Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #23

Ultimate X-Men #23

Ultimate X-Men #23

"Hellfire and Brimstone" - part 3

Postacie
Cytat

Cyclops: "You ever think about this place, Wolverine? I dream about it all the time: the architecture, the sci-fi tech, the girls singing ballads in that weird mutant language..."
Wolverine: "Summers, would you do me a favor? Would you stop trying to find something we got in common, 'coz I ain't ever gonna like you, bub."

Streszczenie

Od czasu zerwania ze Storm Beast jest w bardzo kiepskim nastroju i większość czasu spędza samotnie przed komputerem. Właśnie podczas ślęczenia przy monitorze zastaje go Kitty, która proponuje mu wspólny trening w Sali Ćwiczeń. Hank obiecuje, że za chwilę do niej dołączy, jednak w rzeczywistości nie mam na to ochoty, ponieważ właśnie prowadzi interesującą rozmowę przez Internet z osobą podającą się za młodą mutantkę o imieniu Naomi. Henry utrzymuje z nią kontakt już od dłuższego czasu i wiele obiecuje sobie po tej nowozawartej znajomości. Proponuje jej nawet spotkanie w cztery oczy, jednak Naomi oświadcza, iż nie jest jeszcze na to gotowa. Beast nie ma pojęcia, że po drugiej stronie komputera nie znajduje się jego wymarzona piękność, tylko Blob, który doskonale się bawi wprowadzając Hanka w błąd i strojąc sobie z niego żarty. Tymczasem Prosimian w dalszym ciągu wykazuje swoje niezadowolenie z faktu, iż głównym celem Bractwa jest obecnie rozbrajanie militarnych potęg świata z ich arsenału nuklearnego. Według niego nie jest to zajęcie odpowiednie dla grupy mutantów-terrorystów.


Przebywająca w Instytucie Jean utrzymuje mentalny kontakt z udającym się do Savage Land Scottem. Dzięki jej telepatii oboje czują się, jakby siedzieli razem w parku i spoglądali na zachód słońca. Panna Grey jest przerażona powracającymi ostatnio nagminnie wizjami i towarzyszącymi im atakami bólu. Summers próbuje się dowiedzieć z czym tak naprawdę zmaga się jego dziewczyna. Jean wyjaśnia mu, że kosmiczna istota, nazywająca siebie Phoenix, wybrała ją za pośrednika, za pomocą którego będzie mogła dostać się do ich rzeczywistości. Celem tej wielowymiarowej jednostki jest unicestwienie ich świata, tak jak to zrobiła już z wieloma innymi. Chwilę później dziewczyna wyznaje Scottowi miłość i oznajmia, że ostatnie kilka miesięcy spędzone u jego boku były najwspanialszym okresem w jej życiu.


Tymczasem Beast wciąż prowadzi swoją internetową konwersację z "Naomi". Bardzo już zaangażowany w tę znajomość opowiada "jej" sporo o X-Men, wspominając między innymi, że Szkoła jest sponsorowana przez grupę biznesmenów zwaną Hellfire Club, którzy wolą jednak pozostać anonimowi dla dobra własnych interesów. Jeden z ich przedstawicieli właśnie odwiedził Instytut, aby dowiedzieć się, jak dużą sumę pieniędzy potrzebują na skuteczną walkę z prawnikami wynajętymi przez Drake'ów. Zajadający się dziesiątkami hamburgerów Blob sugeruje Hankowi, że być może to Profesor X mentalnie kontroluje umysły członków Hellfire Club, jednak McCoy ufa Charlesowi i jest pewien, że nie byłby on zdolny do czegoś takiego.


Long Island. Przed domem Drake'ów Senator Turk oświadcza zgromadzonym dziennikarzom, że będzie reprezentował Bobby'ego i jego rodziców podczas procesu, w którym będą się domagać od Xaviera stu milionów dolarów odszkodowania za obrażenia, jakich chłopak doznał podczas jednej z misji, w której uczestniczył wraz z X-Men. Turk informuje również, że następnego dnia sam Robert wypowie się oficjalnie w sądzie na temat całej sprawy. Tymczasem przebywający w domu Bobby w rozmowie ze swoimi rodzicami stanowczo odmawia oczernienia profesora i oświadczenia, że Xavier zrobił wszystkim członkom X-Men "pranie mózgu", aby dla niego pracowali. Chłopak uważa, że tak naprawdę cała jego sprawa w ogóle Turka nie obchodzi, a jedynie zwietrzył on szansę, aby raz na zawsze zamknąć Instytut i pozbyć się Profesora X. Państwo Drake starają się przekonać syna do zmiany zdania argumentując, iż to właśnie senator opłacił jego niezwykle kosztowe leczenie i rehabilitację, na co ich samych nigdy nie byłoby stać. Ojciec wyjaśnia Robertowi, że dzięki pieniądzom, które mogą otrzymać wygrywając proces, byliby w stanie rozpocząć całkiem nowe życie. W przeciwnym wypadku już niedługo wylądują na ulicy, ponieważ odwrócili się od nich wszyscy przyjaciele a sam pan Drake został ostatnio zwolniony z pracy. Wszystko to z powodu przynależności Bobby'ego do X-Men.


Szkoła Dla Młodych Talentów. Henry po raz kolejny kontaktuje się z "Naomi". Zwierza się "jej", że do nikogo nie czuł jeszcze czegoś podobnego jak obecnie do "niej". Nie może też zrozumieć, jak to możliwe, iż kiedyś tak wiele łączyło go z Ororo. Na pytanie swojej internetowej wybranki, czy nigdy nie myślał o przejściu na "złą stronę" Beast odpowiada, że nie, ponieważ głęboko wierzy w poglądy o pokojowej koegzystencji ludzi i mutantów, jakie reprezentuje Profesor X. Blob nadal drąży temat pisząc, że nie rozumie jak w takim razie Xavier mógł zamordować Magneto i to w dodatku na oczach tysięcy Amerykanów. Henry, przekonany, że może zaufać "swojej ukochanej", wyjawia "jej", że Mistrz Magnetyzmu żyje...


Tymczasem Blackbird z Cyclopsem i Wolverinem na pokładzie dociera do Savage Land. Scott nie jest zadowolony z faktu, że Logan towarzyszy mu podczas tego zadania, jednak profesor Xavier uznał, iż będzie to najlepszy sposób na rozwiązanie istniejącego pomiędzy nimi konfliktu. Obaj udają się na poszukiwanie stacjonujących tu od kilku miesięcy amerykańskich żołnierzy, choć Wolverine jest przekonany, że wszyscy już nie żyją. Przedzierając się przez dżunglę natrafiają na potężnego T-Rexa, który na szczęście ich nie zauważa. Oni natomiast zauważają Kitty, która ukryła się w samolocie i razem z nimi przyleciała do Savage Land. Cyclops stanowczym tonem nakazuje dziewczynie wrócić do Blackbirda i pozostać tam do momentu zakończenia misji. Panna Pryde próbuje się wykręcić, ponieważ bardzo jej zależy, aby przeżyć jakąś ciekawą przygodę, jednak Logan również podziela zdanie Summersa a Kitty zna już Wolverine'a na tyle, iż wie że z nim nie ma dyskusji.


Kwatera Bractwa. Blob jest zaskoczony tym, czego właśnie dowiedział się od Beasta. Na pytanie jak to możliwe, że Magneto żyje skoro wszyscy widzieli jego śmierć spowodowaną przez potężny wybuch, Hank odpowiada, iż była to zbiorowa halucynacja. Mistrz Magnetyzmu został następnie poddany "praniu mózgu" przez Profesora X. Uzyskał całkiem nową tożsamość i raz w tygodniu grywa z Xavierem w szachy. Konwersacji "Naomi" z McCoyem przyglądają się od jakiegoś czasu inni mutanci z Prosimianem na czele, który sugeruje Blobowi, aby zaaranżował on jak najszybsze spotkanie z Beastem. Henry zgadza się bardzo chętnie...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.