Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #87

X-Factor #87

X-Factor #87

"X-aminations"

Postacie
Cytat

Analityk: "You don't wear an X-Factor uniform"
Quicksilver: "They haven't offered"
Analityk: "You haven't asked"

Streszczenie

Rahne & Simpy to dwie postacie z kreskówki. Kim jest Rahne wiedzą wszystkie dzieci, zaś Simpy to nikt inny jak Feral. Simpy wrzuca do adaptera płytę i obie podskakują w takt piosenki o mutantach. To kolejny sen Wolfsbane, który opowiada psychiatrze, bowiem Val Cooper zarządziła aby po każdej misji członkowie X-Factor przechodzili sesję terapeutyczną. Rahne chciałaby dowiedzieć się czemu wciąż ma takie sny o powtarzającym się wątku bycia doskonałą mutantką. Psychiatra odpowiada pytaniem na pytania, potwierdzając opinię jaką ma o nich Guido: są jeszcze bardziej stuknięci od swoich pacjentów. Psychiatra stwierdza, że Rahne chciałaby byc kimś innym. Analizując jej osobowość dochodzi do wniosku, iż czuje poważanie do pewnych ludzi, takich jak Storm, Xavier czy Havok. Lecz tego ostatniego najwyraźniej kocha. Za każdym razem, gdy nie ma go przy jej boku czuje się niepewnie i nerwowo. Nie chce natomiast rozmawoac o wielebnym Craigu, u którego się wychowała i wścieka się, gdy poruszany jest ten temat.


Pietro uważa, że rozmowa z analitykiem jest niepotrzebna, bowiem sam jest w stanie uporać się ze swymi problemami. Psychiatra zauważa, iż Val Cooper uprzedzała go, że Pietro jest wielkim arogantem. Quicksilver układa puzzle, unikając odpowiedzi na pytania czemu izoluje się od pozostałych członków X-Factor. Czemu jest indywidualistą, który nie włożył do tej pory uniformu X-Factor. Zapytany czy czuje się związany z którymkolwiek z członków grupy, Pietro odpowiada że to nie sprawa psychiatry. Wyjaśnia mu, iż przy szybkości jaką dysponuje inni wydają mu się irytująco powolni i zwalniają jego tempo.


Lorna siedzi nerwowo, ciesząc się że wreszcie pozbyła się drutów ze złamanej szczęki. Nie chce jeść przygotowanych słodyczy i chce jak najszybciej wyjść. Analityk pyta czemu go nie lubi, skoro przy swym poziomie intelektualnym powinna zdawać sobie sprawę, że pewnych rzeczy nie uniknie. Lorna odbiera to jako atak na siebie i na jaw wychodzi jej kompleks. Czuje się za gruba i uważa, że z tego powodu większe szanse u Alexa ma Rahne. Psychiatra mówi jej, iż dziwne że ma problemy z poczuciem swej atrakcyjności.


Guido zapytany, czemu ostrzegał przed psychiatrą Rahne, wyjaśnia iż uczęszczał do analityka jako mały chłopiec. Wyjaśnia, że nie zawsze był takim luzakiem jak teraz. Opowiada swą historię. W szkole był kujonem i inne dzieci go za to nie lubiły. Stał się więc klasowym klaunem usiłując się wpasować, lecz i to niewiele pomogło. Zakochał się w dziewczynie imieniem Sheila, lecz mikrusowatego Guido dopadł jej chłopak. Kiedy bił go, na jaw wyszła mutacja Guida. Powiększyło się jego ramię, zatoczył pod autobus, a potem zaczęły rosnąć jego kolejne mięśnie. Stało się tak bowiem po zaapsorbowaniu energii kinetycznej jego mięśnie powiększyły się, a inne przesunęły. Tak dzieje się do dzisiaj, a Strong Guy walczy z ciągłym bólem. Nie mówi o tym nikomu, aby innym nie było przykro że cały czas cierpi.


Jamie odpowiada na test skojarzeniowy. Nie potrafi udzielić jednak analitykowi odpowiedzi, czemu wybrał takie słowa a nie inne. Stwierdza, że robi innym dowcipy, bowiem lubi zwracać na siebie uwagę ludzi. Wówczas wie że nie jest sam.


Alex nie może się zrelaksować, bowiem przytłaczają go jego obowiązki jako dowódcy X-Factor. Wciąż musi przejmować się ich bezpieczeństwem, dbać o to aby nie zostali ranni. Nie jest tak idealnym przywódcą jak jego brat. Zapytany o swe uczucia w stosunku do Scotta, nie wie co powiedzieć. Zazdrości mu, iż to on jest starszy i nie stoi w cieniu swego brata. Alex przyznaje iż stresuje go poczucie, że jest ciągle oceniany. Nie zapyta jednak innych co o nim sądzą, bowiem obawia się tego co mógłby usłyszeć.


Lorna powraca do analityka, aby zaprezentować się w swym nowym stroju. Na widok seksownego kostiumy psychiatrze wypada z ręki długopis.


Na zakończenie analityk pyta Val, co sądzi o swych ludziach. Val mówi iż Rahne odkochała się już z Summersa, Lorna jest otwartą osobą, Pietro bardzo zintegrowany z grupą, Guido egoistą nie czującym bólu, Jamie stroni od ludzi, bowiem może zawsze się powielić, a Alex kompetentnym dowódcą, nie bojącym się podejmować decyzji. Val pyta czemu w takim razie X-Factor nie moga zachowywać się równie kompetentnie jak inne grupy. Bowiem są tylko ludźmi tłumaczy analityk. Val nie podoba się taka odpowiedź. Wychodzi. Na zewnątrz chwytają ją macki jakiejś dziwnej istoty. Gdy psychiatra opuszcz pokój, okazuje się że po Val został tylko pantofel.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #87

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.