Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #139

X-Factor #139

X-Factor #139

"The Enemy Within"

Postacie
Cytat

Havok: "You just can't trust anybody"
Forge: "Oh, but this Black Beast, this Mc Coy can be trusted Alex?"

Streszczenie

W Waszyngtonie agenci FBI usiłują przesłuchać Mallory Brickman, mówiąc iż profil Creeda i akta które posiada nie potwierdzają faktu, iż mógł on ją porwać. Senator Brickman wścieka się, iż skoro mają jej zeznania powinni wziąść się wreszcie do roboty. Poleca agentowi Vargasowi odnaleźć Creeda inaczej jego kariera się skończy. Mallory udaje się do łazienki, a jej córka idzie za nią mówiąc iż zmieniła się po porwaniu. Wydaje się jej inną osobą, która udaje kogoś kim nie jest. Gloria pyta kim jej matka jest naprawdę. Raven odwraca się, mówiąc iż powinna się wreszcie czegoś dowiedzieć o przeszłości swej matki, która w tej chwili zachowuje się dziwnie bowiem zależy jej na odnalezieniu pewnego małego chłopca, imieniem Trevor Chase, którego porwał Sabretooth. Teraz postanawia opowiedzieć jej o sobie.


Nim poznała jej ojca, Mallory Brickman zajmowała się wieloma rzeczami i podróżowała po świecie. Po powrocie do USA zatrudniła się na krótko w Daily Bugle i wielu innych miejscach, gdzie stawała się osobami kórymi wcześniej nie była. W każdym z tych miejsc usiłowała znaleźć odpowiedź na pytanie które zadała jej Gloria. Kim jest, bowiem jej zdaniem odpowiedzią jest to kogo widzi się w danej chwili patrząc w lustro.


W Waszyngtonie Val Cooper zastanawia się nad swą przyszłością. Nie ma już X-Factor, których była łączniczką z rządem, nie jest już także rządowym specjalistą d/s mutantów, bowiem działania OZT i Bastiona doprowadziły negacji dotychczasowej polityki rządu. Zamierza jednak kontynuować swą pracę, jak wyjaśnia Edmondowi Atkinsonowi który właśnie do niej przybył. Zielone światło OZT dostała po zabójstwie Graydona Creeda, a ona postanawia dowiedzieć się wreszcie kto tego dokonał. Odnaleźć jego rodziców, Creeda i Darkholme. Atkinson mówi, iż zawsze w wypadku jakichś kłopotów może liczyć na jego pomoc.


W bazie Bractwa Havok sprawdza stan zdrowia Forge'a, który powoli dochodzi do siebie. Indianin pyta co chce osiągnąć działając jak terrorysta, zaś Alex wyjaśnia iż miał już dość bycia na rządowej smyczy. Wbrew temu co sądzi Forge jego mózg nie jest przeprany, po prostu uznał iż X-Men są nieskuteczni i postanowił wziąść sprawy stosunków ludzi i mutantów we własne ręce. Indianin pyta o Dark Beasta, a Havok zapewnia iż wiedział co czyni dołączając go so swej grupy. Wówczas uderza go przebudzona Polaris, wykrzykując iż zdradził ją i usiłował zabić. Nagle traci przytomność wykrzykując jego imię.


Raven traci powoli cierpliwość do swego męża Ralpha. Znosi jego przyzwyczajenia i uspokaja go iż dziwne zachowanie Glorii jest przejściowe. Następnie prosi go aby do poszukiwania Creeda zamiast Vargasa przydzielił inną osobę i podaje mu jej nazwisko. Ralph odchodzi przypominając jej o przyjęciu, zaś Gloria mówi iż powrócił Vargas. Zamierza porozmawiać o porwaniu, bowiem pewne fakty mu się mocno nie zgadzają.


Havok udał się do Evera, członka Bractwa którego istnienie trzyma w tajemniczy przed innymi. Dzięki zdolności ogladania odległych miejsc Ever pokazuje telepatycznie Alexowi do czego zmierza Mc Coy. Pokazuje mu zbiornik genetyczny Mc Coya, przeniesiony żywcem ze świata Apokalipsy, w którym Dark Beast gotuje swą genetyczną zupę. Jak dotąd jedynie Havokowi i Everowi udało się wyrwać spod jego kontroli i dlatego muszą go oni powstrzymać. W zbiorniku wciąż znajdują się żywi mutanci, a aby ich ocalić Dark Beast musi zaufać Havokowi. W tym celu uwolnił go on z więzienia i zdradził swcyh przyjaciół zakładając Bractwo. Pragnie przerwać genetyczne eksperymenty Mc Coya i ocalić niewinnych, co będzie mógł uczynić gdy dowie się od Mc Coya jak to zrobić.


W Waszyngtonie chirurg usuwa Raven implant Forge'a, a ona wmawia mu iż dzięki temu urządzeniu porywacz mógł ją monitorować. Prosi aby nie mówić o tyym jej mężowi, gdyż może on się zmartwić, co niekorzystnie wpłynie na jego kampanię. Nastepnego dnia na przyjęciu socjety Mallory przerywa rozmowy Glorii z Vargasem postanawiając umieścić ją w prywatnej szkole. Jej mąż przedstawia jej osobę, na jej prośbę wyznaczoną do odszukania Sabretootha. Val Cooper. Po rozmowie z nią wściekła Raven ucieka do toalety, gdzie rozzłoszczona zaczyna się morfować. Dopiero po dłuższej chwili dostrzega Vargasa. Zastanawia się czy ją widział i postanawia się nim zająć.


Trzy dni później Vargas zostaje przeniesiony na koło arktyczne, chirurg ginie w wypadku, zaś Raven postanawia zacząć żyć nowym wspaniałym życiem Mallory Brickman.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #139

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.