Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #27

Ultimate X-Men #27

Ultimate X-Men #27

"Return of the King" - part 1

Postacie
Cytat

Nick Fury: "Guys are pretty good. huh?"
Wiceprezydent USA: "Oh, sure. Creme de la creme, gen. Fury. The president really hasn't a thing to worry about as long as Magneto attacks us with an army of cardboard cutouts."

Streszczenie

Paryż, Francja. Muzeum Luwr zaatakowane zostaje przez setki rozwścieczonych os, przed którymi próbują ukryć się odwiedzający je miłośnicy sztuki i pracownicy galerii. W rzeczywistości owady są jedynie tworem iluzji Masterminda, który dzięki temu sprytnemu manewrowi umożliwia swoim kolegom z Bractwa bezproblemową kradzież wszystkich obrazów i innych eksponatów. W tej akcji niezwykle pomocny okazuje się być Multiple Man - mutant zdolny wytwarzać własne sobowtóry.

 

Podczas gdy one plądrują Luwr, on ucina sobie pogawędkę z Masterminedem, opowiadając, iż potrafi podzielić swoją świadomość maksymalnie pomiędzy około trzydzieści klonów, ponieważ w przypadku większej ilości jego umysł mógłby nie wytrzymać. Następnie Mastermind wspomina, jak udało mu się uciec sprzed nosa oddziałowi S.H.I.E.L.D. [patrz - Ultimate War #1]. Dokonał tego wytwarzając iluzję, dzięki której żołnierze przekonani byli, iż już go pojmali. Multiple Mana bardzo zaciekawiają mutacyjne umiejętności kolegi i pyta go, czy byłby w stanie zmieniać również wygląd zewnętrzny ludzi. Mężczyzna przytakuje, ma jednak wątpliwości odnośnie etycznych aspektów tego typu działań. Po załadowaniu wszystkich eksponatów do latającego pojazdu Bractwa, mutanci, ponaglani przez Sabretootha, również do niego wsiadają i udają się do swojej nowej siedziby na Kole Podbiegunowym.


Waszyngton. Na trawniku przed Białym Domem generał Fury prezentuje v-ce prezydentowi U.S.A. "nowych" Sentineli. Tym razem nie są to jednak roboty, jak miało to miejsce wcześniej [Ultimate X-Men #1-6], ale uzbrojona w specjalnie przygotowane i wykonane z nieprzewodzącego polimeru pancerze grupa sześćdziesięciu najlepszych agentów S.H.I.E.L.D. Zastępca głowy państwa przysłuchuje się zapewnieniom Szefa Departamentu Obrony, który twierdzi, iż rozprawią się oni z Magneto, kiedy tylko nadarzy się odpowiednia okazja. Nick zapewnia również, że w ciągu kilku dni powinien być gotowy wspomagany satelitarnie wykrywacz mutantów, nad którym od jakiegoś czasu pracują naukowcy ze Stark International. Ma on służyć jednak wyłącznie do lokalizacji i ujęcia terrorystycznych ugrupowań homo superior, a nie mutantów ogólnie. Poszukiwani za jego pomocą mają być również posądzani o współpracę z Mistrzem Magnetyzmu X-Men. Chwilę później Fury oświadcza, że rabunek dzieł sztuki z Luwru jest sześćdziesiątą drugą kradzieżą dokonaną przez Bractwo Złych Mutantów w ciągu ostatnich czterech tygodni.


Dworzec Główny w Glasgow. Opierając się na kulach Moira MacTaggert udaje się do damskiej toalety. Za ścianą jednej z ubikacji znajduje się wejście do kryjówki, w której kobieta przebywa obecnie wraz ze swoimi pacjentami, którymi na codzień się opiekuje. Powracającą właśnie z zakupów panią doktor wita radośnie grupka dzieci-mutantów pytających, czy nie zapomniała o słodyczach. Tymczasem dr Knox, który współpracuje z Moirą, dowiaduje się chwilę później, iż nie udało się jej zdobyć Temazapanu - leku niezmiernie potrzebnego wielu ich pacjentom. Była żona Xaviera nie ma jednak zamiaru się poddawać i zapewnia swojego przyjaciela, że w dalszym ciągu będzie opiekować się chorymi i niezdolnymi do samodzielnego życia homo superior, pomimo wyjątkowo trudnych warunków, w jakich obecnie się znajdują. Po chwili do dr MacTaggert telefonuje Kurt Wagner, tłumacząc, że otrzymał niegdyś ten numer od Profesora X, z którym bezskutecznie próbuje się teraz skontaktować. Nightcrawler ucieka właśnie krętymi górskimi drogami żółtym BMW przed ścigającymi go oficerami niemieckiej policji, którzy chcą zadać mu parę pytań w związku z jego powiązaniami z X-Men. Moira informuje Kurta, że ona również od kilku już dni nie ma z Charlesem żadnego kontaktu a jedyną informacją, jaką może podzielić się z Wagnerem jest wiadomość o śmierci Cyclopsa [patrz - Ultimate War #2]. W pewnym momencie na drodze rozpędzonego samochodu prowadzonego przez Nightcrawlera pojawia się blokada złożona z kilku policyjnych radiowozów. Niemieccy funkcjonariusze przystępują do ostrzelania nadjeżdżającego pojazdu, kiedy ku ich zaskoczeniu znika on pozostawiając jedynie smugę dymu. To Kurt, korzystając ze swoich mutacyjnych umiejętności, zdołał teleportować się wraz z samochodem w bezpieczne miejsce, z dala od ścigających go policjantów. Teraz w spokoju kontynuuje swą podróż i informuje Moirę, że za ok. 2 dni powinien dotrzeć do kryjówki, w której ona obecnie przebywa.


Cytadela Mistrza Magnetyzmu na Kole Podbiegunowym. Mutant Forge, zdolny zaprojektować i zbudować praktycznie każde urządzenie jakie sobie wymyśli, pracuje właśnie nad tajną bronią, która ma posłużyć Bractwu w ich krucjacie przeciwko ludzkości. Jest to rodzaj komory, po wejściu do której moce Magneto zostaną zwiększone pięćdziesięciokrotnie. Tymczasem Sabretooth kontaktuje się z Blobem przebywającym w Iraku, gdzie udał się on w celu odnalezienia i zwerbowania do grupy piątki dzieci-mutantów. Creedowi nie podoba się, że Bractwo zajmuje się kradzieżami dzieł sztuki, podczas gdy rząd amerykański dopuszcza się ścigania i zamykania mutantów w Zatoce Guantanamo. Blob wyjaśnia mu, że Magnus, pomimo swojej niechęci do rasy ludzkiej, docenia bezcenne malowidła i inne dobra, jakie utalentowani homo sapiens wykonali w ciągu pięciu tysięcy lat swojej egzystencji. Między innymi pod wpływem zauroczenia pewnym obrazem Magritte'a wybudował na wzór przedstawionego na nim obiektu obecną fortecę. Nowa cytadela mieści się bowiem na olbrzymiej skale lewitującej nad wodami bieguna. Chwilę później, w rozmowie z innym mutantem, Sabretooth ze zdziwieniem stwierdza, że dziewczyna, z którą spotyka się od niedawna Multiple Man jest łudząco podobna do Gwyneth Partlow.


Orbita okołoziemska. Prom kosmiczny Valiant. Dwójka astronautów pracuje właśnie nad uruchomieniem satelity, który będzie w stanie zlokalizować każdego mutanta na Ziemi. W pewnej chwili oczom przerażonych mężczyzn ukazuje się Magneto informując, że nie muszą się go obawiać, ponieważ przybył jedynie w celu zniszczenia budowanego przez nich "wykrywacza" homo superior. Następnie Lensherr wprowadza swój plan w czyn, niszcząc elementy konstrukcji i wyłączając całą elektronikę, co uniemożliwia jednocześnie astronautom powrót promem na Ziemię. Mistrz Magnetyzmu nie przejmuje się jednak ich losem i odlatując stwierdza, że ma do załatwienia bardzo ważną sprawę...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.