Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #45

Ultimate X-Men #45

Ultimate X-Men #45

"New Mutants" - part 6

Postacie
Cytat

Cyclops: "What do we do next?"
Profesor X: "I don't know."

Streszczenie

Przywalony tonami gruzu Beast leży nieruchomo, nie dając znaku życia. W jego kierunku nadlatuje przerażona Ororo, która zaczyna tulić swego ukochanego. Jean oznajmia jednak koleżance, że Hank jest martwy. Dziewczyna zalewa się łzami, a następnie wzbija się w powietrze, przywołuje czarne, burzowe chmury i z wściekłością ciska błyskawicami w jednego z Sentineli. Mimo że robot szybko zostaje wyłączony z walki, Storm nie przestaje wyładowywać na nim swej złości. Dopiero Profesor X uspokaja Ororo, telepatycznie zmuszając ją do zaśnięcia. W tym samym czasie reszta zespołu próbuje bezskutecznie powstrzymać drugiego androida. Kitty wpada na pomysł użycia jej zdolności fazowania przez przedmioty i prosi Kurta, aby przeteleportował ją ponad głowę Sentinela. Po chwili nastolatka znajduje się w jej wnętrzu, a przechodząc przez elektroniczne elementy powoduje ich zwarcie i tym samym unieszkodliwia robota. Kilkunastometrowy gigant zaczyna przewracać się na ziemię dokładnie w miejscu, w którym stoi mała dziewczynka, jednak Colossus w porę chwyta androida i ratuje dziecko przed niechybną śmiercią. Xavier kontaktuje się telepatycznie ze stojącą nad martwym ciałem McCoya Emmą i oznajmia jej, że samo nauczanie to za mało a ludzie nie są jeszcze gotowi bezkonfliktową koegzystencję z mutantami. Wydarzenia, jakie miały przed chwilą miejsce, dobitnie o tym świadczą.


Tymczasem w kierunku Waszyngtonu zbliżają się wojskowe śmigłowce z generałem Fury i żołnierzami S.H.I.E.L.D. na pokładzie. Nick łączy się przez interkom z Xi'an Coy Mahn, która okazuje się być jego tajną agentką o pseudonimie Karma. Po przybyciu na miejsce Fury zastaje dwa zniszczone Sentinele i ani śladu po X-Men, Emmie Frost oraz jej studentach. Chwilę później w rozmowie telefonicznej z prezydentem, którego agenci ochrony zdołali ukryć w bezpiecznym miejscu podczas ataku robotów, Nicholas prosi głowę państwa o zezwolenie na doprowadzenie odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację przed oblicze sprawiedliwości. Jedynie trzy osoby miały bowiem dostęp do programu Sentineli, z czego jedna już nie żyje, nie będzie więc problemu z namierzeniem winnych.


Nieco później, w pokoju konferencyjnym w Białym Domu, admirał Stryker, w rozmowie z Sekretarzem Obrony U.S.A. oświadcza, iż swoimi działaniami wypowiedzieli właśnie wojnę mutantom. Uważa on jednak, że nie mieli wyboru, skoro Xavier manipulował poczynaniami prezydenta. Pozostaje im teraz przyznać się publicznie do zorganizowania ataku Sentineli oraz wyjaśnić, dlaczego do niego doszło. Amerykanie muszą dowiedzieć się, iż głowa ich państwa stała się ofiarę machinacji homo superior. Sekretarz Obrony, którego oczy świecą dziwnym, czerwonym światłem, stwierdza wówczas, że udało im się dokonać tego, czego wielu innych nie było w stanie - praktycznie całkowicie zniszczyli stosunki między ludźmi a mutantami. Generał zauważa w tym momencie, że jego rozmówca wygląda i zachowuje się dość dziwnie. Ten odpowiada, że tak naprawdę jest agentką S.H.I.E.L.D o pseudonimie Karma, która czasowo przejęła kontrolę nad ciałem i umysłem Sekretarza. Wówczas z pokojem konferencyjnym łączy się Nick Fury, informując Strykera, iż został on oskarżony o spisek przeciwko prezydentowi. Generał woli jednak umrzeć, niż zostać pojmany, dlatego przykłada sobie broń do skroni, lecz Karma, już w swoim własnym ciele, zapobiega samobójczej próbie i obezwładnia mężczyznę.


Posiadłość Xaviera. Zgromadzeni wokół trumny Hanka McCoya X-Men, gen. Fury oraz Wanda i Pietro Maximoff słuchają w milczeniu przemowy kapłana. Zrozpaczona Ororo nie może powstrzymać łez, gdy ciało jej ukochanego zostaje opuszczone do głębokiego dołu. O zachodzie słońca Scott i Logan przysypują ziemią trumnę, w której spoczywa ich przyjaciel. Wieczorem mieszkańcy Instytutu oglądają w telewizji relację z wydarzeń w Waszyngtonie. Charles składa Emmie, Dazzler i Alexowi propozycję pozostania w Instytucie tak długo, jak tylko mają ochotę. Tym bardziej, że po tym, co miało miejsce w stolicy, społeczeństwo i media będą raczej wrogo do nich nastawieni. Panna Frost czuje się zagubiona w obecnej sytuacji. Ten świat pełen przemocy przytłacza ją. Xavier, zwracając się do niej telepatycznie, prosi, aby nie obwiniała się za śmierć Beasta. Następnie dodaje on, że chciałby, aby jego Instytut był szkołą idei i to nie tylko jego własnych, ale wszystkich idei. Profesor X wyznaje również Emmie, iż ze wszystkich rzeczy, jakich żałuje, pierwszą jest fakt, że kiedyś ją odtrącił. Na zakończenie Charles przemawia do wszystkich zgromadzonych wokół niego studentów. Cytuje on słowa pewnego człowieka, który powiedział niegdyś, że są tylko dwa pytania, jakie można sobie zadać, a które znaczą cokolwiek. Pierwsze brzmi "Dlaczego Bóg stworzył świat?", a drugie "Co teraz zrobię?". Na pytanie Scotta co teraz zrobią X-Men, Xavier nie potrafi jednak odpowiedzieć.

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.