Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #124

X-Factor #124

X-Factor #124

"Future Memories"

Postacie
Cytat

Polaris: "Random, I feel like you're the onlu one that I can really trust"
Random: "That's good to hear, kiddo"

Streszczenie

Forge uruchamia wirutalny program treningowy i zdziwiony stwierdza, iż pojawiła się sceneria której nie zaprogramował. Jest to zniszczony Nowy Jork. Indianin pragnie przerwać, lecz Creed którego obroże przy okazji Forge testuje łącząc ją z wirtualnym symulatorem pragnie kontynuować. W ćwiczeniu nie bierze jedynie udziału Raven, wciąż lecząc się z odniesionych w spotkaniu z Creedem ran. Forge uruchamia ćwiczenie i X-Factor lądują w zniszczonym Nowym Jorku.


Tunelami Morloków Random dociera do kryjówki Dark Beasta. Spogląda na miejsca w których Mc Coy przetrzymywał go, gdy ulepszał jego kod genetyczny i widzi uwięzionego Alexa Summersa. Zastanawia się co planuje Dark Beast skoro nie obawiał się schwytania Havoka. Stojąc przed nieprzytomnym Summersem usiłeje wyjaśnić czemu musiał go schwytać, a także iż obiecać iż nie stanie się mu krzywda. Pojawia się Fatale wyśmiewając się z jego słów. Przypomina mu, iż jest teraz człowiekiem Dark Beasta i powinien zatracić skrupuły. Teleportuje go do Wirginii oznajmiając iż ma się dowiedzieć co planują X-Factor, bowiem grupa ta, tak samo jak Summers jest częścią zapłaty jaką winien jest Mc Coyowi za to, co tamten dla niego uczynił. Stwierdza, iż póki co nie kazano mu przecież nikogo zabić.


X-Factor znajdują się wewnatrz wirtualnego świata. Kyle usiłuje kpić z Creeda, lecz ten z łatwością odgryza się jego docinkom. Gdy atakuje go Blob Forge stwierdza, iż muszą przerwać i uruchomić diagnostykę, bowiem dzieje się coś niezgodnego z programem. Gry Blob zostaje trafiony pojawia się w nim dziura, co nie powinno mieć miejsca w wypadku hologramu zaprogramowanego przez Forge'a. Pojawiają się hologramy członków X-Men, z którymi ucieszony Creed nawiązuje walkę. Pojawia się coraz więcej X-Men, a Iceman przyciska do ziemi Wildchilda. Wówczas aktywuje się Shard.


W tymczasie do kompleksu X-Factor Fatale teleportuje Randoma. Spoglądając krytycznie na jego chłopięcą sylwetkę nakazuje mu ponownie przemienić się w twardziela, jakim zna go X-Factor, a następnie znika. Random przybity udaje się na poszukiwanie grupy, by jak stwierdza wciąż ich okłamywać.


Kyle rzuca się na Creeda, który skoczył na Shard i obaj zaczynają walczyć. Forge zdezaktywował jego obroże, więc teraz usiłuje przerwać program, jednocześnie zastanawiając się jakim cudem Shard pojawiła się wewnątrz programu, bowiem po raz ostatni X-Factor widzieli ją gdy zniknęła wskutek czarów Adversary'ego. Zastanawia się także czemu Kyle broni hologramu. Program zostaje zawieszony, a Val nakazuje Creedowi powrócić do celi. Ten odmawia, mówiąc iż jest teraz częścią grupy i nie da się traktować jak zwierzę. Forge uruchamia obrożę, a następnie usiłuje zorientować się co dzieje się z jego symulacją, podczas gdy Shard wdzięczy się do Wildchilda. Polaris oznajmia iż ma dość już tego co się dzieje z grupą. Zwraca uwagę Forge'owi, iż pozwolił aby w skład X-Factor weszło dwoje przestępców - Mystique i Sabretooth. Odlatuje mówiąc, że nie może już znaleźć sensu w tym co robi.


W laboratorium Forge analizuje program Shard. Ta oznajmia, iż nie ma pojęcia co się dzieje. Po tym jak zniknęła w starciu az Adversary'm, następnie co pamięta to tajemniczy intruzi wewnątrz bazy. Forge nie dowierza w powyższe, mówiąc iż jego systemy defensywne by go poinformowały, lecz jak stwierdza Shard intruzi byli świetnie poinformowani. Indianin stwierdza, że je holomatryca jest tak samo stabilna jak poprzednio, co ciszy Wildchilda, aczkolwiek martwi się on faktem iż zadurzył się w hologramie. Shard zbywa go, bowiem musi porozmawiać z Forge'm o czymś ważnym.


Poalris lecąc ponad lasem spotyka Randoma, który stwierdza iż stęsknił się za X-Factor. Ucieszona spotkaniem Lorna zwierza mu się ze wszystkich problemów, oraz z tego iż Alex ją opuścił. Ponieważ w grupie nie ma już nikogo z dawnych X-Factor, stwierdza iż Random jest jedną z niewielu osób którym może zaufać.


Forge prosi Val aby nie przesyłała do Waszyngtonu danych z ich sesji treningowej i przekazuje jej informacje od Shard, prosząc aby pozostawiła jej istenienie w tajemnicy by mogła pozostać ich taktyczną przewagą, z uwagi na fakt iż najprawdopodobniej to rząd usiłował przegrać zawartość jego komputerów, z uwagi na fakt iż intruzi byli tak przygotowani. Dokładne badanie plików przez Indianina potwierdziło informacje Shard. Val protestuje, mówiąc że popadają w paranoję i nie może tego uczynić. Forge wychodzi wściekły, a w chwilę później z Val kontaktuje się Waszyngton, pytając czemu nie nadeszły jeszcze dane o treningu. Val wyjaźnia iż mają problemy z komputerem, bowiem ktoś się do niego włamał, na co głos z Waszyngtomu stwierdza, iż słyszał o tym i wie iż w incydent zaangażowana była młoda dziewczyna. Zszokowana Val wyjaśnia iż była to Mystique.


Tej nocy każdy z członków X-Factor zastanawia się co dalej. Shard nie wie jak powstrzymac przed zaistnieniem jej przyszłość, skoro pojawiły się już Ogary... i Sabretooth.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #124

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.