Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #46

Ultimate X-Men #46

Ultimate X-Men #46

"The Tempest" - part 1

Postacie
Cytat

Emma Frost (do Xaviera): "All you have to do is wake up and start dreaming again."

Streszczenie

Nowy Jork. Na krawędzi dachu jednego z budynków stoi ze łzami w oczach młody mutant Jean-Paul Beaubier. Nagle za jego plecami materializuje się Nightcrawler. Wystraszony widokiem diabłopodobnego X-Mana mężczyzna traci równowagę i zaczyna spadać, lecz zostaje złapany przez nadlatującego Angela, który odstawia go spowrotem na dach. Jean-Paul nazywa niespodziewanych gości dziwadłami i wyjaśnia, że nie miał zamiaru popełnić samobójstwa, jak myśleli, ale chciał jedynie spokojnie przemyśleć parę spraw. Warren oznajmia chłopakowi, iż oboje z Kurtem są mutantami, podobnie zresztą jak on sam. Beaubier nie chce przyjąć tego do wiadomości. Co prawda potrafi poruszać się ze znacznie większą szybkością niż zwykli ludzie, ale fakt, że należy do homo superior to dla niego za dużo. Niedawno przecież zdał sobie sprawę z tego, że jest gejem a oni teraz dodatkowo twierdzą, że jest także mutantem. Worthington proponuje mu wstąpienie do Instytutu Xaviera, zaznaczając, że jest to szkoła utworzona przez i dla ich rodzaju. Jean-Paulowi nie podoba się ten pomysł. Przypomina mu się "specjalna" szkoła średnia dla homoseksualistów, w której niegdyś umieściła go matka. Beaubier zaznacza, że nie ma zamiaru izolować się od reszty społeczeństwa tylko dlatego, że się od niego różni. Kurt próbuje przekonać chłopaka, iż powinien się do nich przyłączyć dla własnego bezpieczeństwa. Ten ironicznie pyta, czy to przypadkiem nie członek ich zespołu został ostatnio zamordowany, a następnie dodaje, że jego ojciec, który jest ambasadorem Kanady w U.S.A., ostrzegał go przed Xavierem. Angel chce wyjaśnić Jean-Paulowi, iż myli się on co do X-Men, ale mężczyzna nie daje mu na to szansy. Korzystając ze swoich zdolności superszybkiego poruszania się Beaubier w kilka chwil znika z oczu dwójki mutantów.


Szkoła Dla Młodych Talentów. W Sali Ćwiczeń Wolverine i Colossus biorą udział w treningu, w trakcie którego z łatwością niszczą mechanicznych przeciwników. Peter stwierdza, że ma dość zabawy z robotami i potrzebuje prawdziwej walki. Proponuje Loganowi, aby zaatakował go swoimi pazurami. Ten waha się, ponieważ uważa, że mógłby zranić kolegę. Rosjanin prowokuje jednak Rosomaka, uderzając go pięścią w twarz i po chwili między X-Manami dochodzi do bójki. Na całe zajście spoglądają z pokoju kontrolnego Profesor X i Emma Frost. Kobieta uważa, że Charles powinien natychmiast przerwać ich potyczkę. On argumentuje, iż w ten właśnie sposób jego studenci radzą sobie ze śmiercią przyjaciela. Emmie nie podoba się również pomysł nadawania uczniom Xaviera pseudonimów określających ich mutacyjne zdolności. Według niej homo superior powinni szukać sposobów na integrację ze zwykłymi ludźmi, a nie dystansować się od nich. Sam Profesor ją niegdyś tego nauczył. Charles wyjaśnia, że jego poglądy nieco się jednak ostatnio rozwinęły. On sam zresztą też. Panna Frost stwierdza, iż przyjęcie przez niego pozy niedojrzałego i bezmyślnego nauczyciela jest z kolei jego własnym sposobem na radzenie sobie ze stratą Beasta. I dopóki Xavier nie dorośnie na nowo, ona nie będzie pomagać mu w prowadzeniu Instytutu. Emma postanawia więc wrócić na kilka tygodni do Chicago. Na zakończenie przypomina Charlesowi, iż obiecał, że nie odepchnie jej po raz kolejny. Ona sama nie ma zresztą zamiaru mu na to pozwolić. Wychodząc z pomieszczenia kobieta radzi Profesorowi, aby obudził się i zaczął śnić ponownie. Nieco później Frost wraz z Alexem opuszczają Szkołę. Emma jest rozczarowana faktem, że nie zdołała przekonać nikogo więcej, aby wyruszył z nią do Chicago. Jednocześnie nie może się już doczekać, gdy przedstawi Summersa swoim małym hellions. Wyjeżdżającej z Instytutu dwójce mutantów przyglądają się Scott i Jean. Dziewczyna pyta Cyclopsa, dlaczego nie pożegnał się z bratem. Ten nie może zrozumieć czemu Alex ich zostawia, skoro został przyjęty przez Profesora i X-Men z otwartymi ramionami. Marvel Girl proponuje mu w celu rozluźnienia małą wycieczkę i po chwili, dzięki mocy Phoenixa, oboje wędrują po astralnym obszarze przedstawiającym dziecięce marzenia Scotta, który jako mały, zafascynowany "Gwiezdnymi Wojnami" chłopiec często uciekał myślami do futurystycznego świata bitew kosmicznych. Cyclops jest zdumiony możliwościami swojej ukochanej, ponieważ miejsce, do którego ich przeniosła, idealnie odwzorowuje jego młodzieńcze fantazje. Dziewczyna chce w ten sposób wyjaśnić Scottowi, że uważa go za doskonałego przywódcę i nie musi się on obwiniać za śmierć Hanka. Summers przerywa jej i oboje oddają się namiętnemu pocałunkowi.


Tymczasem w Instytucie Bobby próbuje nauczyć Rogue jazdy na łyżwach. Dziewczyna jednak co chwilę ląduje na tyłku. Kitty, która właśnie przyszła popływać, ma pretensje do Icemana, ponieważ zamroził on wodę w basenie, tworząc lodowisko. Rozczarowana Shadowcat wraca więc do swojego pokoju, z którego dochodzą dziwne odgłosy. W środku zastaje ona walające się po podłodze ciuchy oraz stłuczoną ramkę przedstawiającą zdjęcie Ororo i Hanka, a także swoją współlokatorkę, która całkowicie zmieniła image. Ubrana w mini-spódniczkę, obcisłą bluzkę oraz z postrzępionymi włosami Storm pyta Kitty, co sądzi o jej nowym wyglądzie.


Wieczór. Jean-Paul spaceruje ulicami Nowego Jorku. Zaczepia go barczysty, napakowany mężczyzna w białym podkoszulku na szelkach i wełnianej czapce, stojący w ciemnym zaułku. Oczy nieznajomego nabierają czerwonego koloru, a na jego czole pojawia się święcący tą samą barwą symbol w kształcie rombu, gdy rozkazuje on Beaubierowi ustawić się pod ścianą. Młody mutant posłusznie wykonuje jego polecenie. Mężczyzna wyciąga pistolet i oddając strzał w kierunku Jean-Paula, przedstawia się jako Mister Sinister...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.