Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #93

X-Factor #93

X-Factor #93

"The Longest Day" - part 1

Postacie
Cytat

Iceman: "When did you become licensed psychotherapis?"
Archangel: "Maybe when Apocalypse turned me into... this"

Streszczenie

Rahne i Alex przybywają do Instytutu. Miejsce przypomina im grobowiec, w którym wszyscy zamknęli się po śmierci Ilyany [Uncanny X-Men #303]. Pytają Warrena jak daje sobie radę z tym Piotr, lecz pojawia się on we własnej osobie gotów im odpowiedzieć. Rahne przytula się do niego usiłując go pocieszyć, lecz z przerażeniem widzi że zamknięty w swej stalowej skorupie Colossus zdaje się nic nie czuć. Jak mówi smutno Bobby Piotr jest teraz martwy w środku, bowiem już tylko tyle mu pozostało. Zabiera ich ze sobą do Profesora. Bobby stwierdza, że ktoś powinien porozmawiać z Piotrem, o tym co czuje, lecz Warren stwierdza że należy go teraz pozostawić samego. Sam wie najlepiej ile czasu zajęło mu zaakceptowanie tego co uczynił z nim Apocalypse. Piotr w szorstkich słowach zwraca uwagę Alexowi i Rahne, iż mieli pójść za nim, a nie rozmawiać o nim za jego plecami.


W siedzibie X-Factor rozdrażniony Pietro mówi Polaris iż chciałby wreszcie odnowić swe stosunki z żoną, co nie udało mu się ostatnim razem. Polaris podejrzewa, że wciąż wścieka się o odkrycie, iż rząd stworzył Projekt Wideawake. Pietro orientuje się, iż Lorna czyta gazetę i poirytowany znika z superszybkością. Lorna udaje się do pokoju Jamiego, który siedzi w nim w bardzo grobowym nastroju. Zamknął się tam od czasu powrotu z Camp Hayden. Lorna podejrzewa iż dzieje się tak z powodu śmierci Mellancampa, którego zabił podczas starcia z Acolytes. Pojawia się klon Madroxa każąc się jej wynosić, mówiąc iż Jamie nie będzie z nią rozmawiał. Polaris wzdycha, mówiąc iż jej drzwi są wciąż dla niego otwarte. Tymczasem Guido podziwia swe ciało przed lustrem, zastanawiając się czy jest atrakcyjny. Ktoś włącza zimną wodę której kaskada spada na Strong Guya, a ten początkowo myśli że to Sean Young. Okazuje się jednak, że to inna kobieta, którą bardzo dobrze zna. Oboje znikają w błysku teleportacji.


Alex zastanawia się czy Profesorowi uda się uwolnić Rahne od genetycznej więzi, bowiem właśnie w takim celu tu wraz z nią przybył. W Sali ćwiczeń dostrzega Scotta zawzięcie odbijającego piłeczkę, najwyraźniej pragnącego odreagować śmierź Ilyany. Dołącza doń, a Scott usiłuje dowiedzieć się co z kolei gryzie jego brata. Val, Projekt Wideawake czy Rahne. Ma dla niego tylko jedną radę, która pomaga przetrwać jemu. Uwierzyć w marzenie.


Xavier oznajmia Rahne, iż nie jest jej w stanie pomóc. Pomimo jej protestów wyjasnia jej, iż tajemnicę transmutacji zabrał ze sobą do grobu genoinżynier. Pokazuje jej skan jej mózgu z dnia gdy dołączyła do New Mutants i obecny, wyjaśniając jak bardzo się różnią. Gdyby podjął próbę przeprogramowania, Rahne mogłaby skończyć jako bezwolny mut. Xavier boi się podjąć takiego ryzyka, bowiem nie jest wszechmogący. Gdyby był, Ilyana żyłaby nadal. Nim podejmie jakiekolwiek działania, Rahne musiałaby przejść psioniczną terapię na wyspie Muir, aby uspokoić jej niezwykle aktywny z powodu więzi mózg. Wybór należy do niej.


W bardzo odległej galaktyce Guido kompletnie nago pojawia się na koncercie Lili Cheney, która właśnie zakończyła teleportację. Proponuje mu rozrywkową imorezę, a Guido zaskakuje ją mówiąc iż bardzo się zmienił i musi wracać do X-Factor. Najpierw jednak musi uporać się z fanami Lili i paparazzi usiłującymi sfotografować jego nagie ciało. Lila oznajmia mu, iż będąc z X-Factor stał się nudny i teleportuje go z powrotem na Ziemię.


Polaris przymierza nowy kostium, postanawiając założyć barwy X-Factor. Wydaje się on jej bardziej na miejscu, niż poprzedni tak mocno prowokacyjny. Za nią rozlega się rumor, gdy o ścianę uderza pojawiający się Guido.


W Instytucie Havok dostrzega włączony komputer, przetwarzający dane organizacji Podziemie Mutantów. Zaintrygowany nazwą o której nigdy nie słyszał, usiłuje dostać się do plików, gdy pojawia się Xavier. Radzi mu nie grzebać w jego archiwach, bowiem Podziemie go nie dotyczy, a ponadto nie złamie kodowania Shi'ar. Alex pyta o Rahne, zaś ta podjęła już decyzję. Oznajmia iż chce odzyskać swoje życie z powrotem. Dlatego opuszcza X-Factor aby udac się na wyspę Muir.


Quicksilver podejmuje wreszcie decyzję. Rezygnuje ze swego kostiumu, na rzecz barw X-Factor, lecz wcześniej pozbywa się niepotrzebnych jego zdaniem dodatków autorstwa Guida i Polaris. Tymczasem w Pentagonie Val przekazuje swe biurko nowemu łącznikowi z X-Factor, bowiem po Camp Hayden grupa nie chce z nią już współpracować. Jej następcą jest Forge.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #93

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.