Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #126

X-Factor #126

X-Factor #126

"The Beast Within"

Postacie
Cytat

Polaris: "Love? Spare me!"

Streszczenie

X-Factor znowu są w komplecie, a skrępowani Havok i Random, który zdążył już dojść do siebie, leżą u ich stóp. Forge ponownie uaktywnia obroże Creeda i Raven, a następnie nakazuje grupie przetrząsnąć kompleks w poszukiwaniu fałszywego McCoya. Polaris nakazuje Shard nie wahać się z użyciem swej mocy, gdyby któryś z dwóch jeńców coś kombinował.


Mystique i Wildchild wędrują tunelami, a Raven zaczyna kpić z Kyle'a. Chwilę później ten ratuje jej życie, gdy zapada się podłoga.


W innym z tuneli Sabretooth i Forge zostają zaatakowani przez metalowe macki. Creed zaczyna je z furią rwać na strzępy i ma za złe Forge'owi że ten odłączył zasilanie urządzeń. Podążają dalej, zaś Indianin zastanawia się nad swoją przyszłością w X-Factor i przyszłością mutantów, zwłaszcza po tym co odkrył na temat rządowego programu Hound. Wiele wskazuje na to, iż Creed jest uśpionym agentem, który, o czym sam nie ma pojęcia, na tajny sygnał zacznie wykonywać zaprogramowane wcześniej instrukcje. Na razie jednak Forge skupia się na teraźniejszości. Są w pobliżu miejsca, gdzie odczyty na skanerach Forge'a wykraczają poza skalę. Creed natychmiast przebija się przez ścianę w stronę ich źródła. Tam widzą uwięzionego w kajdanach Beasta, przez którego ciało przepływa prąd, błagającego o pomoc i uwolnienie z rąk szaleńca. Do dwójki mutantów podkrada się Fatale, lecz Creed szybko ją wyczuwa. Zabójczyni zamierza zaatakować, gdy nagle spada na nią Wildchild i ogłusza ciosem w głowę. Czwórka X-Factor staje przed Beastem, który prosi ich o pomoc.


Na górze wściekła Polaris staje przed Randomem, pomimo ostrzeżeń Shard iż stoi zbyt blisko jeńców. Lorna żąda odpowiedzi od najemnika, czemu ją zdradził i skrzywdził, choć przysięgał że nigdy tego nie uczyni. Random mówi jej, iż Dark Beast jest osobą, którą może nazwać ojcem. Nauczył go jak kontrolować swe umiejętności, a także jak z formy protoplazmy zmienić się w postać ludzką i stać się tym, kim jest teraz. Jednakże bez względu na wszystko co się wydarzyło, musi powiedzieć Lornie jedno: jest w niej zakochany. Lorna prycha, oznajmiając że nigdy nie wybaczy mu tego, co uczynił X-Factor. Wówczas odzywa się posępny Havok, zapytując co z nim.


Na dole Hank McCoy cieszy się jak dziecko z odzyskanej wolności. Huśta się na rurach, zamierzając udać się na Manhattan i dołączyć do X-Men walczących z Onslaughtem. Sabretooth nie zamierza mu jednak pozwolić odejść. Forge uprzedza Creeda, że użyje paralizatora w obroży, obok Victora staje jednak także Wildchild, krzycząc że Sabretooth ma rację i coś jest nie tak.


Havok oznajmia Lornie, że odzyskał już kontrolę nad sobą. Teraz pragnie jedynie udać się do Xaviera, aby ten oczyścił jego mózg usuwająć efekty prania. Lorna uwalnia go i zaczynają się całować, na co nie może patrzeć Random. Wykrzykując, iż Alex ją okłamuje uwalnia się z kajdan niepowstrzymany przez Shard i otwiera ogień do Havoka. Ten atakuje swą mocą, wykrzykując że jest teraz potężniejszy, bowiem jego moce powiększył McCoy. Random zostaje przebity i przerażony widzi, że zaczyna się rozpuszczać. Nie wiedząc co się dzieje ścieka kratką ściekową. Uradowana Lorna podchodzi do Alexa, ten odwraca się do niej ze złym błyskiem w oku. Random miał rację, oznajmia, nie tak łatwo pozbyć się efektu prania mózgu przez McCoya, bowiem najpierw trzeba tego chcieć.


Na dole Forge celuje z pistoletu do Creeda, ten zaś rozbija ścianę obok Beasta. Za ceglanym murem znajduje się pomieszczenie, w którym uwięziony jest drugi Beast. Uwalniając się z kajdan wyskakuje przez dziurę. Forge spogląda na tego, którego uwolniono jako pierwszego i oznajmia Dark Beastowi, że nie oszukał instynktu Sabretootha. Dark Beast usiłuje się tłumaczyć, lecz Hank bierze odwet za długotrwałe uwięzienie. Wreszcie Dark Beast pada po kolejnym ciosie, zaś Hank zapytuje co przegapił.


Wychodząc z budynku X-Factor widzą jak Shard dokonuje reanimacji serca Polaris. Havok zniknął, a Lorna musi jak najszybciej znaleźć się w szpitalu. Forge rozkazuje Fatale zabrać ich do szptala, a jej wątpliwości rozwiewa Dark Beast. Stał się więźniem X-Factor, dokładnie tak jak chciał i teraz zamierza z nimi współpracować, aby jak najbardziej oddalić się od Sinistera.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #126

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.