Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #89

X-Factor #89

X-Factor #89

"Dark Homecoming"

Postacie
Cytat

Madrox: "Hey... I know you from somewhere, don't I? What was it... Mera? Mara?"
Moira: "All right, Jamie Madrox, very funny"

Streszczenie

Gdzies w Genoshy z dziwnej maszyny dobywa się głos. Zawiedziony nieobecnością Sashy Ryan, stwierdza iż ma czas na oczekiwanie.


Przed pałacem prezydenckim zatrzymuje się limuzyna wysłana na lotnisko po X-Factor. Wysiadają z niej członkowie grupy, a Guido gramoli się z trudem ciasnymi drzwiami. Sasha Ryana wkrótce może przedstawić ich pani Przydent, a także X-patriotów, którzy powrócili do kraju. Prezydent przypomina, iż rząd przed którego tyranią uciekli został obalony przez X-Men, nie mają się już więc czego obawiać. Obecny przy rozmowie Mabawa daje po raz kolejny wyraz swym negatywnym uczuciom i pouczony przez Sashę Ryan opuszcza towarzystwo. Prezydent zapewnia pozostałych, iż zostaną odpowiednio ugoszczeni i będą mieli okazję poznać zmienioną Genoshę. Madrox wita się z Moirą, orientując się że Rahne zaczyna go znowu obmacywać, najwyraźniej chcąc wzbudzić zazdrość Alexa. Havok mówi Moirze, iż będą musieli porozmawiać o Wolfsbane.


Tymczasem ostatni z rodu Chalkerów [nie znudziło wam się jeszcze? Peterowi Davidowi najwyraźniej nie] powiększa w skonstruowanej przez siebie maszynie swą moc dinozaura. Uczyniwszy to wyrusza na podbój świata chcąc zniszczyć wszystkich mutantów, pośrednio odpowiedzialnych za śmierć jego braci. Niestety, gdy Dick Chalker wychodzi na ulicę, przejeżdża go ciężarówka.


Rahne znowu ma sny. Tym razem w koszmarze po raz kolejny przewija się Alex, ratujący ją z maszyny transmutacyjnej i piętnujący jednocześnie rozpalonym żelazem. Rahne budzi się z krzykiem. Nadbiega Moira, kóra widząc co się dzieje przytula wystraszoną dziewczynę. Postanawia przeprowadzić na niej w laboratorium testy.


Pirouette powraca do swego domu, gdzie drzwi otwiera jej babcia ciesząca się z powrotu wnuczki. Najwyraźniej polubiła obecnego przy tym Guido, dziękując mu za sprowadzenie Jobeth do domu. Tymczasem Alex i Val znajdują się w prezydenckim ogrodzie. Podziwiają wymyślną architekturę, lecz Alex jest wyraźnie zły iż rząd skupia się na dostatkach, a nie na problemie mutów. Prezydent zwraca mu uwagę, iż najpierw trzeba odbudować w nich poczucie dumy, zniszczone wieloletnim niewolnictwem. Nad tym pracuje z nimi Sasha.


Rahne podąża z Moirą na badania, zauważając gapiące się na nią psy.


Wpada w panikę, iż będzie atrakcyjna wyłącznie dla zwierząt, a nikt nigdy nie spojrzy na nią tak, jak Alex patrzy na Lornę. Sasha uruchamia testy i szybko na jaw wychodzi okrutna prawda. Genoinżynier podczas procesu transmutacji powiązał niewolniczo jej DNA z Summersem, któremu miała być posłuszna. Rahne słysząc iż właśnie to jest przyczyną jej zachowania, żąda aby usunięto te kod z jej genomu. Gdy Sasha oponuje, mówiąc iż musi przeprowadzić więcej testów, Wolfsbane wpada w szał.


Sasha Ryan powraca do dziwnej maszyny, która przemienia się w muta 416. Słyszy on, iż muszą na razie powstrzymać swe plany z powodu przybycia na wyspę X-Factor. Wkrótce nadejdzie jednak dzień, gdy w Genoshy nie pozostanie już ani jeden mut. Tajemnica rządu Genoshy zbierze swe żniwo.


 

 


 

 

 

"Cabin Fever"

Scenariusz: Peter David

Rysunki: Chris Batista


Crystal myje się w strugach deszczu, lecz Pietro orientuje się, iż tak naprawdę jego żona wyniosła na dwór przenośny prysznic Avengers [bez komentarza - Kumos]. Pietro przyłącza się do niej.


Później oboje zaczynają poważną rozmowę o błędach, kóre popełnili a także jak bardzo zmienili się po swym rozstaniu. Quicksilver mówi, iż to dlatego że widuje się z kimś. Crystal pewna jest że chodzi o inną kobietę, następnei z przerażeniem słucha że to mężczyzna, aż wreszcie wychodzi na jaw iż jest to analityk wynajęty przez Val Cooper.


Pietro podąża do miasta, gdzie dostrzega go mężczyzna na fotelu. Przez telefon zawiadamia swego wspólnika, który podchodzi do Quciksilvera w sklepie. Przedstawia się jako fotoreportet Torq i pokazuje zdjęcia Crystal tańczącej z innym mężczyzną. Pietro ostrzega, iż zabije go jeśli je wydrukuje, a gdy ten śmieje się z pustej jego zdaniem groźby, dostaje w twarz. Torq łamie nos, a Pietro uprzedza go że nie zawaha się użyć swej mocy aby spowodować jego śmierć. Po powrocie do Crystal, ta zapytana o innego mężczyznę zaprzecza. Pietro nie wierzy jej, a gdy leżą osobno w jednym łóżku Crystal płacząc szepcze iż pora wracać do domu.


Mężczyzna w fotelu zapewnia iż ich plan dotyczący syna Magneto się powiódł.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #89

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.