Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #90

X-Factor #90

X-Factor #90

"A Green And Tender Place"

Postacie
Cytat

Piecemeal: "I can (...) bio-psionically command it to crush your lackies to mutant pulp."
Madrox: "Who are you calling lackies?"
Guido: "Since he was speaking plural It's obvious he was referring to you"

Streszczenie

Zmieniona w potwornego wilkołaka Rahne oszalała i żąda od Lorny, aby zabrała ją jak najdalej z Genoshy. Polaris przekonuje ją, iż teraz gdy dowiedziała się o genetycznej więzi łączącej ją z Havokiem, powinna uspokoić się i poddać badaniom, a wówczas uda się ją usunąć. Rahne szaleje, mówiąc iż odkryła że wszystkie jej uczucia były efektem działań genoinżyniera. Skacze na Rahne wykrzykując, iż nikt nie ma pojęcia jak naprawdę się czuje, a powrót na wyspę przypomniał jej o horrorze jaki tu przeszła. Używa na Polaris pazurów, a ta osłania się swym polem magnetycznym. Rahne wykrzykuje, iż odkryła że jej uczucia i myśli nie były prawdziwe i nie potrafi już odróżnić prawdy od fałszu w swym zachowaniu. Lorna zostaje ranna po ciosie Wolfsbane i to doprowadza ją do szału. Ciska magnetyczną mocą Rahne na maszynerię, mówiąc iż nadeszła pora aby nauczyła się z tym żyć. Nie jest bowiem jedyną osobą na świecie, która przechodzi coś takiego. Polaris była już porwana przez Mesmero, który wmówił jej iż jest córką Magneto [Uncanny X-Men #50], Davan Shakari uczynił z niej agentkę Shi'ar [Uncanny X-Men #97], a wreszcie opętała ją Malice [Uncanny X-Men #219]. Teraz Rahne będzie musiała nauczyć się poradzić sobie ze swymi uczuciami. Walcząc. Rahne pada na kolana płacząc i przybiera na powrót ludzko-podobną formę. Nie miała pojęcia, iż Lorna nosi w sobie tyle bólu. Przeprasza ją za ranę, którą jej zadała i pyta czy ktoś powiedział już Havokowi.


Alex eksploduje plazmą z wściekłości, bowiem pojmuje implikacje faktu płynącego z powiązania pomiędzy nim i Rahne. Wszystkie muty w Genoshy powiązane są zatem w ten sposób ze swymi dawnymi panami, co oznacza iż naprawdę nie są wolne. Przez miesiące które tu spędził okłamywano go, wmawiając iż buduje demokrację. Guido i Madrox spoglądają z niepewnością na grożącego Prezydent Alexa w ogrodzie prezydenckim. Ten ma już dość słuchania kłamstw, iż rząd opracowuje metodą pozwalającą na zlikwidowanie genetycznej więzi. Wściekły niszczy maszynę stojącą w ogrodzie utrzymującą w nim porządek. Ta okazuje się mutem, kóry trafiony plazmą zaczyna składać się w człekopodobną istotę. Mut 416 oznajmia, że jemu podobają się obecne porządki, bowiem ma szczęście być prezydenckim ochroniarzem. Jest elitą pośród mutów. Havok atakuje go ponownie, lecz plazma jest nieskuteczna, bowiem 416 jest istotą złożoną z energii. Absorbuje technologiczne elementy otoczenia chwytając przy ich pomocy Guida i Madroxa, grożąc ich zabiciem. Oznajmia Havokowi, iż wcześniej nie miał wolnej woli i wcale mu to nie przeszkadzało, zaś los innych mutów go nie obchodzi. Alex zadaje mu silny cios, po którym 416 rozpada się na kawałki. Zdziwionym Madroxowi i Guido Havok tłumaczy, iż nawet złożona z energii istota może być wrażliwa na sierpowe. Pojawiają się magistraci, przybyli na odsiecz pani Prezydent, ta jednak stwierdza iż nadeszła pora na prawdę której domaga się Havok. Pokaże mu co tak naprawdę rząd ukrywa przed mutami i światem, nawet jeśli miałoby to oznaczac koniec jej narodu.


Val rozmawia właśnie z Quicksilverem, mówiąc mu że nie ma powodu, aby przybywał na wyspę. Pietro stwierdza ze smutkiem, że najwyraźniej jest tak samo nieprzydatny X-Factor, jak swej rodzinie. Wbiega Madrox, który widząc na ekranie Pietro zaczyna wołać iż potrzebują jego pomocy. Val rozłącza się i niespodziewanie chwyta Madroxa za gardło. Mówiąc, że ma dość jego żartów i kwestionowania autorytetu przydusza go. Wychodząc uprzedza, że jeśli jeszcze raz powtórzy się coś takiego Multiple Man stanie się historią.


X-Factor zebrali się w pomieszczeniu, gdzie genoinżynier Sasha Ryan i Prezydent zamierzają zdradzić im tajemnicę Genoshy. Usiłują wytłumaczyć zebranym, że z pewnego powodu więź genetyczna utrzymuje muty w stanie otępienia, co jest korzystne. Wybucha kłótnia, a Sasha wykrzykuje iż dość ma oceniania przez grupę mutantów. Odsłania podłogę, pokazując co rząd tak naprawdę ukrywał w tajemnicy. Poniżej znajdują się dziesiątki łóżek, na kórych leżą muty umierającego na nieznaną chorobę. Od kilku tygodni cierpią z powodu nieznanego wirusa, co rząd ukrywa, jak zauważą Guido raczej w obawie przed utratą wpływów z turystyki, gdyby rozniosła się wieść o tajemniczej chorobie. Jak zauważa Moira powody są nieważne, dopóki rząd stara się znaleźć lekarstwo na tę chorobę, a właśnie w takim celu ją tu zaprosił. Wirus uderzył z niezwykłą szybkością, co ma związek z więzią genetyczną, bowiem działa szybciej na zmienioną genoinżynierą strukturę DNA, niż na organizm zwykłego mutanta. Guido paraliżuje obawa o Pirouette a zwłaszcza o Rahne. Moira stwierdza, iż potrzebuje więcej danych i w tym celu udaje się na spotkanie z Charlesem Xavierem, który przebywa właśnie we Francji [Uncanny X-Men #300]. Słysząc to Rahne wyrzuca jej iż opuszcza ją, zamiast jej pomóc jak obiecała pozbyć się więzi. Wykrzykuje, iż opuszcza ją jak Proteusa. Moira odchodzi bez słowa, bowiem dręczy ją niepokojąca myśl iż wirus zabijający muty jest tym samym, który pojawił się już w kilku miejscach na świecie.


Jeden z mutów korzystając z zamieszania zrywa się z łóżka i rzuca do ucieczki. Przerażona Prezydent wydaje magistratom rozkaz jego eliminacji, aby nie rozniósł po wyspie nieznanej zarazy. Havok rozkazuje ruszyć X-Factor w pościg. Nie zamierza pozwolić, aby ktokolwiek zginął.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #90

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.