Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #11

X-Force #11

X-Force #11

"Friendly Reminders"

Postacie
Cytat

Cannonball: "Think they got that message?"
Cable: "Couldn't've been more obvious if we walked in here with Masque's head on a pike!"

Streszczenie

Cable, Cannonball, Feral, Boom Boom i Warpath przemieszczają się tunelami Morloków a Warpath niesie dwa ciała. Samowi nie podoba się to, co za chwilę mają uczynić, lecz Cable przekonuje go iż taka jest kolej rzeczy. Po chwili stają na wprost Morloków, a Dayspring unosi wysoko pochodnię. Warpath ciska Morlokom zwłoki Masque, a Cable obwieszcza iż ich przywódca jest martwy. Thornn została pojmana, a Feral wciąż jest wolna. Cable ogłasza zwycięstwo X-Force, a Feral uwalnia swą siostrę lecz obie zdają sobie sprawę iż to nie koniec porachunków między nimi. X-Force opuszczają tunele.


W bazie X-Force Shatterstar ćwiczy walkę z robotami, poruszając się niesamowicie szybko usiłując dojść do perfekcji. Nie ma pojęcia, że obserwuje go Deadpool, który ogłuszył już Siryn. Najemnik przybył tu przekazać Domino, którą nazywa Vanessą, "pozdrowienia" od Tollivera. Widząc, że Shatterstar zakończył walkę z robotami i unosi triumfalnie do góry głowę jednego z nich Wade postanawia walczyć z przybyszem z Mojoświata. Skacze na środek sali treningowej. Ląduje przed zaskoczonym Shatterstarem i kopie go. Shatty natychmiast rozpoznaje Wade'a, z którym X-Force już się spotkało i wysłuchując okrzyków Deadpoola, że go zabije przypomina mu, iż jak dotąd to X-Force wygrywało w starciach z nim. Jest wyraźnie zadowolony z walki, bowiem po raz pierwszy od przybycia do naszego świata ma okazję spróbować się z kimś w walce sam na sam. Zaczynają wymieniać ciosy, lecz to Wade okazuje się zwycięzcą w tym pojedynku, bowiem o dziwo okazuje się szybszy od Shatterstara. Zadaje mu silny cios pięścią w splot słoneczny i rusza dalej, pozostawiając za sobą nieprzytomnego przeciwnika.


Wkrótce Deadpool zakrada się do pomieszczenia w którym znajduje się Domino, analizująca właśnie członków X-Force przy pomocy komputera. Deadpool zaskakuje ją chwytając za szyję i wbijając głowę w klawiaturę komputera, czym przypomina jej jako jej były chłopak, iż nie wypełniła umowy. Zapytuje ironicznie jak ją nazywać: Vanessa czy Domino? Kobieta oddaje mu cios, każąc wynosić się z bazy X-Force nim wszystko popsuje. Trafiony Deadpool czując przypływ nostalgii stwierdza, iż Vanessa wciąż kopie tak samo. Rzuca swą liną za uciekającą Domino i pęta jej nogi. Zbliżając się do niej żąda odpowiedzi, czemu od tak dawna nie składała raportu Tolliverowi, za którego sprawą dołączyła do X-Force. Domino uwolniwszy nogi kopie Wade'a i rzuca się do ucieczki, lecz tym razem ten chwyta ją i rzuca na ścianę. Zapytuje czy przypadkiem coś się jej nie pomyliła i przeszła na stronę Cable'a i X-Force zapominając o swym pracodawcy Tolliverze. Domino nie mówiąc nic skacze na Deadpoola i zaczynają walczyć ze sobą wręcz, wymieniając ciosy i stosując liczne uniki, aż wreszcie zwycięzcą pojedynku okazuje się najemnik. Stając nad pobitą Vanessą oznajmia jej, iż było to ostatnie ostrzeżenie, bowiem nie da się zwodzić Tollivera. Deadpool wyciąga nóż, po czym wbija go w ziemię przed Domino uprzedzając iż powróci jeśli Domino nie zacznie składać raportów swemu pracodawcy. Odchodzi, a Domino spogląda nań z nienawiścią.


Na pokładzie lotniskowca SHIELD G.W.Bridge odbiera przekaz od Garrisona Kane'a, kóry informuje go iż miał rację poprzednio gdy się z nim skontaktował. Cable'a należy powstrzymać, zwłaszcza teraz gdy Kane odkrył iż to on jest przywódcą MLF, jako skrywający swą twarz za srebrną maską Stryfe. G.W. Bridge jest wyraźnie zadowolony z takiego obrotu rzeczy i zapytuje czy może liczyć na Weapon Prime, w nabierającej coraz wyraźniejszego kształtu misji schwytania Cable'a i X-Force. Kane potwierdza gotowość swoją i swego oddziału.


Gdzieś w Austrii Tolliver schodzi schodami prowadzącymi do lochu. Tam staje przed uwięzioną przez niego już ponad rok temu kobietą, oznajmiając jej iż już wkrótce wszyscy zapomną o Six Pack, Cable'u i X-Force a jej cierpienie się skończy. Więźniem jest Domino.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.