Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #38

Ultimate X-Men #38

Ultimate X-Men #38

"Blockbuster" - part 5

Postacie
Cytat

pilot śmigłowca: "All that baby mutant filth can fry (...)"
Marvel Girl (tuż przed spaleniem helikoptera): "Baby mutant filth? It's the fact that you use words like 'filth' that really gets me. It's your choice of words."

Streszczenie

Znajdujący się w szklanym, wypełnionym zieloną cieczą pojemniku Logan odzyskuje świadomość, po czym momentalnie wynurza się z niego ze wściekłym okrzykiem na ustach. Do ciała Wolverine'a podłączone są dziesiątki różnorakich przewodów i rurek, a z jego dłoni sterczą wysunięte adamantowe ostrza, po których spływa krew mutanta. Wśród otaczającej go grupy osób Logan rozpoznaje Profesora X. Charles przeprasza za wtargnięcie do jego umysłu, wyjaśniając, że był zmuszony to zrobić, aby pomóc mu dojść do siebie po ostatnich przeżyciach [Ultimate'y #34 - 37]. Mentor X-Men oznajmia, iż obaj znajdują się we wspomnieniach Wolverine'a dotyczących programu Weapon X a dokładniej w momencie, w którym obudził się on ze wzmocnionym adamantium szkieletem i pazurami wysuwającymi się z jego dłoni. Kilka ostatnich dni Xavier spędził sondując umysł Logana i wędrując po jego wspomnieniach w celu odnalezienia w nich tajemniczej kobiety, która dowodzi oddziałem polującym na niego ostatnimi czasy. Przyglądając się uważnie grupce otaczających go żołnierzy Wolverine dostrzega człowieka odpowiedzialnego za utworzenie projektu Weapon X - Johna Wraitha - a także właśnie swoją prześladowczynię. Na widok blondynki momentalnie powracają bolesne wspomnienia ostatnich dni i Logan budzi się w ciemnym pokoju otoczony dziesiątką ekranów monitorujących jego stan zdrowia. U jego boku na wózku inwalidzkim siedzi Profesor X, który spędził przy nim ostatnie 12 godzin, ale cel "wędrówek" po umyśle Rosomaka został w końcu osiągnięty. Xavier wyjaśnia, że prześladowcy Wolverine'a są byłymi żołnierzami pracującymi dla Weapon X, którzy zostali odwołani ze służby po zamknięciu programu. Szkoleni jedynie do walki z Loganem zostali nagle pozbawieni zajęcia i tym samym celu w życiu, gdy rząd zmienił swoje nastawienie w stosunku do mutantów. Dlatego postanowili wyładować swoją wściekłość i agresję na Rosomaku i zaczęli na niego polować. Zmieniając temat Charles pyta Logana dlaczego wciąż odizolowuje się od grupy, skoro wszystkie jego grzechy zostały wybaczone i zapomniane. Wolverine stwierdza, że wcale tak nie jest. On doskonale zdaje sobie sprawę, że jego dawni koledzy z zespołu nadal nienawidzą go za próbę pozbycia się Cyclopsa. Xavier tłumaczy, iż większość z nich to jeszcze młodzi ludzie, którzy potrzebują czasu na zrozumienie pewnych spraw, a sam Logan będzie musiał mocno się starać, aby odzyskać ich zaufanie i szacunek, co nie uda mu się z pewnością, jeśli będzie od nich uciekał. Na zakończenie Profesor X oznajmia Rosomakowi, iż Instytut zawsze będzie jego domem a następnie proponuje mu, aby udał się coś zjeść.


Chwilę później Charles kontaktuje się z Nickiem Fury i informuje go o grupie wojskowych polujących na Wolverine'a. Mentor X-Men prosi generała o możliwie jak najszybsze zlikwidowanie zaistniałego problemu, ponieważ obawia się ataku na swój Instytut. W takim przypadku X-Men musieliby sami stawić czoła żołnierzom Weapon X, czemu zdecydowanie sprzeciwia się Nick, gdyż obecnie studenci Xaviera są oficjalnie postrzegani jako jednostka pokojowa a nie militarna. Szef Departamentu Obrony obiecuje osobiście zająć się całą sprawą jak i również dowiedzieć się, czy polowanie na Logana jest odosobnionym przypadkiem, czy też szykowana jest może jakaś szeroko zakrojona akcja skierowana przeciwko mutantom. Na zakończenie Profesor X oznajmia, iż nie ręczy za Wolverine'a jeśli dojdzie do ponownego ataku. Fury odpowiada, że jeśli Xavier nie potrafi kontrolować Rosomaka, to on sam będzie musiał się tym zająć.


Tymczasem Logan wchodzi do jadalni, w której reszta zespołu właśnie spożywa posiłek. Większość X-Men patrzy na niego ze zdumieniem i obawą, podczas gdy w oczach Jean dostrzec można jedynie złość. Po chwili Wolverine siedzi już samotnie z puszką piwa i kanapką na murku okalającym Szkołę. W jego kierunku bezszelestnie nadlatuje Marvel Girl. Dziewczyna gniewnie oznajmia, że nie wybaczyła mu próby zamordowania Scotta i nigdy mu tego nie zapomni. Następnie dodaje, że jeśli kiedykolwiek Logan pomyśli o niej w jakiś nieodpowiedni sposób, wówczas Jean za pomocą swoich zdolności sprawi, że jego serce przestanie bić. Mężczyzna słucha swojej koleżanki z pokorą. Panna Grey radzi Rosomakowi, aby pokazał swoimi czynami, iż naprawdę zasługuje na drugą szansę, jaką ofiarował mu Profesor. W tym momencie coś innego przykuwa uwagę Jean, która z zaniepokojeniem zaczyna wpatrywać się w horyzont, stwierdzając po chwili, że "tam coś jest". Dziewczyna nie odpowiada na pytanie Logana dotyczące zawiadomienia reszty zespołu, tylko odwraca się i zaczyna powoli kroczyć w powietrzu w kierunku chmur.


Niedaleko stąd wojskowy helikopter nadlatuje w okolice Instytutu. Blondynka o imieniu Tara kontaktuje się z pilotami maszyny i nakazuje im nie podlatywać bliżej z obawy przed wykryciem ich obecności przez Xaviera. Mężczyźni gotowi są zaatakować Szkołę rakietami dalekiego zasięgu, gdy nagle zauważają na radarze zbliżający się w ich kierunku z olbrzymią prędkością niezidentyfikowany obiekt latający. Kobieta wydaje podwładnym rozkaz natychmiastowego odwrotu, jednak już po chwili tuż przed śmigłowcem pojawia Jean otoczona płomieniami, które formują się na kształt gigantycznego ognistego ptaka. Oczy rozwścieczonej Marvel Girl płoną, gdy ona sama sprawia, iż cały helikopter również staje w płomieniach a jego załoga zostaje spalona żywcem. W końcu śmigłowiec eksploduje odrzucając dziewczynę na znaczną odległość. Logan z przerażeniem przygląda się całemu zajściu, podczas gdy Profesor X telepatycznie wyczuwa, iż jego studentce przytrafiło się coś niedobrego...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.