Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #19

Ultimate X-Men #19

Ultimate X-Men #19

"World Tour" - part 4

Postacie
Cytat

David/Betsy: "Just shut up and kill me you stupid bloody weakling!"
Colossus: "My pleasure."

Streszczenie

X-Men jadąc samochodem mają wątpliwości co do motywów Profesora. Zastanawiają się, czy przypadkiem w jakiś sposób nie manipuluje on ich umysłami. Niespodziewanie widzą przed sobą Betsy, w której ciele znajduje się teraz syn Xaviera. David zdążył już uwięzić swoich rodziców, a dzięki rosnącym ciągle mocom zyskuje powoli kontrolę nad molekułami w jego najbliższym otoczeniu. Pozwala mu to na ciągłe zmiany w wyglądzie ciała Betsy, którą przeobraża w istotę przypominającą potwora. Teraz zamierza zabić X-Men na oczach ich twórcy. Nim ci mają czas zareagować, David z łatwością wyrzuca ich samochód w powietrze. Pojazd upada na ziemię tuż obok tłumu ludzi. Xavier telepatycznie przekazuje grupie, iż moc kontroli rzeczywistości jest ciągle nowością dla jego syna i nakazuje im zaatakowanie go. Iceman nie może jednak otrząsnąć się z panicznego strachu jaki go nawiedził. Beast atakuje jako pierwszy, dając pozostałym czas na przygotowania, lecz niespodziewanie znajduje się w świecie iluzji, gdzie widzi piękne dziewczyny oraz kochającą go matkę.


David proponuje, iż stworzy dla niego świat, w którym Hank będzie wyglądał jak Brad Pitt, a jego rodzice nie będą alkoholikami; wystarczy tylko, że Beast zabije Xaviera. Chłopak przekonuje Hanka, iż profesor zahipnotyzował Storm, aby go pokochała, jednak Beast odrzuca ofertę co powoduje, że David zaczyna go masakrować. Jego zwraca jednak coś innego. Informuje grupę, iż Colossus opuścił ich, ponieważ nie zgadza się już z filozofią Xaviera. Następnie niszczy samolot lądujący w Berlinie, którym Scott, Jean i Peter powracają z Rosji. Ocala jednak trójkę mutantów, ponieważ postanowił ich zabić osobiście. Teraz zamierza przeskoczyć do ciała najlepszego studenta Xaviera, jednak Cyclops udaremnia ten zamiar trafiając wroga pełną mocą swej optycznej wiązki.


Tymczasem Profesorowi udaje się w końcu przekonać Icemana aby przełamał swój strach, lecz kiedy Bobby rusza na Davida, ten ciska nim o samochód. Następnie szydzi ze swojego ojca, proponując, iż wstąpi do jego szkoły jako Proteus. Zaczyna nagle przenosić siebie i ojca do Paryża, Rzymu, Madrytu i w każdym tym miejscu zabija niewinnych, aby nastawić ludzi przeciwko mutantom. Z nieznanego powodu nie jest w stanie przenieść się do Nowego Jorku, powraca więc do Berlina aby zakończyć walkę. Niespodziewanie uaktywnia się umysł Betsy, która zaczyna blokować moce Davida. Żąda od Xaviera, aby skorzystał z okazji i zabił potwora, bowiem za moment może sie to już nie udać. Profesor nie jest w stanie tego uczynić, nawet kiedy prosi go o to Moira. Okazję wykorzystuje jednak Colossus i miażdży mutanta rozbijając na nim samochód. David jest martwy, a Ororo odkrywa, iż Bobby Drake nie ma pulsu. Kilka dni później na wypie Muir ma miejsce ceremonia pogrzebowa Davida; ciało Betsy zostało pochowane wcześniej w Westminster Abbey. Z tej okazji pojawia się Lord Braddock. Xavier wyznaje Moirze, iż po tych wydarzeniach jego studenci nie potrafią już z nim rozmawiać. Bobby walczy w szpitalu o życie, za co profesor czuje się odpowiedzialny. Podejmuje więc decyzję, iż X-Men zostaną rozwiązani.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Ultimate X-Men #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.