Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #104

X-Factor #104

X-Factor #104

"Malicious Intent!"

Postacie
Cytat

Mr Sinister: "Your misery will be all the more sinister!"

Streszczenie

Uderzenie plazmy wyrzuca Lornę na zewnątrz domku. Malice w ciele Havoka oznajmia, iż ma dość Polaris, bowiem przez miesiące uzywała jej ciała, a gdy chciała je opuścić okazało się iż na stałe połączyła się z jej ciałem [Inferno Crossover]. Gdy wreszcie udało się jej uwolnić, zaczęła wędrować w poszukiwaniu Mr Sinistera, który wmanewrował ją w całą sytuację, stawiając jako Polaris na czele Marauders. Kolejne uderzenie Malice pragnącej się zemścić powala Lornę, a wokół zbierają się ludzie. Ucieszona Malice oznajmia, iż dobre morderstwo wymaga świadków i plazmą przecina palmy. Wyjaśnia, iż przez miesiące ukrywała się jako Beatrice Conners, aby nie zwrócić uwagi Sinistera, lecz błędem było poleganie na głupcach. Wreszcie musiała wziąść sprawy w swe ręce aby dokonać zemsty. Mówi, iż czuje rosnący wpływ Sinistera, kóry pragnąłby aby znowu opanowała ciało Lorny, lecz prędzej ją zabije niż wejdzie w tę pułapkę. Gdy znowu uaktywnia plazmę, okazuje się iż Polaris zniknęła.


W rodzinnym miasteczku Guido rozmawia ze swą dawną miłością, a jej syn prosi aby podpisał mu się na zagipsowanej złamanej ręce. Strong Guy jest jego idolem i ponoć pokonał nawet Hulka. Po odejściu chłopca, kobieta przyznaje wreszcie w rozmowie iż nie chciała spotykać się z Guidem, bowiem nie mogła chodzić ze zdeformowanym mutantem. Guido przełyka te cierpkie słowa, podczas gdy chłopiec mówi iż Strong Guya nic nie złamie.


Na Hawajach Polaris atakuje Havoka, owijając go metalowymi prętami. Wykrzykuje do Alexa aby usiłował walczyć i zwalczył wpływ Malice. Ta zaczyna strzelać plazmą na oślep, niszcząc domki, bowiem nie może wycelować z powodu więzów. Oznajmia, iż Alex będzie czuł się winny z powodu śmierci kolejnego z towarzyszy i jednocześnie ukochanej. Lorna przyciąga pobliski pojemnik na śmieci przemieniając go jednocześnie w metalową kulę, w kórej zamyka Havoka, aby uniemożliwić mu ataki plazmą. Wraz z kulą kieruje się w stronę ocalałego domku, chcąc wezwać na pomoc X-Factor.


Anthony rozmawia z Rahne wyznając jej, iż obawia się o swój organizm, aby nie stał się mutantem tak jak Guido. Chciałby wiedzieć jakie są jego szanse. Jedyne co może powiedzieć mu Rahne, to iż nawet jeśli jest mutantem, to jego rodzina będzie wciąż go kochać, a ona wciąż z nim przyjaźnić. Do domu powraca wściekły Guido, reagując nerwowo na zebranych dziennikarzy i fanów. Wyrzuca ich z budynku. Przybity siada wyznając Lornie co usłyszał od byłej dziewczyny. Rahne przytula go pragnąc pocieszyć.


Polaris chce wezwać telefonicznie pomoc, gdy dostrzega na podłodze Beatrice Conners. Podnosi ją i okazuje się, iż ostatnie co kobieta pamięta to naradę związaną z powrotem Magneto. Polaris wyjasnia jej sytuację, przebierając się jednocześnie w kostium X-Factor. Gdy dodzwania się do X-Factor i włącza się automat zgłoszeniowy, a ona zaczyna wzywać pomocy trafia ją uderzenie plazmy. Gdy podnosi się widzi Alexa, przystawiającego dłoń do głowy Beatrice Conners. Malice oznajmia, iż zabije ją jeśli Lorna się nie podda. Wybór jest prosty - Conners odejdzie żywa jeśli Polaris da się zabić.


Val Cooper kontaktuje się z Quicksilverem prosząc go o pomoc, bowiem odebrała wezwanie od Lorny z Honolulu. Pietro przypomina, iz jest teraz na powrót członkiem Avengers i wraz z nimi zajęty jest gdzie indziej. Val podejmuje decyzję. Jakiś czas później pojazd X-Factor ląduje przed domem wujowstwa Guido a Val zabiera jego Rahne, wyjaśniając iż Alex i Lorna potrzebują pomocy. Po szybkim pożegnaniu pojazd startuje w stronę Hawajów.


Lorna poddaje się, po czym trafia ją plazma, a chwilę później Malice atakuje Conners. Polaris prosi aby przestała, skoro się poddała, a wybuch po chwili wyrzuca ją na zewnątrz. Malice pusciła Conners, po tym jak ją zraniła, a teraz zamierza zabić Polaris. W tej samej chwili pojawia się jednakże Sinister ze swoimi Nasty Boys.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #104

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.