Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #88

X-Factor #88

X-Factor #88

"Random Violence"

Postacie
Cytat

Prodigal: "I did what I felt necessary"
Polaris: "Welcome to the club"

Streszczenie

Hotel został opanowany przez terrorystów, którymi są zbiegli nie tak dawno ze szpitala X-patrioci [X-Factor #85]. Daje o sobie znać Prodigal, dzięki swej zdolności korozji sprawiając, iż broń policjantów rozsypuje się. Do szeryfa podchodzi białoskóry mutant przedstawiający się jako Random, wynajęty przez burmistrza aby poradził sobie z sytuacją. Zmienia swe ramię w szybkostrzelne działko, pokazując iż dzięki jego zdolnościom transformacji protoplazmowego ciała X-patrioci przestaną być problemem.


Z samolotu wysiadają X-Factor. Havok jest poirytowany, że Val dała wolne Quicksilverowi, nie konsultując tego z nim, jako dowódcą grupy. Rahne zauważa, że Val zachowuje się dziwnie, a Guido oznajmia w żartach że być może została podmieniona przez złego sobowtóra. Nikt nie zauważa że słowa te zmroziły Valerie.


Random wkracza do hotelu. Lukas usiłuje użyć na nim swej mocy, lecz okazuje się że nie ma w ogóle dostępu do umysłu Randoma. Pirouette wytwarza wir lecz Random stoi nieporuszony i oddaje jej z nawiązką zawirowanie. Prodigal usiłuje skorodować broń najemnika, lecz okazuje się że jego moc nie ma wpływu na protoplazmę. X-patrioci rzucają się na Randoma, aby go powstrzymać, lecz ten pogardliwie rzuca Piroutte na ziemię. W chwilę później dostaje w szczękę od Guida, któremu nie podoba się takie traktowanie dziewczyny. Twarz Randoma rozpryskuje się i po chwili składa znowu w jedną całość. Oznajmia Guidowi, iż zostanie zabity, lecz pojawia się reszta X-Factor. Niestety, Polaris przekonuje się że jej magnetyczna moc nie ma wpływu na protoplazmę. Wolfsbane skacze na najemnika, lecz ten gwiżdże i Rahne zostaje sparaliżowana. Widząc to Madrox duplikuje się, bowiem Random użył dźwięku słyszalnego jedynie przez wilki. Multiple Mana zaczynają trafiać salwy z broni Randoma. Havok generuje plazmę, lecz Random przypomina mu że wokół zgromadzeni są niewinni ludzie. Słysząc to Alex wyciąga czek i wypisuje go na pokaźną kwotę. Random po otrzymaniu pieniędzy, w zamian za przekazanie sprawy w ręce X-Factor opuszcza szpital. Prodigal zdziwiony tym zachowaniem pyta Havoka czemu to uczynił, a ten wściekłym głosem przypomina mu iż to oni zajęli szpital. Prodigal przypomina, że domagali się jedynie leczenia dla Taylora, brutalnie pobitego w Nowym Jorku.


Samolot X-Factor podążą do Genoshy, bowiem zgodnie z obietnicą daną przez Havoka [X-Factor #82] grupa odwozi X-patriotów do domu, aby na miejscu sprawdzić jak w rzeczywistości mają się sprawy na wyspie. Alex zdziwiony zapytuje Val czemu zmieniła zdanie w tej kwestii, skoro wcześniej tak stanowczo sprzeciwiała się temu pomysłowi. Kobieta oznajmia, iż ludzie się zmieniają. Tymczasem Rahne rozmawia z Jamiem, dochodzącym do siebie po strzale Randoma. Wolfsbane przymila się doń, mówiąc uwodzicielskim głosem, iż troszczy się o niego, po czym usiłuje włożyć mu rękę w spodnie. Madrox wybiega przerażony duplikując się z przedziału pasażerskiego. Lorna nie chce mu uwierzyć, gdy opowiada jej co go właśnie spotkało. Alex wysłuchuje go stwierdzając, że problem może leżeć gdzie indziej. Rahne zachowuje się coraz dziwniej, najbardziej przymilając się do niego. Zdaniem Havoka zmieniła się od czasu gdy dokonano na niej procesu transmutacji w Genoshy [X-Tinction Agenda crossover]. Na miejscu ma nadzieję znaleźć odpowiedzi.


Na wyspę przybyła właśnie Moira Mc Taggert, witana przez genoinżynier Sashę Ryan. Prezydent Genoshy przedstawia je Mabawie, prezydentowi sąsiadującego z Genoshą kraju. Mabawa daje wyraz swym negatywnym uczuciom do mutantów, co złości Moirę. Sasha wymyka się ze spotkania. Jak stwierdza, wkrótce problem mutów rozwiąże się permamentnie.


 

 


 

 

 

"Time Out"

Scenariusz: Peter David

Rysunki: Chris Batista


Z Quicksilverem skontaktowała się jego żona Crystal, pragnąca naprawić stosunki pomiędzy nimi. Właśnie dlatego dostał wolne od Val, kóra o dziwo zgodziła się iż ważniejsze od odbicia szpitala z rąk X-Patriotów jest ratowanie jego małżeństwa. Dostał nawet klucze do rządowej chaty w Maine, co było już zupełnie do Valerie niepodobne. Podąża tam właśnie ze swoją żoną. Pędzi tam autostradą niosąc ją w ramionach, a szeryfowi patrolującemu okolicę wydaje się, że jego radar oszalał. W Maine mija mężczyznę kołyszącego się przed swym domem na fotelu i wreszcie dociera do chaty, mogąc przenieść Crystal przez próg. Wkótce rozpala ogień w kominku i mogą we dwoje oddać się odnawianiu własnych uczuć.


Pogrążeni we własnej miłości nie mają pojęcia, że mężczyzna na fotelu informuje kogoś przez telefon o tym, że się pojawili.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #88

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.