Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #125

X-Factor #125

X-Factor #125

"The Ticking Clock"

Postacie
Cytat

Dark Beast: "You ignorant lout! I'll garrote you with your own intestines!"
Sabretooth: "Hey you were right... We do speak the same language!"

Streszczenie

Onslaught zastanawia się, czy nie zabić Dark Beasta, bowiem nie ma pojęcia w jaki sposób ten mógłby przydać się do realizacji jego planów. Atakuje go Fatale, zamierzająca odbić swego pana, Onslaught odrzuca ją jednak pogardliwie. Zaczyna sondować umysł Dark Beasta, usiłując odnaleźć coś pożytecznego. Natrafia na Havoka, któremu alternatywny McCoy przeprał mózg, oraz na coś jeszcze - pracującego dlań zdrajcę wewnątrz X-Factor.


X-Factor walczą o życie. Atakuje ich Sentinel, który ożył w chwili gdy grupa otrzymała alarmową transmisję od X-Men. Mutanci cofają się, więc Forge nie mając innego wyjścia decyduje się uwolnić Sabretootha, aby ten wspomógł ich w walce z przeciwnikiem. Raven udaje się do celi, w której znajduje się Creed, jak zwykle kpiący ze swej byłej partnerki. Ta ostrzega, iż nie zawaha się go zabić. Nagle teleportuje się do nich Fatale, oznajmiając im iż decyzją McCoya nie wezmą udziału w walce. Następnie rozpoczyna teleportację. Reszta X-Factor nadal toczy zaciekły bój z Sentinelem. Nagle i on znika w błysku światła spowodowanym przez Fatale, która zabiera ze sobą także robota. Przepadł również cały sprzęt komunikacyjny, przez co grupa nie może skontaktować się z X-Men. Forge umieścił jednak uprzednio w Sentinelu urządzenie naprowadzające, grupa może więc podążyć śladem Fatale. Do Polaris podchodzi Random, prosząc aby nie leciała na tę misję; nie chce jednak zdradzić jaki jest powód takiego zachowania. Pojazd X-Factor odlatuje, tymczasem na zniszczonym ekranie uruchamia się przerywany komunikat od Jean Grey wzywającej pomocy.


Grupa dotarła do budynków opuszczonej korporacji Branda. Random dalej naciska na Lornę, aby oddaliła się co zaczyna ją złościć. Wildchild uprzedza grupę, że drzwi wejściowe nagrzewają się. W chwilę później następuje eksplozja. Przed X-Factor staje Fatale wraz z Havokiem, oznajmiając, iż teraz zamierzają ich zabić. Lorna zszokowana słucha słów zabójczyni, iż Alex miał już dość jej osoby, lecz Random radzi jej w to nie wierzyć. Twierdzi, że Havok został porwany, a jego mózg poddany praniu, nie chce jednakże zdradzić skąd ma takie informacje. Havok atakuje wiązką plazmy, lecz Polaris osłania magnetyczną tarczą X-Factor. Wówczas Fatale nakazuje się wreszcie wziąć do roboty Randomowi. Ten przeprasza Lornę za to co musi uczynić. Okazuje się, iż to on był zdrajcą którego McCoy umieścił w drużynie.


W tym czasie Forge wejściem awaryjnym przedostał się chyłkiem do wnętrza budynku. Widzi tam stojące setki Sentineli, przygotowywane do odpalenia. Przerażony myśli, że należy je powstrzymać. Słyszy głos, mówiący iż roboty wyruszą wkrótce do Nowego Jorku realizować wolę Onslaughta i ktoś podchodzi do niego bliżej.


Przed budynkiem Fatale nakazuje Havokowi zabić X-Factor, czemu sprzeciwia się Random, bowiem zgodnie z umową grupa miała przeżyć. Wówczas ściana rozlatuje się na kawałki i wypada przez nią Forge walczący z Postem. Indianin wykrzykuje do grupy, aby za wszelką cenę zniszczyć Sentinele nim zostaną odpalone. Korzystając z zamieszania Wildchild rzuca się na Fatale, zaś Lorna przepraszając za to co czyni atakuje Alexa. Havok odbija magnetyczną wiązkę i generuje śmiertelne uderzenie, gdy na drodze staje mu Random, krzycząc iż nie pozwoli zabić Lorny. Moc Havoka skupia się więc na nim, a wiązka energii zmienia najemnika w kałużę protoplazmy. Alex i Lorna stają na wprost siebie. Polaris błaga, aby Summers walczył ze sobą, usiłując przezwyciężyć efekty prania mózgu, podczas gdy utrzyma go w polu magnetycznym. Wildchild powala Fatale, co obserwuje zniecierpliwiony Post. Oznajmia, iż czas dobiegł końca i znika aby dołączyć do Onslaughta. Ziemia się rozrywa, a setki Sentineli wznoszą się w niebo, kierując w stronę Nowego Jorku...


 

 


 

 

 

"Free Fall"

W błysku teleportacji Sabretooth i Mystique pojawiają się w powietrzu i zaczynają spadać w dół. Udaje im się złapać ścian jamy i powstrzymać upadek. Zatrzymują się w błotnistym tunelu, oddychając ciężko, gdy Creed oznajmia że nadchodzi ktoś o znajomym zapachu. To Hank McCoy... a raczej Dark Beast o czym nie mają pojęcia Raven i Victor. Zabiera ich ze sobą, do opuszczonej hali gdzie na monitorze pokazuje im szalejącego Havoka. Oznajmia, iż oddzielił ich od X-Factor zostali bowiem przeznaczeni do wyższych celów. Zamierza dokonać ich rekrutacji i przeciągnąć na stronę swego pana, Onslaughta. Łączy się z Fatale, która na jego polecenie teleportuje z pola walki Forge'a. Dark Beast odbiera mu urządzenie kontorlujące obroże Mystique i Sabretootha i wyłącza je. Obydwoje są teraz wolni i nie muszą już słuchać rozkazów Indianina, co powinno im ułatwić podjęcie decyzji. Ciska nieprzytomnego Forge'a do ich stóp, mówiąc iż teraz mogą go zabić. Mystique i Sabretooth pochylając się nad Indianinem patrzą sobie porozumiewawczo w oczy, po czym rzucają się na Dark Beasta. Sabretooth atakując go oznajmia, iż zawsze chciał zmierzyć się z prawdziwym Beastem, którym on nie jest. Mystique ocuca Forge'a przekonując go, iż za tym że ocaliła mu życie nie kryje się nic więcej. Dark Beast powala Creeda i rzuca się na dwójkę mutantów. Mystique nie pomaga nawet fakt, iż zmienia się w podobnego McCoy'owi stwora. Creed podnosi się jednak z ziemi i dopada Dark Beasta, tym razem dość skutecznie. McCoy wzywa Fatale, która teleporuje go z podziemi. X-Factor słyszą jeszcze, iż do czasu aż znajdą wyjście z katakumb prawdziwy Hank McCoy będzie martwy, a Nowy Jork znajdzie się we władaniu Onslaughta.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #125

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.