Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #14

X-Factor #14

X-Factor #14

"The Mutant Program!"

Postacie
Cytat

Master Mold: "The Twelve! The Strong! They will learn who they are!"

Streszczenie

Master Mold jest coraz bliżej swojego celu, którym jest jeden z tajemniczej dwunastki mutantów - Cyclops. Uszkodzenia sprawiają, iż skanując otoczenie w jego poszukiwaniu odkrywa, że każdy człowiek posiada uśpiony gen X, stąd też całą populację należy poddać eliminacji. Atakuje więc przejeżdżajacą ciężarówkę.


Tymczasem Scott w ruinach domu walczy z wizjami. Jedynym dowodem na istnienie jego syna jest teraz drewniana grzechotka, którą znalazł. Chwilę później Summers zostaje aresztowany przez policję za zdemolowanie domu. Przy przeszukanie policjanci konfiskują znaleziony wizjer Scotta, lecz na szczęście nie zabierają mu okularów. Znajdują również zdjęcia Maddie i Jean, co przypomina jednemu z nich iż odnaleźli niedawno ciało rudowłosej kobiety.


W bazie X-Factor Skids i Rusty podśmiewają się z Boom Boom, która najwyraźniej zadurzyła się w prowadzącym jej sesje treningowe Bobby'm. Boom Boom żąda od Bobby'ego aby przestał pocieszać Jean i przyszedł na jej trening, jednak wyręcza go Hank, który ma dość rozkapryszonej dziewczyny. Z kolei Skids i Rusty'ego zaczyna już irytować ciągłe powtarzanie o Profesorze X.


Tymczasem na Alasce radiowóz wiozący Scotta zostaje zaatakowany przez Master Molda. Samochód zostaje zgnieciony, jednak Scott i jeden z policjantów atakują robota. Po chwili zamieszania człowiek decyduje się oddać mutantowi wizjer.


W Nowym Jorku do szpitala wdziera się Trish Tilby ze swoją ekipą i usiłuje przprowadzić wywiad z Angelem, który wkrótce stanie w sądzie oskarżony o defraudację i utopienie pieniędzy inwestorów w X-Factor. Jean uszkadza kamerę, a sanitariusz wyrzuca dziennikarzy z pokoju, jednak Warren mdleje uświadamiając sobie iż X-Factor jest już skończone. Na Alasce walka przenosi się na teren rafinerii, gdzie Cyclops i policjant wciągają za sobą Sentinela. Scottowi udaje się przewrócić robota, ten jednak zaczyna się rekonstruować i podnosić. Widząc to Cyclops ogłusza policjanta i przenosi w bezbieczne miejsce, wcześniej mówiąc mu aby odnalazł jego żonę, jeśli tu zginie. Daje się schwytać Master Moldowi, który wykrzykuje iż wypisze krwią imiona dwunastki, której członkowie dopiero odkryją kim są, a Scott nie ma pojęcia o czym robot mówi. Chwilę później Cyclops strzela do jednego ze zbiorników z ropą, co powoduje eksplozję Sentinela. Scotta wśród szczątków robota odnajduje policjant i oznajmia mu iż jeśli chodzi o jego żonę, to musi pokazać mu coś, co mu się nie spodoba.


Tymczasem w Nowym Jorku trwa operacja, podczas której lekarze amputują skrzydła Angela...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.