Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #79

X-Factor #79

X-Factor #79

"Rhapsody In Blue"

Postacie
Cytat

Warden: "Thank you for coming so quickly"
Madrox: "Yeah, well, it was tough to miss the big 'X' that you shined on passing clouds"

Streszczenie

Pewna kobieta znajduje swojego męża martwego w fotelu. W oknie dostrzega z przerażeniem twarz niebieskoskórej kobiety i zaczyna krzyczeć.


Krzyczy także Quicksilver. Wszystko przez to, że Madrox dorwał się do pianina i zaczął na nim grać. Guido mówi, żeby nie przesadzał, bowiem Madrox jest początkujący. Pietro stwierdza, iż on, choć nie umie grać zrobiłby to lepiej. Guido zakłada się z nim o 20 dolców, że tak się nie stanie. Ma rację, bowiem po chwili reszta X-Factor zatyka uszy, a Guido stwierdza że pieniądze nie są tego warte. Kiedy wbiegają Rahne i Lorna, Pietro zaczyna grać lepiej. Zapytany o powód oznajmia iż superszybko przetrenował wszystkie klawisze i właśnie się nauczył. Guido informuje go, że go nienawidzi.


W Maine niebieskoskóra Argosy ucieka przed pościgiem policyjnym, aż radiowozy zapędzają ją w róg narożnik ulicy gdzie tłucze szybę jednego z domów. Policjanci otaczają ją, aby aresztować za morderstwo i odczytują prawa. Argosy ignorując ich zaczyna grać na skrzypcach i część policjantów traci kontakt z otoczeniem. Argosy unosi się wraz z muzyka w górę. Jak stwierdza dowódca operacji będą potrzebować pomocy. Część policjantów nie ma pojęcia co się stało, bowiem dopiero wychodzą z dziwnego transu.


Guido oznajmia, że wybiera się na randkę z Sean Young, w co Madrox nie może uwierzyć i pozwala sobie na głośne komentarze. Jakież wielkie jest jego zdziwienie, gdy Guido otwiera drzwi kobiecie w stroju Catwoman, którą Guido przekonuje iż powinna dać już spokój, skoro rolę tę dostała Michelle. Razem wychodzą, a Madrox nie wie co powiedzieć. Gdy usiłuje sobie poradzić z faktem, iż Guido ma powodzenie podchodzi doń Quicksilver mówiąc iż mają razem wyruszyć na misję. Następnie chwyta go i ze swą niesamowitą szybkością wybiega z pomieszczenia.


W Kansas szef policji tłumaczy się przed mieszkańcami miasteczka czmu jeszcze nie złapał mutantki Argosy, która na pewno jest morderczynią, bowiem widziano ją w oknie, a po za tym jest mutantką. Szef oznajmia, że wezwał specjalistów i wówczas pojawia się Quicksilver podmuchem wiatru zrzucając peruki mieszkańców miasteczka. Jak zauważa Pietro najchętniej wzięliby stronę Argosy przeciwko bezmózgiej bigoterii, lecz nie mają wyjścia. Idą spotkać się z mieszkańcami miasteczka, tak jak kazała im Val.


W Waszyngtonie Lorna przygląda się sklepowym wystawom, rozmyślając iż tego dnia przypada rocznica poznania Alexa, kiedy nagle od tyłu uderza ją metalowa pięść. Polaris pada nieprzytomna na ziemię.


W Maine policja wprowadza Pietro i Jamiego w sytuację, choć Bill Warden, jej szef nie rozumie żartów Jamiego. Podejrzaną jest Rachel Argosy, nauczycielka miejscowej szkoły muzycznej, zwana przez inne dzieciaki Rhapsody. Ma 20 lat, jej skóra stała się właśnie niebieska, a gdy gra muzykę dzieją się dziwne rzeczy. Harry, człowiek który zmarł, był szefem miejscowej rady, optującym za zwolnieniem nauczycielki mutantki. Doprowadził do tego i 2 dni później znaleziono go martwego. Teraz jego przyjaciel Dick Roper prowadzi tłum mieszkańców żądnych linczu. Przyczyną śmierci Harry'ego było zatrzymanie serca. Jak wyjaśnia Warden wystarczy to aby podejrzewać zaangażowanie mutanta, bowiem nie jest to typowa śmierć. Zjadliwe komentarze Pietra i Jamiego przerywa informacja o zauważeniu Argosy w parku miejskim. Natychmiast się tam udają dzięki Quicksilverowi.


Pietro dostrzega Rhapsody lecącą i grającą na skrzypcach nad miasteczkiem. Porzuca Madroxa na masce samochodu policyjnego, sam zaś dzięki superszybkości odbijając się od ścian łapie ją i ściąga na ziemię. Oboje spadają i lądują w magazynie wypełnionym pudłami. Gdy wbiega tam Madrox, Rhapsody sięga po ukryty przy sobie flet. Madrox słyszy granie i widzi Pietra pogrążonego w marzeniach, wsłuchanego w muzykę. Jamie zaczyna się duplikować, lecz po chwili wraz z muzyką i jego zalewa fala marzeń. Odnajduje się na polu w Kansas, a do niego podbiega naga Rhapsody i oboje padają w zboże. W tej chwili Jamie powraca do rzeczywistości, bowiem jego duplikaty widząc co się z nim stało zatkały sobie uszy i odebrały dziewczynie flet. Madrox jest zły, że stało się to tak wcześnie. Obiecuje dziewczynie iż nie opuszczą jej, bowiem wie że jest niewinna. Pietro ciężko kiwa głową.


W Waszyngtonie Val zleca Alexowi zadanie ochrony Marylin Maycroft, która jest świadkiem koronnym na procesie kartelu. Wszystko wskazuje na to, iż jej dawne towarzyszki z grupy najemniczek Helle's Belles będą chciały ją zamordować. Wówczas wbiega Rahne z wiadomością, iż dzwoniono ze szpitala i nie wiadomo czy Lorna przeżyje.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #79

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.