Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #137

X-Factor #137

X-Factor #137

"Dark & Stormy Night"

Postacie
Cytat

Stone: "You've got simple choice, Creed. One that even you might be able to understand. Join the Hounds or be hunted by us"

Streszczenie

W szpitalu nieopodal Waszyngtonu nudzący się personel ogląda telewizję. Spiker informuje iż trwajaca właśnie Operacja Zero Tolerancji spotkała się z szerokim poparciem społecznym, choć zdarzyły się także i protesty grup pro-mutancich. Spokój przerywa pojawienie się majora Edmonda Atkinsona, wraz ze swą byłą żoną Val Cooper. Atkinson odziany w pełny rynsztunek bojowy oznajmia iż szpital znalazł się pod rozkazami rządu, a wszytko co się tu od tej chwili wydarzy jest ściśle tajne. Poleca lekarzom zająć się przybyłym wraz z nim pacjentami, którymi są ciężko ranni Wildchild, Polaris, Forge i Mystique. Forge zrywa się z łózka pytając o Shard, a Val mówi iż nie udało się jej odnaleźć w kompleksie. Indianin pyta jeszcze czemu umieściła wśród nich Ogara, po czym jego serce odmawia posłuszeństwa i lekarze muszą rozpocząć reanimację. Edmon pociesza Val, która stwierdza iż gdyby na ślepo nie słuchała rozkazów nie doszłoby do tego wszystkiego. Dziękuje Atkinsonowi za pomoc, przypominając iż X-Factor będą ścigani przez rząd jako zbiegowie, jeśli wyjdzie na jaw iż żyją. Atkinson wyjaśnia iż wraz ze swymi ludźmi złamał rozkazy, mając dość tego co właśnie zaczęło się dziać. Nie zamierza pozwolić aby X-Factor wpadli w ręce OZT. Nikt nie piśnie słówka o tym, iż X-Factor nie są tak martwi jak powinni być dla rządu. Val stwierdza, iż na pewno przybędą po nich Ogary bądź siły OZT, lecz Atkinson stwierdza iż wraz ze swymi ludźmi nie podda się bez walki.


Sabretooth jest na tropie. Wie, iż nie zranił Mystique mocno, bowiem pragnie aby doszła do siebie i odkryła co stało się z jej ukochanym Trevorem. Creed podkrada się pod dom, w którym mieszka Chase, wiedząc iż w ten sposób zrani do głębi swą byłą żonę.


W szpitalu lekarze pomimo swej obawy iż mutanci moga zarazić ich wirusem spuścizny usiłują ocalić im życia, choć nieprzytomna Polaris generuje pole magnetyczna które uniemożliwia im korzystanie z jakichkolwiek narzędzi. Stan Forge's się stabilizuje, lecz nie można go nigdzie przenieść co jest dużym problemem. Raven wyrzuca Val iż jest to jej winą, zaś Val protestuje mówiąc iż nie miała pojecia o Creedzie, a X-Factor są jej przyjaciółmi. Pojawia się jeden z żołnierzy informując iż do szpitala zbliżają się nieoznakowane helikoptery dokonujące rozpoznania, a gdy zostaną odkryci powinni przygotować się na ciężką walkę. Val prosi Edmonda aby wycofał się ze swymi ludźmi. Raven wykorzystuje chwilę zamieszania i pomimo swych ran rzuca się na Val, wykrzykując iż przez nią zgnie Trevor. Edmond ogłusza ją, przypominając do czego się zobowiązał, lecz Val nalega aby się wycofał, bowiem wpadła właśnie na pewien pomysł.


Bowser znajduje się w ruinach Fall's Edge, w miejscu gdzie ukrywali się X-Factor. Jego ludzie informują, iż Stone namierzył już Sabretootha i wkrótce sprowadzi go z powrotem. Bowser spogląda na napis stworzony z krwi umieszczony na ścianie, gdy dowiaduje się iż dzwoni doń Val Cooper. Zamierza się mu poddać.


Sabretooth wpada do domu Trevora, raniąc jego opiekunów. Zamierza zabić chłopca, lecz pojawia się mutant imieniem Stone. Przypomina iż misją Creeda miało być schwytanie chłopca, bowiem takie polecenie dostał jako Ogar. Stone godny jest swego imienia, bowiem Creed nie jest w stanie go zranić. Zabiera chłopca, a Sabretooth udaje się zanim, przedtem jednak zabijaja opiekunów Trevora aby zranić Raven.


W szpitalu Val prosi lekarzom aby się ukryli, bowiem wkrótce dojdzie do walki. Atkinson wraca, mówiąc iż pozostanie jako wsparcie na wypadek gdyby plan Val nie wypalił. Kobieta przyznaje iż nie ma pojęcia, czy jej wiadomość dotarła do adresata. Okazuje się iż Mystique skorzystała z okazji i zniknęła. Z holu szpitala padają strzały, a Edmond mówi Val iż ich rozwód był błędem i przygotowuje się do obrony. Pada trafiony laserem, który przebija drzwi. Te wypadają i do środka wkracza Havok wraz z Fatale.


Alex oznajmia, iż przechwycił jej wiadomość dla Bowsera, bowiem monitorował kompleks Fall's Edge i zdaje sobie sprawę iż Cooper o tym wiedziała, a wiadomość była naprawdę przeznaczona dla niego. Siły Bowsera, które zaatakowały szpital zostały pokonane, a Alex pyta czy Val naprawdę chce oddać swych przyjaciół w ręce szaleńca, który odrzuca drogę Xaviera i Magneto. Havoka. Val stwierdza iż nie ma wyboru. Decyduje się zostać z rannym Atkinsonem, by stawić czoła zorganizowanej nagonce na mutantów. Fatale teleportuje w nieznane Havoka i X-Factor.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #137

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.