Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #78

X-Factor #78

X-Factor #78

"Playing With Fire"

Postacie
Cytat

Strobe: "Cripes! It's X-Factor!"
Strong Guy: "Well at least they know who we are this time"

Streszczenie

Dr Tucker odbiera telefon od tajemniczej kobiety, która ostrzega go iż jego klinika medyczna zostanie zaatakowana. Tucker stwierdza, iż grożono mu wiele razy, a on nie zamierza się uginać. Tym razem to co innego, bowiem napastnikiem będzie MLF, stwierdza kobieta odkładając słuchawkę.


Val Cooper z dumą prezentuje członkom X-Factor ich salę ćwiczeń. Ci jednak nie są szczególnie zachwyceni. Quicksilver stwierdza, iż zna już granice swej mocy i nie potrzebuje treningu, zaś Alexowi nie podoba się że nie konsultowano z nim czego drużyna potrzebuje w sali ćwiczeń, aby być najbardziej efektywna. Opisuje jej zalety, lecz gdy chce wyjść na zewnątrz okazuje się iż klamka została jej w ręku. Lekko poirytowana prosi X-Factor o pomoc. Guido popycha drzwi i wychodzi na zewnątrz, gdzie widzi Victorię Wang, obrończynię Slaba i Hairbaga. Podbiega do niej i zauroczony jej wyglądem zaczyna pleść rozmaite głupoty dając jej do zrozumienia, że jest nią zainteresowany. Wang słucha z politowaniem, po czym prosi aby przekazać Val iż ją odwiedziła, a także jeśli Slab i Hairbag - którzy jak przypomina uciekli X-Factor - pojawią się znowu, dać jej znać. Po jej wyjściu Madrox mówi Guido iż przesadził, mówiąc iż zna Seana Younga. Gdy Storng Guy zaczyna twierdzić, że mówił prawdę, Jamie oznajmia iż w takim razie on jest przywódcą MLF.


Przywódca MLF patrzy właśnie jak Hairbag ćwiczy z Wildsidem , gdy pojawia się zleceniodawca odbicia Nasty Boys z rządowych cel. Na widok Mr Sinistera Hairbag stwierdza, iż woli pozostać z MLF, lecz Essex poraża go energią przypominając kogo ma słuchać.


Alex informuje właśnie Cyclopsa o zmarchwystaniu Sinistera, a Scott postanawia ostrzec obie drużyny X-Men. Rahne wtrąca się, bowiem chce aby ostrzec także X-Force, lecz Xavier odmawia stwierdzając iż grupa ta jest całkowitym wypaczeniem idei New Mutants. Xaviee wyłącza się, a Rahne dziękuje Alexowi iż nie wspomniał, iż miała kontakt z Samem. Havok stwierdza, iż o ile jest w stanie zrozumieć ją, to nie pojmuje czemu Lorna nie zatrzymała członka X-Force przynajmniej na krótką rozmowę. Prosi Rahne aby jeśli X-Force znowu się z nią skontaktowali dała mu znać, bowiem SHIELD wydała za nimi list gończy, gdyż chcą schwytać Cable'a. Pojawia się Val Cooper, mówiąc iż władze Kansas City zawiadamiają iż dr Tucker otrzymał telefon z groźbami od MLF.


W samolocie Val wyjaśnia X-Factor kim jest Tucker. Opracował on test na wykrycie genu X u nienarodzonych dzieci, lecz co ważniejsze odkrycie to prowadzi do innego, które bliskie jest już ukończenia. Metoda Tuckera pozwoli na usunięcie z DNA genu X. Rahne słysząc to protestuje, bowiem oznacza to decydowanie za nienarodzone dzieci. W dyskusji która się rodzi, X-Factor dostają wybór i pytanie kto chce wziąść udział w tej misji. Poza Rahne rezygnuje także Pietro, nie podając powodu mówi że to osobista sprawa. Val oznajmia, iż może nie będą tak naprawdę potrzebni bowiem powiadomiono lokalne oddziałuy SWAT. Sama jednak w to nie wierz.


Całkiem słusznie, bowiem na miejscu klinikę atakuje właśnie MLF w swym najlepszym składzie. Tempo zwolniła właśnie ruchy policjantów, dzięki czemu Reaper może szatkować ich swą kosą. Forearm przebija się przez ściany budynku. Tam czeka na nich dr Tucker, który polecił swemu personelowi nie przychodzić tego dnia do pracy. Oświadcza członkom MLF, iż celem jego badań jest danie ludziom możliwości wybrania przyszłości swych dzieci. Poirytowany Wildside wykrzykuje iż to hipokryzja i uderza Tuckera. Pozostali terroryści mają mu to za złe, bowiem ogłuszył go nim zdążył im powiedzieć gdzie trzyma wyniki swych badań. Wildside'owi jest wszystko jedno czy je znajdą, jeśli tak to zabiorą je dla swego szefa, jesli nie to trudno. MLF zaczyna podkładać w klinice bomby. Gdy zagłębiają się wgłąb budybnku natrafiają na X-Factor. Guido wpada przez drzwi, lecz Strobe oślepia go trafiając energią w jego okulary. Zajmuje się nią Havok, podczas gdy Polaris chwyta magnetycznie Tempo, aby utrzymać najgroźniejszego przeciwnika pod kontrolą. Do powalonego Guida dociera Forearm, tego jednak atakuje Multiple Man. Strong Guy wstaje wściekły z powodu okularów. Polaris miota Tempo, gdy skacze na nią Wildside, lecz tego obezwładnia Wolfsbane która zdecydowała się jednak dołączyć do reszty drużyny. Stwierdza, że to podzięka za to iż umożliwiła Samowi ucieczkę. Tempo i Wildside znikają w portalu Zero, zaś kobiety wbiegają do środka gdzie Lorna zaczyna rozbrajać bomby. Podczas gdy Multiple Man w kilku postaciach wciąż czepia się Forearma, Rahne odnajduje rannego Tuckera. Umierając mówi on, że komputer kończy właśnie przeliczanie danych które zakończą jego projekt. Tymczasem Zero otiwera portal, lecz tym razem X-Factor nie zamierzają pozwolić im uciec. Widząc strzał Havoka, Zero zamyka portal, kóry ucina Reaperowi nogę. Patrząc na kończynę Jamie zaczyna się głośno zastanawiać, czy jest szybszy sposób pokonania MLF, niż tak jak na razie czynią to oni, kawałek po kawałku. Rahne patrząc na komputer kończący obliczenia niszczy go. Orientuje się iż obserwowała ją Polaris. Lorna mówi iż dała jej podjąć decyzję.


W bazie MLF Stryfe patrzy za niesionym na noszach Reaperem. Zastanawia go skąd X-Factor wiedzieli o ich ataku, lecz żaden z terrorystów nie umie mu odpowiedzieć. Nawet Tempo, która po zdjęciu maski okazuje się kobietą, dzwoniącą wcześniej do Tuckera.


W samolocie powracającym do Waszyngtonu Pietro zdradza, iż jego decyzja spowodowana była faktem ,iż gdy narodziła się Luna, córka jego i Crystal i okazała się nie posiadać genu X, zastanawiał się jak jej go przekazać. Doprowadziło to do rozstania z Crystal.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #78

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.