Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #36

Ultimate X-Men #36

Ultimate X-Men #36

"Blockbuster" - part 3

Postacie
Cytat

Daredevil: "You smell like a wet dog. (...)"
Wolverine: "You smell like an old book."

Streszczenie

Niesiony pędem rakietowego pocisku Wolverine przebija się przez ścianę pobliskiego budynku, wpadając tym samym do opuszczonego magazynu, po czym zatrzymuje swój lot uderzając w stalowy filar. Po chwili rakieta wybucha, Loganowi jednak udaje się w ostatnim momencie wyskoczyć z budynku, którym wstrząsa potężna eksplozja.


Tymczasem leżący na dachu niedalekiej kamienicy Spider-Man wyczuwa za pomocą pajęczego zmysłu niebezpieczeństwo, które grozi mu ze strony zbliżających się w jego kierunku dwóch śmigłowców. Napastnicy otwierają ogień i chłopak musi ratować się ucieczką. Za pomocą pajęczyny uczepia się on jednego z helikopterów i balansuje w powietrzu ciągnięty przez maszynę, jednak po chwili śmigła drugiej z nich przerywają sieć Parkera, który wpada przez zamknięte okno do mieszkania młodej kobiety. Wyglądając przez stłuczoną szybę na zewnątrz Peter zauważa odlatujące w dal śmigłowce, a następnie jego uwagę przykuwają kłęby dymu wydostające się z magazynu, do którego wpadł Logan. Spider-Man bez chwili namysłu rzuca się na pomoc swojemu towarzyszowi, próbując dostać się do wewnątrz przez olbrzymią dziurę powstałą w elewacji budynku. Drogę do środka zastępuje jednak bohaterowi ściana ognia i chłopak zmuszony zostaje do odwrotu, stwierdzając jednocześnie, że nawet jak na niego był to niewiarygodnie głupi pomysł. Następnie Parker przez chwilę kręci się na pajęczynie po opustoszałej okolicy, próbując odnaleźć Wolverine'a.


Logan tymczasem czai się w mrocznym zaułku, pragnąc pozostać niezauważonym, ponieważ nie chce on narażać chłopaka na dalsze niebezpieczeństwo.


Nieco później, nocą. Siedzący w ciemnej uliczce Wolverine przywołuje w pamięci obraz blondynki, którą spotkał w przydrożnym barze kilka dni wcześniej [Ultimate X-Men #34]. Jednocześnie czynnik samogojący mutanta doprowadza do wyleczenia jego poparzeń. Logana zaczepia trójka pijanych wyrostków, lecz wystarcza wysunięcie pazurów z lewej dłoni, aby odważni chwilę wcześniej młodzieńcy uciekli w popłochu. Wolverine wyczuwa obecność jeszcze jednej osoby i w tym momencie z cienia wyłania się zamaskowany mężczyzna w czerwonym kostiumie. Logan próbuje dowiedzieć się z kim ma do czynienia. Nieznajomy oznajmia, że jest na własnym terenie, zwanym Kuchnią Piekieł, więc to on będzie zadawał pytania. Były X-Man nie szuka kłopotów i wyjaśnia, iż jest mutantem ściganym przez nieokreśloną militarną jednostkę. Jego rozmówcę nurtuje fakt, że owi napastnicy używają ostrej amunicji na ulicach miasta, stanowiąc tym samym poważne zagrożenie dla niewinnych ludzi. Na koniec nieznajomy dodaje, że prześladowcy Wolverine'a są bardzo blisko, po czym znika niepostrzeżenie w ciemnościach.


Tym razem Logan nie zamierza dłużej uciekać przed swoimi oprawcami. Wychodzi odważnie na ulicę a chwilę później kilka furgonetek hamuje z piskiem opon tuż przed jego nosem. Oczom mutanta ukazuje się grupa uzbrojonych w karabiny maszynowe mężczyzn, którym przewodzi znajoma Wolverine'owi blondynka. Dziewczyna zwraca się do X-Mana per Logan, pytając kpiąco czy naprawdę ma tak na imię, czy może został przez kogoś nazwany, tak jak nadaje się imię wyliniałemu, głupiemu psu. Rozwścieczony tymi słowami Wolverine momentalnie rzuca się do ataku na napastników. Pazury mutanta nie robią jednak żadnej krzywdy mężczyznom, którzy noszą specjalnie przygotowane uniformy, chroniące ich ciała przed adamantowymi szponami przeciwnika. W odpowiedzi na pytanie kim są, Tara po raz kolejny nazywa Logana psem i bez ostrzeżenia oddaje strzał z pistoletu prosto w jego głowę. Pocisk wbija się w czoło X-Mana, który momentalnie pada na ziemię. Nie traci jednak przytomności. Tara wyjaśnia, że użyła kuli wykonanej z adamantium, aby sprawdzić, czy zdoła ona przebić się przez pokrytą tym samym metalem czaszkę Wolverine'a. Okazuje się, że nie jest to możliwe, więc dziewczyna ze złością oddaje jeszcze kilka strzałów w jego twarz. Stojąc nad swoim przeciwnikiem młoda kobieta zaczyna wykrzykiwać, że nie ma znaczenia fakt, iż Logan nie ma pojęcia kim są, ponieważ w przeciwieństwie do niego nie zależy im na rozgłosie i na popularności. Następnie Tara przykłada lufę pistoletu do skroni mutanta i przypomina mu o wszystkich okropnościach, jakich dokonał w swoim życiu, o ludziach, których zamordował nie znając nawet ich imion. W momencie gdy dziewczyna odbezpiecza własną broń, aby oddać ostateczny strzał, zostaje ona uderzona w twarz lecącą w jej kierunku pałką, która po chwili wraca do swojego właściciela. Na dachu jednej z furgonetek stoi mężczyzna w krwistoczerwonym kostiumie, który nakazuje oddziałowi Tary wynosić się z jego Kuchni. Ten człowiek to Daredevil...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.