej dziwnego zachowania w stosunku do Alexa. Ta zarzuca jej iż jest zwyczajnie zazdrosna. Nim Lorna ma czas się nad tym oświadczeniem zastanowić pojawia się reszta zespołu. Pietro nie wierzy bowiem w diagnozę, uważając że za wszystkim stoi "zły osobnik" z pocztówki. X-Factor dochodzą do wniosku, że ktoś manipuluje nimi czego dowodem mogą być ostatnie dziwne wydarzenia. Postanawiają jak najszybciej odnaleźć Madroxa.


Ten tymczasem zaczyna się cały trząść na co z niepokojem patrzy grupa Sinistera. Po chwili w miejscu gdzie stał Madrox pojawia się Multiple Man, który pozwolił zasymilować się swojemu duplikatowi, wiedząc iż tylko oryginał będzie w stanie przejąć kontrolę nad samym sobą. Mutanci rzucają się na Madroxa, kóry rozdwajając się wymyka się z pojedynku z Georgem. W drzwiach trafia na Sinistera, który przepuszcza go pozwalając mu uciec. Oświadcza iż zgodnie z jego przewidywaniami Madrox popędzi teraz na kapitol, aby podczas wystąpienia Shaffrana zdradzić prawde o nim. Sinister zamierza pojawić się tam przed nim i rozegrać ostatni akt swej manipulacji.


Środkiem miasta pędzi Quicksilver niosący podązającą tropem Madroxa Rahne. Kontaktuje się z nimi Val, oznajmiając iż namierzyła jego sygnaturę. Ten dotarł już na Kapitol, gdzie atakują go Nasty Boys Sinistera. Madrox natychmiast się duplikuje. Wewnątrz Shaffran wygłasza właśnie przemówienie. Przed budynkiem Ramrod zatrzymuje Madroxa, kiedy z odsieczą przybywają X-Factor. Zaczynają się błyskawicznie rozprawiać z mutantami Sinistera. Rahne pokonuje George'a, Polaris Ruckusa, Slab znowu dostaje baty od Strong Guya, a Ramrod od Pietro. Havok i Multiple Man wpadają na Kapitol, gdzie niespodziewanie Shaffran razi ich energią. Wybija dziurę w dachu i odlatuje przez nią, ogłaszając światu iż sam jest mutantem.


Wkrótce dociera do miejsca, gdzie jest przetrzymywany prawdziwy Shaffran. Przemienia się w Sinistera, oznajmiając że gdy skontaktował się z nim aby zdyskredytować X-Factor, Essex zmanipulował go. Zgodnie z własnym planem doprowadził do tego, aby X-Factor stali się bohaterami, bowiem zgodne jest to z jego dalszymi zamierzeniami. Wręcza Shaffranowi pistolet, mówiąc iż pozostało mu tylko jedno, jeśli chce zachować dobre imię. Shaffran zmaist popełnić samobójstwo strzela do Sinistera, lecz kula odbija się od zbroi i trafia senatora w głowę. Sinister spogląda na telewizor, splamiony krwią, gdzie Havok oznajmia iż od tej chwili X-Factor będą nieść pomoc potrzebującym, co ślubuje własną krwią. Essex uśmiecha się, bowiem wprowadził w życie początek kolejnej intrygi, a nikt, ani X-Factor, ani nawet X-Men nie może równać się jego osobie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #75

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.