Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #83

X-Factor #83

X-Factor #83

"Painting The Town"

Postacie
Cytat

Prodigal: "Now, this is America"

Streszczenie

Na nabrzeżu Lukas zirytowany pytaniami dziennikarzy zmienia się w smoka, czym ich straszy. Mutom nie podoba się nadany im przez prasę termin: X-Patriots. W trakcie rozmowy pojawiają się Jenny Ransom i Phil Moreau, od których uratowania przez X-Men z Genoshy rozpoczął się dawno temu [Uncanny X-Men 235-38] konflikt X-drużyn z Genoshańskim rządem. Ponieważ otrzymali niegdyś azyl w USA, chcieliby pomóc w rozmowach pomiędzy X-Factor a Produgalem, które toczą się na statku. Lecz gdy Lukas słyszy znienawidzone nazwisko genoinżyniera dostaje szału.


W ładowni Rahne wędruje wśród mutów, które przypłynęły na pokładzie. Nagle widzi przed sobą Saurona. Okazuje się jednak, że to tylko jego podobizna, stworzona dzięki zdolnościom muta 687, Taylora.


W sterówce trwa gorąca dyskusja między X-Factor, Val i Prodigalem. Cooper nie może zrozumieć stanowiska Alexa, który rozumie gdy Produgal mówi iż nie ufa obecnym genoshańskim władzom. Jak wytyka jej Quicksilver nigdy tego nie pojmie, bowiem nie posiada genu X. Val jest wściekła gdy to słyszy, zwłaszcza że nie może nikogo przekonać do oficjalnego stanowiska USA, nakazującego statkowi powrócić do Genoshy. Dyskusję przerywa zamieszanie na nabrzeżu. Lukas zmienił się właśnie w Camerona Hodge'a i wyżywa się na Phillipie, za grzechy jego ojca, a przy okazji na Guido, Madroxie i Jenny usiłujących go powstrzymać. Jobeth usiłuje go zatrzymać, lecz udaje się to dopiero Havokowi, który na widok Hodge'a wyładowuje weń potężną wiązkę plazmy. Prodigal ze smutkiem patrzy na to co się wydarzyło. Aby uspokoić nastroje Madrox proponuje iż zabiorą mutów na zwiedzanie Nowego Jorku. Stanowczo sprzeciwiają się temu Val i urzędnik imigracyjny, bowiem muty nie posiadają prawa do wejścia na amerykańską ziemię ani nawet paszportów. Havok oznajmia Val, iż w takim razie, jeżeli stanowisko USA jest takie a nie inne, on i X-Factor rezygnują z pracy dla rządu. Przyciśnięta do muru takim szantażem Val ulega, a Alex obiecuje jej iż będą pilnowali X-Patriotów.


Wkrótce każdy z członków grupy zabiera na zwiedzanie miasta po jednym mucie. Wyjątkiem jest Madrox, kóry po zduplikowaniu przejmuje opiekę nad kilkoma z nich.


Gdzie indziej Rick Chalker, szalony wynalazca i brat zmarłego niedawno Vica postanawia wyeliminować zagrożenie ze strony mutantów. Stworzył w tym celu wielkie ostrza. Niestety, okazuje się iż przygotowując niemożliwe-do-spenetrowania-pomieszczenie zapomniał zbudować klamkę od wewnątrz i teraz nie ma jak się wydostać. Zirytowany wali się w głowę zapominając iż na dłoni ma teraz wielkie ostrze... tak kończy się krucjata przeciwko mutantom profesora Ricka Chalker, cześć jego pamięci.


Madrox zabiera muty na huśtawki i karuzelę, ciesząc się że dobrze się bawią. Nagle słyszy melodię grajka i przypomina mu się Rhapsody. Wrzuca monety do kubka roniąc łzę. Tymczasem Pietro ląduje w szemranym barze, gdzie do niego i Lukasa dosiadają się miejscowe osiłki. Pietro proponuje kolejkę i zaczynają pić piwo.


W muzeum duplikat Madroxa zagaduje Rahne, która traci z oczu Taylora. Najwyraźniej wyszedł on z budynku i teraz Wolfsbane i Multiple Man muszą go szybko odnaleźć.


Na szczycie Statui Wolności Prodigal podziwia widoki. Polaris martwi nieobecność Alexa, który jak się okazuje wciąż wspina się po schodach na górę, stwierdzając iż ich nie cierpi. Z kolei Guido zabrał Jobeth do dyskoteki, gdzie oboje świetnie się bawią w szalonym tańcu. Tymczasem osiłek z którym pił Quicksilver orietnuje się iż to on zapłacił za imprezę, bowiem Pietro superszybko wyciągnął mu pieniadze z portfela. Quicksilver i Lukas znikają, gdy osiłek chce ich zaatakować. Rozbija stół, a indagowany przez barmana o szkody wzdychając stwierdza, że będzie musiał zapłacić czekiem.


W Central Parku Lukas tworzy rzeźby, gdy dostrzega go grupa ludzi. Przerażeni iż zaraz użyje swej mocy aby ich zaatakować atakują go kijami od baseballa. Gdy dobiegają doń Rahne i Jamie leży nieprzytomny na ziemi.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #83

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.