Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #28

Ultimate X-Men #28

Ultimate X-Men #28

"Return of the King" - part 2

Postacie
Cytat

Iceman: "How's it going down (...), by the way? You find that little jump-jet thing these creeps were supposed to be heading for?"
Wolverine: "Well, let's just say I hope their pilot here's got a secret mutant power for reassembling faces, Iceman."

Streszczenie

Centrum Chicago. Potężna eksplozja wstrząsa kilkoma drapaczami chmur, podczas gdy czwórka odpowiedzialnych za zamach członków Bractwa Złych Mutantów oddala się pospiesznie samochodem z miejsca zdarzenia. Na drodze rozpędzonego pojazdu pojawia się niespodziewanie Colossus w swej opancerzonej formie, w którego limuzyna uderza z pełną mocą powodując, iż dwójka siedzących na przednich siedzeniach homo superior wylatuje przez szybę prosto na ulicę. Pozostali w samochodzie mutanci próbują się jak najszybciej z niego wydostać, lecz ze zdziwieniem stwierdzają, że znajduje się on teraz na samym szczycie wysokiego lodowego filaru, wytworzonego przez Icemana. Wolverine natomiast informuje swoich kolegów, iż właśnie rozprawił się z pilotem pojazdu, którym owa grupka członków Bractwa przybyła do Chicago. Tymczasem wysoko wśród chmur Storm koncentruje się na wytworzeniu nad zniszczonymi budynkami potężnej ulewy będącej w stanie ugasić pożar. Dziewczyna zastanawia się jednocześnie, czy X-Men zdołają wreszcie przekonać do siebie ludzi i nie będą musieli się więcej przed nimi ukrywać. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy i przypadkowi przechodnie nie mogą uwierzyć, że ogień zostaje tak szybko stłumiony. Peter stwierdza, że X-Men właśnie uczynili swój pierwszy krok na drodze do "odkupienia".


Miasteczko Stamford w stanie Conneticut. Typowa amerykańska rodzina ogląda właśnie w telewizji najświeższe wiadomości traktujące o wydarzeniach w Chicago. Reporter podaje, że zamach bombowy został przeprowadzony najprawdopodobniej przez połączone siły Bractwa i X-Men, którzy dokonali tego w odwecie za niedawne pojmanie Charlesa Xaviera przez The Ultimates (patrz - Ultimate War #4). Natomiast inne źródła donoszą, że studenci Profesora X schwytali wspólników Magneto, ale jedynie po to, aby zyskać przychylność ludzi i samemu nie zostać uwięzionym. Tymczasem generał Fury po raz kolejny zapewnia opinię publiczną, że nie spocznie tak długo, jak zarówno członkowie X-Men jak i Bractwa Złych Mutantów nie dołączą do Xaviera. Wrogi stosunek do homo superior wykazuje również owa, mieszkająca w małym domku rodzina, która nie ma pojęcia, że od kilku już dni pod ich dachem ukrywają się uczniowie Profesora X. Dzięki telepatycznym zdolnościom Jean Grey obecność X-Men zostaje wymazana z umysłów pozostałych domowników. Kitty zastanawia się, co jeszcze powinni zrobić, aby rasa ludzka uwierzyła w ich zapewnienia odnośnie tego, po czyjej są stronie. Beast uważa, że jedyny sposób to dorwać wreszcie samego Mistrza Magnetyzmu. Dziewczyna nie jest także przekonana co do ich obecnego schronienia i wolałaby przebywać w jakiejś przyzwoitej kryjówce, np. w Harlemie wśród dawnych przyjaciół Ororo. Henry wyjaśnia jednak koleżance, że rodzina i znajomi to pierwsze miejsca, w których będą poszukiwani przez oddziały agentów S.H.I.E.L.D., dlatego muszą tymczasowo pozostać w Stamford. Chwilę później panna Pryde zauważa, iż Jean nie czuje się najlepiej i cicho popłakuje w kącie. Marvel Girl zwierza się przyjaciołom, iż jej stan ma związek z niedawną sprawą Phoenixa (Ultimate X-Men #25). Dziewczyna czuje, że ta istota nie opuściła jej ciała, tylko tkwi gdzieś głęboko w środku a dodatkowo oznajmia jej o rzeczach, o których panna Grey wolałaby nie wiedzieć, jak np. co stało się pomiędzy Scottem i Loganem podczas misji w Savage Land (Ultimate X-Men #24). Następnie Jean pyta Kitty czy sądzi, że to możliwe, aby Wolverine mógł zostawić Cyclopsa na pewną śmierć.


Obóz X-Factor, Kuba. Generał Fury odwiedza przetrzymywanego w celi i podłączonego do urządzenia blokującego telepatyczne moce Profesora X, proponując mu rozmowę na temat Magneto. Charles nie ma ochoty na konwersację wiedząc, że sprowadzi się ona jedynie do przesłuchania i próby wyciągnięcia z niego informacji o miejscu pobytu jego studentów i Lensherra. Nick proponuje mu postawić się w sytuacji całej ludzkości, która najpierw otrzymała zapewnienie o pozbyciu się zagrożenia ze strony Magnusa, a następnie doświadczyła jego powrotu, który tysiące Amerykanów przypłaciło życiem. Szef Departamentu Obrony sugeruje, iż Xavier współpracuje z Magneto od samego początku, czemu profesor kategorycznie zaprzecza i wyjaśnia, że próbował jedynie zresocjalizować swojego dawnego przyjaciela, zamiast oddać go w ręce S.H.I.E.L.D., ponieważ oznaczałoby to dla Erica pewną śmierć. Fury jest przekonany, że Charles wie gdzie ukrywają się X-Men oraz gdzie znajduje się baza Magneto, ale nic nie jest w stanie z niego wyciągnąć. Wówczas do celi zostaje wprowadzony Nightcrawler, pojmany przez S.H.I.E.L.D kilka dni temu w jednej z kryjówek Profesora X. Nick ma nadzieję, że może Wagner naprowadzi ich na jakiś ślad, a następnie po raz kolejny zwraca się do Xaviera, zapewniając, że jeśli wskaże miejsce pobytu swoich studentów to nie stanie im się żadna krzywda. Charles odmawia także tym razem, stwierdzając, iż nie zdradzi własnych uczniów. "Oni są jedyną nadzieją jaka pozostała naszemu gatunkowi." - dodaje.


Następnego ranka cała siódemka X-Men przesiaduje w kuchni swojego tymczasowego domu-bazy w Stamford. Wolverine opowiada pozostałym jak podczas misji w Chicago rozprawił się z grupą pięćdziesięciu żołnierzy, którzy chcieli go pojmać. Hank zarzuca koledze, że gdy cały zespół próbuje udowodnić światu po czyjej są stronie, on urządza sobie krwawą jatkę i tym samym niweczy ich wysiłki. Jean dołącza się do oskarżeń pod adresem Logana, stwierdzając, że jeśli wpuściło się dzikie zwierzę do domu, to należy liczyć się z faktem, że ktoś zostanie przez nie podrapany. Wolverine uważa, że jej domysły dotyczące śmierci Scotta nie mają racji bytu, na co dziewczyna odpowiada, iż moc Phoenix, która w niej egzystuje, pozwala jej zajrzeć wgłąb jego umysłu, co jest niemożliwe dla zwykłego telepaty. Marvel Girl wie, że to lata upokarzania i okrucieństwa względem Logana zrobiły z niego człowieka, jakim jest obecnie, więc nic dziwnego, iż nawet sprawy sercowe załatwia używając przemocy. Po chwili niespodziewanie dla wszystkich pośrodku kuchni pojawia się holograficzna projekcja Magneto. Na pytanie Beasta w jaki sposób zdołał odnaleźć ich kryjówkę Lensherr odpowiada, że posiada w swoich szeregach mutanta-geniusza zwanego Forge, który skonstruował urządzenie mogące ich zlokalizować. Magnus wyjaśnia, iż przybył aby złożyć X-Men propozycję, jaką chwilę wcześniej usłyszeli Quicksilver i Scarlet Witch, propozycję przejścia na jego stronę. Eric próbuje im uświadomić, że są jedynie grupką mutantów-wyrzutków próbujących bronić świata, który boi się ich i nienawidzi. Już wkrótce Mistrz Magnetyzmu ma zamiar przystąpić do głównego planu potyczki z homo sapiens, jakim jest użycie budowanej przez Forge'a broni, dlatego pozostawia studentom Xaviera jedynie tydzień na przemyślenie swojej oferty...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.