Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #80

X-Factor #80

X-Factor #80

"Belles + Whistles"

Postacie
Cytat

Rahne: "Thas it hurt Lorna?"
Lorna: "Oh no. No. I'm waaaay beyond pain"

Streszczenie

Rahne śni się iż prowadzi talk-show poświęcony Alexowi, którego gościem jest Lorna. Nagle scianę przebijają Brood, a Rahne może widzom odpowiedzieć na pytanie, czy to obcy czy też nie. Budzi się z krzykiem na krześle w szpitalu, a obok niej stoi Val informując iż Lorna już się obudziła. Razem idą do jej łóżka, gdzie jest już Alex i guido. Polaris ma złamaną szczękę, którą trzeba było zadrutować. Val usiłuje dowiedzieć się od mającej kłopoty z mówieniem Lorny kto ją zaatakował. Ta pamięta jedynie, iż ten ktoś miał metalowe dłonie i wspominał coś o Marylin Maycroft. Guido natychmiast uświadamia ją, iż jest to jej następne zadanie, bowiem mają ją ochraniać gdyż zeznaje przeciwko kartelowi narkotykowemu dla którego pracowała jako najemniczka. Jej dawna grupa Hell's Belles ma ją z tego powodu wykończyć. Lorna prosi Guido, żeby jeśli spotkają tę bandę przekazał im pozdrowienia od niej.


W Maine Jamie rozmawia w pokoju widzeń z Rhapsody, która twierdzi iż nie zabiła Harry'ego. Jamie postanawia znaleźć dowód jej niewinności, a przysłuchujący się rozmowie Quicksilver wzdycha ciężko. Wychodząc Jamie mówi, że władze chcą po prostu aby mutantka zniknęła z miasta, a przestraszony obrońca z urzędu na pewno nie zrobi wiele aby jej pomóc. Dlatego ich zadaniem jest znalezienie dowodów niewinności dziewczyny. Docierają do biura Harry'ego, a Madrox duplikuje się po drugiej stronie drzwi dzięki czemu jego duplikat otwiera im je. Zaczynają przeszukiwać biuro dzięki superszybkości Pietro i klonom Madroxa. Jamie jest pewien iż znajdą dowody na to, iż to Roper zamordował swojego przyjaciela i partnera, bowiem to on najgłośniej gardłował przeciwko Rhapsody.


W Waszyngtonie członkinii Hell's Belles Flambe wyciąga właśnie z hotelowej obsługi informację, w którym pokoju ukryto Marylin. Po uzyskaniu informacji spala człowieka. Stojący za nią człowiek o metalowych dłoniach stwierdza, iż teraz mogą zmierzyć się z X-Factor bowiem wyeliminował już Polaris, która z racji swej mocy stanowiła dlań największe zagrożenie.


W Maine Roper jest wsciekły, bowiem Jamie wprost oskarża go o morderstwo na Harrym. Wyrzuca obu mutantów ze swojego biura. Tymczasem Rhapsody w więziennej celi zaczyna śpiewać, a nuty nagle skupiają się wokół pilnującego ją funkcjonariusza, który zaczyna się dusić.


W Wirginii X-Factor pilnują w hotelu Marylin, która nie jest zachwycona tym faktem, bowiem Alex i Guido nie są dobrym towarzystwem, gdyż nie potrafią nawet dobrze grać w pokera. Do drzwi puka obsługa, lecz Wolfsbane wyczuwa coś dziwnego i rzuca się w pościg. Okazuje się, iż przybyli Hell's Belles bowiem hotelowy hall wypełnia ogień.


W Maine Roper skarży się policjantom, iż Jamie prześladuje go oskarżając o morderstwo. Kapitan O'day informuje go że Rhapsody zostanie bez procesu przekazana do więzienia dla super-kryminalistów, zaś obecność dwóch członków X-Factor jest już w mieście niepotrzebna. Zadzwoni do Waszyngtonu z prośbą aby ich odwołać.


W Wirginii Flambe atakuje swymi płomieniami członków X-Factor którzy wybiegają na korytarz. Havok blokuje je plazmą, nakazując znaleźć Rahne jakąś gaśnicę którą możnaby stłumić powstałe już płomienie. Tymczasem po ścianie hotelu wspina się inna z Hell's Belles, Briquette która po chwili przez ścianę przedostaje się do pokoju Marylin. Czeka tam już na nią Strong Guy, lecz pojawia się także Tremolo. Marylin ukrywa się za Guido, który zostaje zaatakowany falami sonicznymi. Gdy zasłania się przed nimi spada nań Briquette i oboje wybijają dziurę w podłodze. Tremolo patrzy na Marylin, która także zaczyna transformować się używając swej mutacyjnej mocy. Rzuca się na Tremolo. W piwnicy Guido wstaje i pozostawia nieprzytomną Briquette, po czym zaczyna wbiegać po schodach. Nagle coś go kłuje. To człowiek o metalowych rękach, który oświadcza iż była to trucizna. Jeśli nie wyda mu Marylin pozostanie mu jedynie kilka godzin życia.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #80

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.