Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #105

X-Factor #105

X-Factor #105

"Final Sacrifice"

Postacie
Cytat

Havok: "What do you want from us?"
Sinister: "That is the question of ages isn't it young Summers?"

Streszczenie

Do pustej bazy X-Factor zbliża się mężczyzna w grunge'owym stroju. Przykłada dłoń do skanera, a drzwi otwierają się wpuszczając go do środka.


Na Hawajach Malice/Havok otrząsnęła się z zaskoczenia i oznajmia, iż jest już wolna. Sinister przypomina, iż to zawsze on ma kontrolę nad sytuacją, także i tym razem. Bierze nieprzytomną Polaris, chwaląc wybór Malice na zabójcę jej ukochanego, oznajmia jednak iż wybiła godzina kary za nieposłuszeństwo. Ruckus atakuje Malice, a Sinister nakazuje pozostałym Nasty Boys uczynić co chcą z bezcielesną mutantką, byle tylko Havok pozostał nietknięty. Malice trafia Ruckusa i Hairbaga plazmą, a Slab zbliżając się do niej stwierdza, iż być może opanowała ciało Havoka lecz nie posiadła pełni kontroli nad jego mocami. Wówczas trafia go strzał plzmy. Gdy Malice podbiega zamierzając wykończyć Slaba, okazuje się iż był on jedynie przynętą, bowiem na Havoka czyha już Gergeous George. Gdy Malice zaczyna z nim walczyć, atakują pozostali Nasty Boys. Sinister wyjaśnia odzyskującej właśnie przytomność Polaris, iż wszystko odbywa się zgodnie z głęboko przemyślanym planem, zgodnie z kórym Havok zostanie ogłuszony.


Nad miejsce walki nadciąga właśnie pędzący z super-szybkością wskutek przeróbek Forge'a pojazd X-Factor. Guido i Rahne dokonują desantu na plażę i lądują na piasku widząc leżącego Hairbaga, a po chwili dostrzegają stojącego nieopodal Sinistera. Guido bez namysłu atakuje, lecz Essex sprzedaje mu pogardliwym machnięciem reki policzek, pod wpływem którego Guido pada do tyłu. Sinister cierpliwie wyjaśnia, iż tym razem przybył z pomocą wskazując dwójce nowoprzybyłych gdzie wre prawdziwa walka. Havok na ich widok zaczyna wzywać pomocy, na którą Rahne i Guido natychmiast odpowiadają. Już po chwili wykonują fastballa, a Wolfsbane po rzucie Guido ląduje wśród Nasty Boys. Po interwencji Strong Guya Alex uwalnia się z uścisku przeciwników. Widząc co się dzieje Sinister wzdycha ciężko i cuci Lornę, która krzyczy do Rahne i Guida aby przerwali walkę, bowiem prawdziwym przeciwnikiem jest Malice ukryta w ciele Alexa. Ta jednak w tej samej chwili generuje wybuch plazmy, który rozrzuca zgromadzonych. Havok podnosi się z powstałego krateru, wówczas jednak atakuje go Polaris wykrzykując, iż nie pozwoli Malice zniszczyć na powrót jej życia. Zaczyna miażdżyć ciało Alexa polem magnetycznym, a po chwili ciska nim w ruiny domu, oświadczając iż nie zawaha się zabić ukochanego wraz z uwięzioną wewnątrz Malice. Wówczas Sinister oznajmia, iż jedynym ratunkiem dla Malice jest natychmiastowe opanowanie ciała Polaris. Lorna, Guido i Rahne nie moga uwierzyć w to co właśnie usłyszeli.


W siedzibie X-Factor w tym samym czasie tajemniczy mężczyzna kóry wszedł do środka grzebie w rzeczach Jamiego i spogląda na znalezione zdjęcie Moiry, aż wreszcie podchodzi do lustra, gdzie przygląda się swemu odbiciu.


Na Hawajach Sinister wyjaśnia Malice, iż jeśli nie opanuje Polaris zabije ją sam. Dodaje iż Lorna się zgodzi, wiedząc że w ten sposób ocali Alexa. Polaris kiwa smutno głową. Malice wykrzykuje, aby się nie zgadzała bowiem nie uda się już jej uwolnić, lecz Sinister przykłada dłoń do ciała Alexa. Lorna usiłuje zainterweniować, lecz Essex wyciąga esencję Malice z ciała Alexa i nie oddaje jej Polaris. Malice pojawia się jako bezcielesna istota, pozbawiona jakiegokolwiek ciała, która zmienia się w naszynik. Sisniter miażdży go w dłoniach. Malice została zniszczona. Alex wściekłym głosem zapytuje Essexa czemu im pomógł, a ten jak zwykle tajemniczo oznajmia iż ma wielkie plany w stosunku do rodu Summerów. Następnie wraz z Nasty Boys znika w błysku teleportacji.


W bazie X-Factor zszokowany mężczyzna spogląda na zdjęcie jednego z członków grupy... Multiple Mana.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #105

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.